İsm-i Azam duası (Gök kapılarını titreten dua)

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
İsmi Azam Duası Örneğidir:

Ya Vedud! Ya Vedud! Ya Ze’l-arşi’l-mecîd! Ya Mübdi, Ya Mu’id! Ya Fe’aalün lima yürid! Eselüke bi-nuri vechike’l-lezi mele’e erkane arşike ve es’elüke bi-kudretike’l-leti kadderte biha halkake ve bi rahmetike-lleti vesiat külle şeyin. La ilahe illa ente. Ya Muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! "

Alıntıdır.

lunatic

Kayıtlı Üye
Kaynak hakkında bir fikrin var mı dynamic paylaşım çok güzel ama denemeden kaynak öğrensek içimiz rahat eder;)

sweep

Kayıtlı Üye
İş
engineer
ben de merak ettim. Bu dua ile ne diyoruz?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
bir tuhaflık oldu tam üç kere cevap yazdım sistem almadı..ısrar edemeyeceğim.yarın tekrar yazacağım.. Şu an diyebilirim ki İsmi azam büyük isim demektir. İçinde Allahın isimleri olan duadir. İsmi Azam kişiye ve kişinin ihtiyacına göre değisir. İslam alimleri yüzyıllardır bu konuda konuşuyor ve karara varamıyor. İsmi Azam net değil . Taha, Bakara ve Ali İmranın içinde gizliymiş. Her şahsa ve ihtiyacına göre ismi azam duası farklıymıs. benim yazdığım dini bir hikayede geçen ve peygamberimize nakledilen bir olayda geçen duadir. Bazi alimlere göre Allah ın bütün isimler azam yani büyüktür ve bu şekilde belirtilmemeis gerekir. Bir kısmı da 6 ismi öne çıkarır.Bunlar Kuddüs, Adl, Hakem, Ferd, Hayy,Kayyumdur. Çoğu alime göre ise bu doğru değildir. Naçizane düşüncem her esmanin farklı bir derde sıkıntıya çare olmasıdır. Açtığım konu da zaten İsmi azam duası değil bir ismi azam duası örneği olmalıydı düzeltiyorum affınıza sığınıyorum.
Selamlar,

peril

Kayıtlı Üye
bu duayı okuyunca ne olacak ben orasını tam anlamadım :D

dido06

Banlı Kullanıcı
arkdslar ızmı azamn duası cok farklıdır yanı farklı deyılde her kaynakta farklı yazılır benım bıldıgım bukadr deıl zamanın cok ararstrdım cunku ruyamda bır ayet görmustum :(la ılaha illla .....inni künti minez zalımın ) ve bı buyuygmz bana bunun ısmı azmın ıcınde gecen bı bölum oldugunu ve ısmı azamın ruyamda gösterıldıgını bana ve hep dualarımı bunla yapmamı önermıstı ondan sonra cokarastırm elımde 4 5 farklı sekılde var ama enaz on satır bu kadar kısa deıl

aysari

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
eğer rüyanda gördüğüm dua dediğin "la ilahe illa ente inni küntüminezzalimin" ise bu Hz.Yunus'un balığın karnında ettiği duadır.

peril

Kayıtlı Üye
bu duanın daha eniş versiyonu var bende ama cuma günü okunuyordu sanırım ama saat zamanını bilmiyorummm:D:D bilen var mı

cem53

Banlı Kullanıcı
Lâ ilâhe illâ ente yâ hannân, yâ mennân, yâ bedias semâvâti vel ardı yâ zel celâli vel ikrâm.

Dua kitaplarında “Cuma günü hangi vakitte bu dua okunarak duada bulunulursa, maşrıkla mağrib arasında ne istenirse istensin, duası kabul olunur.” denilmektedir.

DİĞER İSM-İ AZAM DUALARI

Bismillâhirrahmânirrahîm

Allâhumme innî es’eluke bienne lekel hamdu lâ ilâhe illâ entel mennânu yâ hannân * yâ mennân * yâ bedîus semâvâti vel ardi yâ zel celâli vel ikrâm * yâ hayyu yâ kayyûmu, lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu minez zâlimin * allâhumme innî es’eluke biennî eşhedu enneke entallâhu lâ ilâhe illâ entel ehadus samedullezî lem yelid ve lem yûled ve lem yekun lehû kufuven ehad * elif lâm mîm * allâhu lâ ilâhe illâ huvel hayyul kayyûm * ve ilâhukum ilâhun vâhidun lâ ilâhe illâ huver rahmânur rahîm * yâ zel celâli vel ikrâm * yâ erhamer râhimîne, allâhumme innî es’eluke bienneke entallâhu lâ ilâhe illâ entel vahidul ehadul ferdus samedullezi lem yelid ve lem yuled ve lem yekun lehû kufuven ehad, lâ ilâhe illâhu * vahdehû lâ şerîke lehû * lehul mulku ve lehul hamdu ve huve alâ kulli şey’in kadîr * lâ ilâhe illallâhu ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm * es’eluke bismikel eazzul ecellul ekrem * rabbî rabbî rabbî yâ rabbî yâ rabbi yâ rabbî lâ ilâhe illallâhu vahdehû lâ şerîke leh * lehul mulku ve lehul hamdu ve huve alâ kulli şey’in kadîr * el hamdu lillâhi ve subhânallâhi vel hamdu lillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm.

peril

Kayıtlı Üye
Lâ ilâhe illâ ente yâ hannân, yâ mennân, yâ bedias semâvâti vel ardı yâ zel celâli vel ikrâm.

