Satanizm Hakkında

ynex

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar umarım konu taşınmaz :D
Bana satanizmle ilgili olan sorularınızı sorabilirsiniz. Hepsini tek tek cevaplayacağıma söz veriyorum.

Eğer kaynağa ihtiyacınız olursa:
Link Vermek Yasaktır!

ekirek24

Kayıtlı Üye
O zaman size soruyorum; hem pagan hem satan büyüsü yapan biri var ama kişide ahiret korkusu da var. Sizce bu hangi kavrama girer? Kavram karmaşası görüyorum.

ynex

Kayıtlı Üye
Saçma bir kavrama girer. :D Birincisi, paganizmle satanizm arasında bir çelişme vardır. Bu kişide ahiret korkusu varsa zaten müslüman olması muhtemel. Ama pagan büyülerini yapabileceğini düşünüyorum. Satanist büyülerini yapamaz. Çünkü satanist büyülerinde demonlar kullanılır ve demonlarda böyle birini kabul etmez. Yani satan büyüleri yapması tehlikelidir.

Ayrıca pagan'ı açmanız gerekiyor. Paganizm bir çok dini içinde barındırıyor.

gizli_gizler

Kayıtlı Üye
Şeytana taptıklarını ama şeytanı da iyi bir varlık olarak gördüklerini söylüyorlar. Bu şekilde mi tam olarak?

ynex

Kayıtlı Üye
Ruhani satanizmde evet. Ruhani satanizmde Lucifer iyi olan tanrıdır. Zevk, bilim, hayat gibi şeylere değer verir. Allah ise tam tersi acı, korku ve kan tutkunudur. Aslında bunu ispat etmek için pek uğraşmaya gerek yok "kutsal" kitapları okursanız Allah'ın ne kadar şiddet yanlısı bir tanrı olduğunu anlayabilirsiniz. Ayrıca şeytan düşmüş bi melek olarak görülmez. Tanrıdır.

İnsanın yapımcısıdır (Yaratıcısı değil. Biz hiç bir şeyin yoktan var edilebileceğine inanmayız).

BattleFury

Kayıtlı Üye
Benim içinde Tanrının verdiği sevgiye korku ile yaklaşırsanız, Allah sizden vazgeçer, sevgi ile yaklaştığınızda ise her işinizin yoluna girdiğini ve her şeyin rayına oturduğunu görürsünüz. Görüyorum. Ben başka bir sitede bir şey görmüştüm şeytanla ilgili. Onu bu sitede de paylaşmıştım ancak içine sadece benim yaşadığım bir olayı koyarak devam ettim, gelen cevaplara da diğer sitedeki cevaplarla örtüştüğü kadarıyla cevap verdim... Şeytanlardan biriyle ya da Liderleri İblisle yapılacak antlaşma Detayları: - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"

Bu yazdığım konu içerisinde diğer siteden alıntı yapmadığım bir konu var hep bahsettiğim. Ancak hiç bir zaman (bunu yaşamayan birine) söylemediğim bir sır... Geçenlerde bu sitede de bulunan bir arkadaşımız da yaşadı bunu ve ben bunu onunla da paylaştım. Benim o olaydan kurtulmamı Tanrıya olan sevgimin sağladığına inanıyorum.

Sizin konunuzla alakasına gelirsek; gerçekten tanrıdan neden korkarlar, niçin korkarlar bu derece büyük bir sevgiden? O sadece hayatınızı düzenlemek istiyor, sizi yakmak değil. Bu bakıma Satanizmin felsefesiyle örtüştüğüne inanıyorum. Yani kötü değil ancak iyi de değil, toplumun koyduğu gereksizce ahlaki değerlerin üstünde :)

gizli_gizler

Kayıtlı Üye
Siz nereden anladınız şiddet yanlısı olduğunu? Ben okudum fakat hiçbir kutsal kitapta anlayamadım, siz anlatırsanız daha iyi olur.

