lütfen yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

freerunning3

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar sizden bi rica etcem yasama sebebim kalmadı artık bi kaç defa intihar ettim ama olmadı hiç bişey düzenli gitmiyor hiç arkadasım yok kimsem yok ailemle aram bozuk sevmiyorlar bni nese uzatmıcam
SİZDEN İSTEDİGİM YÖNETİCİLER LÜTFEN SEYTANLA ANLASMA YAPARKEN O DAİRE NE CİZERKEN SEYTANLA ANLASMA YAPCAM SON CAREM ARIK LÜTFEN YARDIM EDİN YALVARIYOM

Meruh99

Kayıtlı Üye
Öncelikle gecmis olsun Gecer insallah en kisa zamanda yasadiklarin...

ALLAH a siginmak varken neden lanetlenmis seylerden yardim medet istiyorsun ki!!!

Unutma ki Yaradan en cok sevdigi kuluna aci vererek kendisine gelmesini istiyor... ALLAH inan ve ona yalvar.....

Anlasmani ALLAh la yap.... Onunla konus.... Kuran a saril oku.... ve sabret.....

Aileni gördügün zaman aranizdaki soguklugun gitmesini istiyorsan 21 Besmele oku ve iceri girerken onlarin oldugu yere belli etmeden hohla..

ve her aksam abdestli sekilde 40 gün 40 fatiha oku... bak hayatin nasil degisecek bir anda!!!!!ALLAH diline saglik kalbine dayanma gücü versin!!!Saglicakla .....

tuanadolunay

Kayıtlı Üye
En dipe vurduğunuzu sandığınız an çıkışa geçtiğiniz anın başlangıcıdır bence şeytanla anlaşma yapmak yerine durup düşünmeli sorunlarınızı paylaşmalısınız en azından ben dinleyebilirim :)

bayanpipo

Kayıtlı Üye
İş
Sağlık Sektörü
merhaba arkadaşlar sizden bi rica etcem yasama sebebim kalmadı artık bi kaç defa intihar ettim ama olmadı hiç bişey düzenli gitmiyor hiç arkadasım yok kimsem yok ailemle aram bozuk sevmiyorlar bni nese uzatmıcam
SİZDEN İSTEDİGİM YÖNETİCİLER LÜTFEN SEYTANLA ANLASMA YAPARKEN O DAİRE NE CİZERKEN SEYTANLA ANLASMA YAPCAM SON CAREM ARIK LÜTFEN YARDIM EDİN YALVARIYOM

Son çaren bu değil.. Üstelik bu bir çare de değil.. İntihar etme teşebbüsünde bulunmuşsan bu psikolojik bir vak'adır.. Bazı insanlar problemler karşısında daha güçsüz dururlar..Belki de sen güçsüz durmuşsundur.. Kendine dön ve "NEDEN?" diye bir sor örneğin.. Ailenle aranın bozul olmasının sebeplerini düşün lakin kendinin dışına çıkıp herhangi bir yetişkin gibi düşün.Bunu yaparken asla taraf tutma. Şeytana yahut Allaha sığın demeyeceğim. Sen evrende yaşayan en kıymetli varlıksın unutma. Kendine sığın. İçindeki pencereleri kapat,ışıkları söndür,gözlerini kendi karanlığına alıştır,derinlerine in.. Bil kendini hatta bul! Tüm bunları yaparken kendi dehlizlerinde kendi tuzak ve dehlizlerine karşı savunmasız olduğunu unutma. Tepki ver Dünyana.. Gerekiyorsa isyan çıkar.. Derinler yüzme bilenleri sever.. Bunu yapamayacaksan profesyonel bir destek al. Bu desteği sana şeytan yada türevleri veremez.. İlim aklında var..Yapman gereken hatırlamak.

En güzel kucaklaşmayı kolları olmayan biri düşleyebilir.. Bir şeylerden medet ummak yerine hemen şimdi kollarını aç ve kendinle kocaman kucaklaş. Sorununun çevren değil sen olduğunu düşünüyorum. Kendinde kendini mat edersen yaşam sana gülümseyecektir. Koşmak tek bir adımla başlar. Korkma ama zeki ol. Küçük sokaklar büyük caddelere de çıkabilir çıkmaz bir sokak da olabilir. Dur ve düşün.. Caddeye mi çıkmak istiyorsun çıkmaz bir sokakta kalakalmak mı?

U-Mutlu kal..