Dua kitaplarında “Cuma günü hangi vakitte bu dua okunarak duada bulunulursa, maşrıkla mağrib arasında ne istenirse istensin, duası kabul olunur.” denilmektedir.

DİĞER İSM-İ AZAM DUALARI

Bismillâhirrahmânirrahîm

Allâhumme innî es’eluke bienne lekel hamdu lâ ilâhe illâ entel mennânu yâ hannân * yâ mennân * yâ bedîus semâvâti vel ardi yâ zel celâli vel ikrâm * yâ hayyu yâ kayyûmu, lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu minez zâlimin * allâhumme innî es’eluke biennî eşhedu enneke entallâhu lâ ilâhe illâ entel ehadus samedullezî lem yelid ve lem yûled ve lem yekun lehû kufuven ehad * elif lâm mîm * allâhu lâ ilâhe illâ huvel hayyul kayyûm * ve ilâhukum ilâhun vâhidun lâ ilâhe illâ huver rahmânur rahîm * yâ zel celâli vel ikrâm * yâ erhamer râhimîne, allâhumme innî es’eluke bienneke entallâhu lâ ilâhe illâ entel vahidul ehadul ferdus samedullezi lem yelid ve lem yuled ve lem yekun lehû kufuven ehad, lâ ilâhe illâhu * vahdehû lâ şerîke lehû * lehul mulku ve lehul hamdu ve huve alâ kulli şey’in kadîr * lâ ilâhe illallâhu ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm * es’eluke bismikel eazzul ecellul ekrem * rabbî rabbî rabbî yâ rabbî yâ rabbi yâ rabbî lâ ilâhe illallâhu vahdehû lâ şerîke leh * lehul mulku ve lehul hamdu ve huve alâ kulli şey’in kadîr * el hamdu lillâhi ve subhânallâhi vel hamdu lillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm.

bilemiyorum belki bu dua tamdır ama eksik olabilirde cünkü bu duayı ismi azam duasını kimse cözememiştir rivayete göre bu duayı okuyan bilen biri göğe yükselirmiş. hz. isa ile birlikte göğün 3. katında namaz kılarmıs kesik kulak rivayeti okuyun derim..:D banada dedem anlatmıstı bu duayı kolay kolay kimse bilemezmiş belkide hiç bilinmezmiş....

psikopat

Kayıtlı Üye
bendeki ismi azam 1 sayfalık bir dua ama çok ama çok etkili ben denedim..ve çok faydasını gördümm..tabi okunma şekli var...

pirlepeli

Kayıtlı Üye
cem53 senin yazdıgın çok süper ben çok begendim bana kalırsa ismiazam bunlarn içinde olabilir çok sagol allaha emanet olun

kajju_35tr

Kayıtlı Üye
kaynak nedirrrrr nıe bole kısaaa var bnde bu yazdıın değilll ama bnn kaynağı nedrrr:ban:

mikeey

Kayıtlı Üye
arkadaslar Allah rizasi icin biri net bir sekilde yazabilirmi hangisini okuyacagiz? konuyu acan arkadasin sundugu dua'yimi yoksa cem53 arkadasin yazdigi duayimi eger cem53 arkadasin yazdigi duayi okuyacak isek hangisini? hepsinimi yoksa?? lütfen yardimci olun siz bize yardimci olun ki bizde baskalarina yardimci olalim simdiden allah razi olsun

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Arkadaşlar cem53 isimli üyemizin verdiği imamı azam dualarının tamamıdır. İster ilk verileni okuyun isterseniz. Hepsini okuyun. Okuma sekli olarak sanıyorum nefes tekniği ile okumaı kastediyor arkadaşım ama bir bilene daha sorsak iyi olacak.

mikeey

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar cem53 isimli üyemizin verdiği imamı azam dualarının tamamıdır. İster ilk verileni okuyun isterseniz. Hepsini okuyun. Okuma sekli olarak sanıyorum nefes tekniği ile okumaı kastediyor arkadaşım ama bir bilene daha sorsak iyi olacak.

tesekkürler yule sorularimin cogunu cevapladin

peki saati günü varmi ? yoksa hemen bu gece baslayabilirmiyim? son bi soru 1keremi okuyacagim yoksa bir sayisi varmi?