BattleFury

Kayıtlı Üye
"İbadet etmezsen, tapınmazsan cehenneme gider, (hayali bir yer) yanarsın." bu cümleyi daha nazik, demokratik olarak tanrıyı öven hali ve ibadet edeni yücelten kelimelerle süsleyince vahiy olmakta. :) Yanlış anlamayın, ben hiçbir dine karşı değilim. Tam aksine hangi dinde iyi ve mutlu bir yaşam sürebilecekseniz o dini seçin derim. :)

gizli_gizler

Kayıtlı Üye
"İbadet etmezsen, tapınmazsan cehenneme gider, (hayali bir yer) yanarsın." bu cümleyi daha nazik, demokratik olarak tanrıyı öven hali ve ibadet edeni yücelten kelimelerle süsleyince vahiy olmakta. Yanlış anlamayın, ben hiçbir dine karşı değilim. Tam aksine hangi dinde iyi ve mutlu bir yaşam sürebilecekseniz o dini seçin derim. :)

Evet, haklısınız. İslamın şartları vardır. Din, şeytan, Allah diyoruz ama biraz da gerçeklere, bilimsel yönüne bakalım. İbadet etmek; mesela namaz kılmak insan bedeni için sağlıklıdır. Seks konusunda yine sağlık için üremek, insan neslinin devamı için tek eşli olmamız şarttır. Abdest temizlik için yine iyi bir olaydır. Aklınıza ne gelirse bilim bunların insana faydalı olduğunu savunmakta. Bizim dinimizdeki her şey insana fayda sağlıyor. Şeytan madem zevk düşkünü, hangi zevkler faydalı ve neden anlaşma yaparken sizin zevkiniz karşılığı üzücü bedeller alıyor?

BattleFury

Kayıtlı Üye
:) Eğer ki siz piyano çalmayı seviyorsanız, piyano çalmak sizin için bir zevktir, sokakta hunharca bağırmayı seviyorsanız o sizin bir zevkinizdir. Nostaljiye meraklıysanız, bu sizin aldığınız zevklerden biridir, inanmayı seviyorsanız bu da bir zevktir. Yani dünyevi şeylerin manevi şeylere koyduğu değerler, sevdiğiniz her şeyi yaparken zevk alırsınız. Bazen o kadar çok seversiniz ki hiç bitmemesini istersiniz. :)

ekirek24

Kayıtlı Üye
saçma bi kavrama girer :D birincisi paganizmle satanizm arasında bir çelişme vardır. bu kişide ahiret korkusu varsa zaten müslüman olması muhtemel. ama pagan büyülerini yapabileceğini düşünüyorum. satanist büyülerini yapamaz. çünkü satanist büyülerinde demonlar kullanılır. ve demonlarda böyle birini kabul etmez. yani satan büyüleri yapması tehlikelidir.

demonlarla arası gayet iyi:)

cagan1014

Banlı Kullanıcı
Konuyu başlatan kişi diyor ki: "Allah lanetçi." fakat yanılıyor. Bu dünyaya imtihan için geldik ve Allah'ın yasaklarına uyan, ona inananlara bu dünyada ve ahirette güzellikler var. Şeytan diyor ki: "Andolsun ki adem oğullarını saptıracağım." Ve satanizme inananlar şeytanın tanrı olmadıgını iyi biliyor, ona yardım ettiği için şeytanı kullandığını sanıyor fakat yanlış. Şeytan ne kadar kendisiyle birlikte cehenneme insan sokarsa onun için o kadar iyidir. Şeytana inananlar sadece bu dünyayı düşünüyor fakat Allah merhamet sahibidir. Ona ibadet edenleri cennette ne nimetler bekliyor. Fakat şeytana tapanlar ise bu dünyada rahat edebilir, öbür dünyada sonu iyi değildir. Eğer illa şeytanın size yardım ettiği gibi bir varlık istiyorsanız araştırın, Allah'tan isteyin, O size bir ruhani varlık ihsan eder. Herkesin kendi tercihidir fakat bu yol yanlış yoldur, sadece bu dünyayı düşünmemeliyiz. Selametle.