Ori

Kayıtlı Üye
Anlaşma yapmak yerine kendinizi toplamalı ve ayaklarınızın üstünde durmasını öğrenmelisiniz. Bu dünyada yoktan varolan kaç insan gelip geçti siz neden bunu yapamayasınız. Unutmayın şeytanın aklınıza hükmetmesine izin vermeyin. Zor ama kendinizi toplayın ve ayağa kalkmayı başarın ve eklemek isterim ki ona uymayın boşa dememişler şeytan dünyayı Allah ise cenneti sunar insana. Sabır gösterin ve dediklerimi yapmayı deneyin hemen pes etmeyin. Anladığınızı umuyorum ve geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Gizlİksir

Banlı Kullanıcı
Her insanın hayatında mutlaka dibe vurduğu intiharı düşündüğü. Dışlandığını, sevilmediğini sandığı anlar olur. Bu sadece size özel bir şey değildir. Emin olun aileniz sizi seviyor ama siz bu psikolojide sevildiğinizi göremiyorsunuz. Ve yine emin olun hiç ummadığınız kişiler, hatta tanımadığınız kişiler tarafından seviliyorsunuz.

Hiç kimse sevmese bile -imkansız- (ne kadar kötü olsanız bile seveniniz mutlaka olur.) İnandığınız yaratıcıya sığının o kullarını sever.

Şeytanla anlaşma yapmak konusunda;Hadi anlaşmayı yaptınız diyelim bunun çok büyük bedeli olacaktır. Hatta şeytan sizden elde etmek istediği şeyleri aldıktan sonra sizi buruşturup atacaktır. (sonuçta şeytana güvenilmez.) çok pişman olacaksınız ama iş işten geçmiş olacak. Ölüp kurtulmayı isteyeceksiniz ölemeyeceksiniz (ki ölseniz daha büyük azap var öbür dünyada) Vicdan azabıyla çürüyüp gideceksiniz. Kesinlikle anlaşmayı önermiyorum. Yaratıcınıza sığınmak varken neden onun yarattığı aciz bir varlığa sığınacaksın ki

Biraz kendinizi sevin bu arada siz özelsiniz herkes kendi içinde özeldir.

Lankowa

Kayıtlı Üye
İş
öğrencilik
Bence intihar veya şeytanla anlaşma bir çözüm değildir bu sadece korkakların seçeceği bir yoldur sizi anlayabiliyorum kendinizi bitmiş hissettiğinizi duyumsar gibiyim fakat HER ŞEYE RAĞMEN ayakta kalmasını bilmelisiniz hem ne demiş yazar: Her insan doğarken ölür aslında çünkü her doğum bir ölümdür. Her insan ölürken doğar aslında çünkü her ölüm bir doğumdur aslında.

dertlipınar

Kayıtlı Üye
İş
emekliÄŸim
merhaba evladım.ne demek yanlızım kimse beni sevmiyor diyorsun eminmisin yanlız olduğuna sevilmediğine neden kendini sevmekten başlamıyorsun sevmeye ALLAHIN naletlediği iblisin kucağına neden hala daha çok oturmak istiyorsunki sen
adem oğlusun seni tanımıyan varlığın neden itibar ediyorsun aklını başına al kendini acımaktan kurtul sarıl ALLAHIMIN uzattığı sevgi ipine bak nasıl deyişecek hayatın düne kadar ben kısmen senin gibiydim ama şeytanın kucağına düşmek için formül aramadım haydi silkin ve doğru abdest al iki rekat tevbe namazı kıl yalvar yaratanımıza o merhametlilerin en merhametlisidir seni rahmetle saracaktır hiç endişelenme sığın ona o ALLAH cc o RAHMANDIR o RAHİMDİR hadi geç kalmış sayılmazsın kurtul iblisin elinden nefsin zulmünden şehvetin pençesinden bu güne kadar onlardan yarar gördünmü kocaman bir hiç o zaman sığın tek sığınılacak olan kapıyı bekle orada mutlak açılıp içeriyesüzülürsün hadi evladım YA ALLAH YA MUHAMMET DE BAŞLA
saygılar sunarım vaziyetinden haberdar olmak isterim

