Esbat Sabunu

counTess.G

Banlı Kullanıcı
Daha fazla odaklanma ve kontrol becerisine ihtiyaç duyacağınız zaman sizi ve ritüelin ve Majinin çalışan elementine hazırlamak için geliştirildiğinden bu tarif temizlik tarifinin bi adım önüne geçer

Malzemeler ;
1 yemek kaşığı biberiye yaprağı
1/2 çay kaşığı öğütülmüş tarçın
6 damla akgünlük yağı
6 damla sandal ağacı yağı
4 damla yasemin yağı
4 damla portakal yağı

(kör bir bıçak yardımıyla portakalın yağını kabuğunun üzerinden kazıyabilirsiniz.)
Cadının Mutfağı / KATE WEST

counTess.G

Banlı Kullanıcı
Sabunun Temel malzemeleri aslında oldukça yakıcı olduğundan hazır sabunların üzerinde çalışmak hem daha kolay hemde daha kullanışlıdır. Bu yöntemi kokusuz diğer sabunlarla uygulayabilecek olsanızda seçilecek en iyi sabun saf , kokusuz , zeytinyağı ve sodadan yapılmış olandır.

Önce, yaklaşık 1 bardak (110 gr/4ons) kadar sabunu kesin ( yada rendeleyin ) ve sıcağa dayanıklı metal olmayan bi kaba koyun

* 1/2 bardak (50 ml/2ons) sıcak su ve yemek kaşığı badem ya da kayısı yağı ekleyin.

* Elle dokunabilecek kadar sogumasını bekleyin, ardından elinizle karıştırın. Sabun suyun üzerinde yüzüyorsa biraz daha sabun eklemeniz gerekir.

* Yumuşamış ve lapa gibi olması gereken sabunu ara sıra karıştırarak yaklaşık 10 dakika dinlenmeye bırakın. Yumuşamamışsa kabı, kaynar su dolu bir tencerenin içine oturtup hafifçe ısıtın.

*Sabun, su ve yağ iyice karıştığında dilediğinz kuru malzemeyi ekleyebilirsiniz.

*Karışım soğuyunca dilediğiniz uçucu yağı ekleyebilirsiniz. Uçucu yağlar sıcakta hemen buharlaştığından karışımın soğumuş olması çok önemlidir. Uçucu yağların sabunu kendi kokusunu bastırana kadar eklenmesi gerekir, o nedenle ne kadar uçucu yağ ekleyeceniz kullandığınz sabun ve yağın türüne bağlıdır.

*iyice karıştırın ve karışımı sabunun olmasını istediğinz büyüklükte dört yada altı parçaya ayırın.

-Şimdi fazla suyu çıkartmak için sabunları sıkıp dilediğiniz şekle sokun. Top , oval ya da nasıl isterseniz ve bir tülbende sarın.

* İyice sertleşene kadar ılık kuru bi yere asın

Sabunları isterseniz tülbende sarılı bir durumda kullanılabilir ya da başkalarına verebilirsiniz. İnsanlar farklı kokuları beğenebileceğinden dilediğiniz kokuyu kullanabilirsiniz.

Buna ek olarak kokusuz sıvı sabunlara aşağıdakilerden herhangi birini ekleyebilirsiniz, ama sıvı sabunların genellikle deterjan bazlı olduklarını ve nbu nedenle de cilt için cok da iyi olmadıklarını bilmelisiniz.

Sabunu Mutlaka ellerinizle köpürtüp vücudunuzu bu köpükle yıkamanız gerektiğini belirtmekte yarar var. Ser olabilceği ve kurutabileceğinden herhangi bir sabunu teninizden başka yerlere doğrudan sürmek iyi bir fikir değildir.

janet

Kayıtlı Üye
teşekkür ederim :) hemen not ettim :)
kalıp sabun yerine saf granul sabun kullanabilirmiyiz peki

ve konu ile çok alakalı olmasa bir soru daha sormak istiyorum: bu verdiğiniz karışımla parfüm yapılabilir mi ve aynı etkiyi gösterir mi. ben kendi parfümlerimi kendim yapıyorum, faka çiçek ve bitki yağları haricinde gliserin ve etil alkol de kullanılıyor. bunlar o etkiyi bozar mı?

teşekkür ederim :)

counTess.G

Banlı Kullanıcı
evet kullanabiliriz.

2. soruyu tam olarak bilmiyorum fakat kitapda yağlar , losyonlar ve iksirler var :) istersen onlardan not düşebilirim.