essanti

Kayıtlı Üye
İş
reklamcılık
Çok merak ediyorum.Şeytan birşey yaratabiliyor mu ? Herhangi birşey ? Tanrı yaratıcıdır.yaratandır.Biz de yaratılanız .Şeytan bana dünyanın gözle görebileceği birşey yaratsın.Biz de onun tanrılığına acaba mı diyelim.Ben ondan üstünüm.Şeytan senden üstünüm.Duy beni ;)

druid

Kayıtlı Üye
İş
Tasarımcı
verdiğiniz adresteki blogun sit yöneticileri tarafından oluşturulduguna inanıyor musunuz? kullanılan uslup pek normal gelmedi..

essanti

Kayıtlı Üye
İş
reklamcılık
Çok merak ediyorum.Şeytan birşey yaratabiliyor mu ? Herhangi birşey ? Tanrı yaratıcıdır.yaratandır.Biz de yaratılanız .Şeytan bana dünyanın gözle görebileceği birşey yaratsın.Biz de onun tanrılığına acaba mı diyelim.Ben ondan üstünüm.Şeytan senden üstünüm.Duy beni ;)

Bu soruma cevap verin .Eğer verebilecek bir cevabınız varsa...Sitede geçen herşey Yunan mitolojisiyle Satan grubunun çorba ettiği bilgi karmaşasından başka hiçbirşey değil.Eski tanrılar (!)Mantıksızlık silsilesi dolu.

Ortada birden fazla tanrı olsaydı kaos çıkardı.Şeytan ve şeytan kolundan olan her varlık kötüdür.Cehennem zebanisi cenneti de mi yarattı.Tanrı demek herşeyi yaratan demek.Tek hakim demek.Cehennem bekçilerine Tanrı diyorsunuz.Birden fazlalar kattrilyonlarca şeytan cinsi var.Bunlar bir alem ve cehennem bekçileridir.Ben tanrımı ayağıma çağıracağım.
Ne kadar aciz .Ben şeytani mahlukatlar olan demonlarla iletişime geçeceğim.Onla her kötülüğü yapacağım ki o da şeytan cinsinden ve ona tanrı mı diyeceğim.

Kötülüğün efendisi İblis-Şeytan-Şeytani mahlukat hepsi şeytan.İsmi önemli değil cisim ortada...Önce tanrı diyeceğiniz varlığı bire indirin sonra bir din diye tapının.Onun ismi de ancak kötülük dini olabilir.Ona göre onların olduğu yere gidersiniz.Cehenneme.Mavi ışık olduğu da yok.Mavi ışık hepsi bir ütopya dan ibaret.
Güneşte bir zamanlar tanrıydı,Ay da , sonra yıldızlar tanrı oldu.
Hz ibrahim gerçeği anlayınca ona peygamberlik vaaddedildi.Satanizm bir ütopyadır.

güneşdeniz

Kayıtlı Üye
allah madem yaratıcı değil, bizlerin yardımına koşmayıp sadece şiddet yanlısıysa eğer dolayısıyla kitap ve ayetleride yalan olmalı...
fakat inancım gereği bir dileğim olduğunda ben allaha yolumu açması için dua eder ve 170 ayetel kürsi okurum. ve allahın önemli dediği vakitlerde, ve 2 gün sonra o gerçekleşmesi cok zor dileğim kendiliğinden oluverir...
bunu nasıl yorumluyorsunuz ?

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
Kur'an'ın bir çok suresini okudum ve her surenin sonunda hemen hemen bağıslayan ve merhamet edendir yazıyor. Gerçekten Rabbin şiddetli olmasını bir alaka çıkaramadım. Size de saygı duyarım, oda sizin tercihiniz.

Adarr

Kayıtlı Üye
Selamlar.
Müsadenizle bir kaç soru sormak istiyorum bizi aydınlatabilirseniz çok sevinirim. Sayfanızdaki sıkça sorulan sorulara binaen yazıyorum.