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Şeytanla anlaşmanıza yardım etmez ama belki duymaya ihtiyacınız vardır. Birkaç alıntı söz yazayım belki yardımı dokunur. İçinizdeki güç yanınızda olsun.
"Yaşamınızın tüm sorumluluklarını alın. Eğer yaşamınız çirkinse bunun sorumluluğunu duyun. Eğer yaşamınız acıdan başka bir şey değilse bunun sorumluluğunu alın. Başlangıçta "Bu cehennemin nedeni benim" düşüncesini kabul etmek zordur, fakat sadece başlangıçta. Çok geçmeden bu değişim kapılarını açmaya başlar, çünkü eğer bu cehennemden ben sorumluysam ozaman cennetimide yaratabilirim. Eğer kendim için bukadar acı yaratabildiysem o kadar coşku da yaratabilirim. Sorumluluk özgürlük getirir, yaratıcılık getirir.
Her ne iseniz bunu kendinizin yarattığını gördüğünüz an tüm dış nedenlerden ve şartlardan kurtulursunuz. Şimdi bu size kalıyor: güzel bir şarkı söyleyebilirsiniz, güzel bir dans edebilirsiniz, mutlu bir hayat sürebilirsiniz, yaşamınız daima bir bayram olabilir; bunu kimse bozamaz. Bu insanın itibarıdır. Tanrı bireylere değer verir ve insan ancak kendisine karşı tüm sorumluluğu üstüne aldığı zaman birey olur.
Ya gerçekte var olmayan zincirlerle bağlandığımıza inanıyorsak? Ve çevremizdeki dünya inandıklarımızı yansıtan mükemmel bir aynaysa?
Neden korkuyorsun? Dünya sana ne yapabilir? İnsanlar sana gülebilir; bu onlara iyi gelir ... gülmek her zaman bir ilaçtır, sağlıklıdır. İnsanlar deli olduğunu düşünebilir. Onların seni deli olarak görmesi senin deli olduğun anlamına gelmez. Eğer sevinçlerin, göz yaşların, dansın hakkında samimiysen, er ya da geç seni anlayacak insanlar ortaya çıkar; ve senin kervanına katılırlar. Ben bu yola yalnız başıma çıkmıştım ve sonra insanlar gelmeye başladı ve dünya çapında bir karavan oldu! Ben kimseyi davet etmedim. Ben sadece kalbimden geldiğini hissettiğim şeyleri yaptım. Benim sorumluluğum kendi kalbimedir.
Sana rağmen bir şey nasıl olabilir? Bu ancak uykudaysan mümkün. Ve asla istemediğini tekrarlar durursun, ama içinden istemiş olmalısın.
Kim ve ne olursa olsun, yeryüzünde her insan, her zaman, dünya tarihinde basrolü oynar. Ve dogal olarak o bilmez bunu.
Yalnızca Tanrı'nın yanında olursan başarabilirsin, karşısındayken asla! Sadece bütünle birlikte olursan başarabilirsin, onun karşısındayken asla! O yüzden eğer öfkeliysen, mutsuzsan, unutma; o mutsuzluğu kendin yaratıyorsun. Bunu ince bir numarayla yaratıyorsun. Bütüne karşı savaşıyorsun...

blasphemous

Kayıtlı Üye
şeytanla anlaşma isteğine birşey diyemem eleştiremem ama ailemle aram çok kötü yazmışsın ailenle aranın kötü olması sorun değil onu çok kolay bir sekilde düzeltebilirsin ailen hep seni sever ve sevecektirde bir anne çocuğunu nasıl sevmez sen sevmiyor sanıyorsundur ama o seni hep sever sana bir gün bir şey olursa ailen en çok üzülecek insanlardır arkadaşım yok demişsin arkadaşının yok olmasıda sorun değil kötü arkadaşlar edinmektense hiç arkadaşının olmaması daha iyidir ailen sana hep doğruyu gösterir onlar sana biraz kötü davranıyorlarsada senin iyiliğin içindir sen onlara yakın davran bütün sorunların çözülür bence sen ağır bir depresyon geçiriyorsun ailene bir psikoloğa gitmek istediğini söyle biraz yardım edebilir sana ama şuanda senin bir arkadaştan intihardan yada şeytanla anlaşmadan çok ailene ihtiyacın var onlara yakın ol onlar seni hep sever

essanti

Kayıtlı Üye
İş
reklamcılık
Ruhunu şeytana satmak , Şeytanla anlaşma yapmak (!) Ömür boyu mutsuz,kimsenin seni sevmediğini düşünerek,yapayalnız kalmak istiyorsun yani. Hatta daha kötü olaylar yaşamaya da razısın.Seni bu ruh haline sokan kim sanıyorsun.

İntihar acizlik ve korkaklıktır.Hayatta sahip olduklarının kıymetini bilmeyen anlamayan insanlar ,en ufak şeylerden mutluluk payı çıkaramayan kişilikler bu tarz bir yönteme başvururlar.Sen güçlü bir insan olduğunu kabul ediceksin.İnsanız .Herkesin duyguları var.Bu yaşadığın herkesin yaşadığı bir durum.