Satanizmde tapılan şeytanın/şeytanların bir elçisi var mıdır? Bir kutsal kitap yok ise neden bugüne kadar yazılmamıştır. Veya kuran benzeri kitleleri etkisi altında bırakabilecek güçte tasvirlerde bir kitap neden var olmamıştır? Dinlerde kabullendirmek için bir takım kelamlar ve mucizeler sergilenir. Satanizmde buna benzer olaylar olmuş mudur?
Satanizm bir din midir? Din demek esasında toplum demektir, bir yerde teslimiyet demektir. Yani bir yaratıcının varlığına inanılır onun emrettiği gibi yaşanır. Satanizmde sizin aktardıklarnızdan anladığım kadarıyla tanrı tek değil çoğul. Mesela bize herhangi bir demon’un dinini anlatmanız mümkün müdür? Ne istersen kendisine tapılır mı? Veya kendisi ile neden iletişim halinde olunur. Mesela islamda bildiğimiz gibi cennet vaadedilir. Satanizmde buna benzer kurallar bilgiler mevcut mudur.
Satanizm neden bir islam kadar detaylı bir şekilde incelenmemiş inanılmamıştır sizce bu kadar? Yani bu geçmişte yaşanmış olsa bile, söylediklerinize göre barışı kardeşliği öğütleyen bir din olmasına rağmen neden islam gibi hristiyanlık gibi dinler satanizmi yok edebilmiştir? bildiğim kadarıyla demonlar güçlü varlıklardır. yani savaşlar yaşandığı esnada insanların yanında olmuşlar mıdır?
Bahsettiğiniz kedi kesenler, bilhassa kurban verenler anladığım kadarıyla satanistlik dışında bir iş. Peki bu şahıslar neden satanizm adı altında bunları yapıyor bizi bu konuda bilgilendirebilir misiniz?
Süleyman nasıl oluyor da ilahtan aldığı güç ile bir takım çemberler oluşturarak demonları uzak tutabiliyor veya onlara hükmedebiliyor eğer süleymanın savunduğu din sayfanızda anlatılanlara göre yanlış biliniyorsa bu güce sahip kelimeler tılsımatlar nasıl bu kadar büyük etkilere sahip olabiliyor?
Tanrı nedir kısmında tanrının evreni yaratmadığı belirtilmiş. Evvelinde ilk dikkat çeken nokta insan gibi bir varlığın yaratımı eğer gerçekleşebiliyorsa demek ki ilk olan ilk yaratılma işgalini gerçekleştiren biri var. O halde evreni kim yarattı?
Anladığım kadarıyla yukarıdaki yazı iblisin yaratıcısı olan ilaha isyanı değil ikisinin de eşit düzeyde tanrılar olduğu ve aralarındaki savaşın varlığından bahsediyor. 2100 yılı olarak ifade edilen vakit ise sion’un yani matrixte geçen meşhur zion’un kurulma yılı olarak aktarılıyor. Sevginin hüküm sürdüğü dinin olmadığı barışçıl bir dünya.
Anlattıklarınız new age felsefesi ile birebir uyum içerisinde. Malumunuz son 10-20 yıldır new age felsefesi ile birlikte yüzlerce akım takla attırılıp içerisinden ezoterik farklı anlamlar üretiliyor. Yani mevlananın bile esasında çok farklı amaçlar için yüzlerce eser nakşettiği söyleniyor bu felsefeye göre. Bunun bir çarpıtılma bir new age felsefesi, illuminati’nin yüzyıllardır hayalini kurduğu new world order olmadığını bize anlatmanız mümkün müdür?
Sayfaya yeni bir konu halinde bize bir kaç demon görüşmesi aktarabilir misiniz? Her ne kadar konuşulanların gizli kalması gerektiği şartını (*) bir çoğumuz biliyoruz. Yine de bu kadar masumane bir şeye müsade etmeleri gerek değil mi?
bize bir kaç demon’un sizde oluşan enerji silüetini çizebilir misiniz? veya elinizde var ise paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler.

anton

Kayıtlı Üye
Merhaba, size özel mesaj attım fakat geri bana dönmediniz. Buradan sorayım dedim bir de, tek başıma ayin nasıl yaparım ve black mass ritüeli nasıl düzenlerim? Beni aydınlatırsanız size çok makbule geçer, aynı zamanda okunacak duaları da yazarsanız size minnettar kalırım. :)