Kurtulmak istiyorsan eğer ;
Kalbin kırılsa da annenle konuşmaya çalış.Şaka yap .Esprilerine ve sana verdiği öğütleri dalgaya al.Her muhabbette derdini sorunumu anlatacak kimsem yok diye düşünme.Karşındaki insandan keyif al.
Sen insanların yanına gitmezsen İnsanlar senin yanına nasıl gelebilir ?
Belki yalnız kalman gerektiğini düşünüp ,seni rahat bırakıyorlar.Belki asilik olarak algılıyorlar.
Sevgiye ihtiyacın olabilir.İnsanlarla gülerek sohbet et,yaşadıklarınla dalga geç.
Durumunla da.İnsanlarla konuşmaya eğlenmeye başladıkça ,sevgiye ihtiyacım var modundan çıkıcaksın.Zaman zaman herkese olur.Bu düşünce bile bir ihtiyaç.Fakat intihara doğru meyledersen depresyona geçiş yapmış olursun.Hiçbirşey yok de kendine
Yok hiçbirşey .Konuş gül eğlen anlat.Sorunlarından sıyrıl.Yapmam gerekiyor ya da yapmalıydımları bırak.Arkadaşım yok deme kendine.Aramadığın insanlar mutlaka vardır.Arkadaşın var.Sen görüşmüyorsundur.Müsait bir zamanında görüşürsün.Sorun etme.

Yok hiçbirşey sadece kendine bunu söyle.Rahal ol.Geçici bir süreç.Tek başına kaldığında dua et.Kuran oku. Kendini sıkma.Basit yöntemler yap.Ruhun allahın sen onu istesende şeytana satamazsın.
21 kez El vedud ismini zikret.Mutluluk verir .Sevgi verir.Kolay bir zikir.Allah'ın en güzel isimlerinden...
Yalnız değilsin.Ailenden kendin uzaklaşıyorsun.Onlarda etkiye tepki veriyor.Sen gülmeye başla onlarda gülecektir.Alınganlığı bırak.Umursama hayatı... Pozitif düşün, pozitif olsun.
Unutma El vedud allahın ismini zikret.Ya vedud ya allah 21 kez günde.Etrafına üfle.
mutluluk iste.Siteye yazı yaz.Hayattan keyif al.

kayabey

Kayıtlı Üye
gördüğün gibi bu site seni dönülmez bi yola sokmak yerine toparlanabileceğine emin bir insan olarak görüyor ve eminimki sitedeki çoğu kişi tecrübelerine dayanarak konuşuyor . bende diyorumki şeytana tapınmak yerine sıyrıl kabuğundan kendini bul yüzleş kendinle eminimki pişman olmayacaksın

blasphemous

Kayıtlı Üye
namaza başla bol bol dua oku sıkıntıların geçer emin ol

flashboy11

Kayıtlı Üye
Arkadaşım benimde ailemle bu hafta aram kötüydü hemde baya kötü ama hele annen çok sever bu nedenle biraz bırak düzelirsiniz.Aman intihara kalkışma Allah'ın verdiği canı Allah'tan başkası alamaz.

gümüşejderha

Kayıtlı Üye

gidin eğlenin tatile çıkın gezin dolaşın istediginizi yapın bu koca dünya bizim heryer bizim hayatı yaşamak varken o lanetlenmiş yaratıklarla niye anlaşma yapasınız ki sir onlardan üstünsünğz kendinizi sevin ve kendinize amaçlar koyup bu amaçlar gerçekleşene kadar durmayın kırın zincirleri:)

freerunning3

Kayıtlı Üye
tşkler herkezin cvpları için ama yeterincve alalhıma dua ettim duymuyorki duysa kaç sene oldu artık kime sıgınıcagımı bilmiyom

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Ruhunuzu şeytana satınca sıkıntınız geçecek mi sanıyorsunuz? :)
Bu kafanızdaki yaraya tuz dökerek geçmesini istemek gibi bir şey.
Gidin film izleyin, dondurma yiyin, çay için,psikoloğa gidin ne varsa söyleyin, kafanıza göre takılın. Hayattan güzel ne var be? :)

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
bak seni tanımamalarına rağmen seni seven sana yardım etmek isteyen bir sürü arkadaşın var :)

enzo

Kayıtlı Üye
Bu dunyada da ahirettede Allahtan başka birşeye sıgınma sana bı cııkıs yolu olarak goruksede bu tarz işlere girmek emın ol sonu husranla bıter ya burda yada ahirette saygılarımla..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...