Yaş Konusunda Üyelerden Rica...

Sennin

Kayıtlı Üye
Merhaba;

Üyelerin çoğu profillerinde yaşlarını belirtmiyorlar.Bence böyle sanal bir paylaşım platformunda kişinin yaşını belirtmesi gerekli bişey.Üyelerin profillerinde yaşlarını belirtmeleri sitedeki bazı tartışmaları ve saygısızlıkları önleyecektir bence.Bu nedenle sayın üye arkadaş,abi,ablalarım (yaşım küçük olduğu için böyle yazdım) lütfen profilinizde yaşınızı belirtin :)

İyi Forumlar...

janet

Kayıtlı Üye
tamam oldu
şimdi herkes bana abla der :D:D:D

Sennin

Kayıtlı Üye
Öyle olmayıncada aynı yaşta sanıp yaşıtı gibi konuşabilen üyelerimiz oluyor.Mesela ben ilk üye olduğumda Urumhamatahayil'e kardeşim demiştim :) Bu nedenle bi üyemiz bana -rep vermişti :) Başkalarının başınada böyle olaylar gelmesin amacım buydu :)

mally

Kayıtlı Üye
Bu duyarlılığınız için teşekkür ederim. İyi bir noktaya dikkat çektiniz sevgili ATES. Fakat saygı gösterilmesi gereken bireyin yaşı değil, bir birey oluşudur. Kişilere karşı saygılı olmamız için yaşı, işi, bilgi düzeyi, yetiştiği kültür, dini inancı veya hobileri gibi özel bilgileri bilmemize gerek yok.

Şahsen tanımadığımız birine laubali bir şekilde hitap etmemizin saygı kuralları dışında olduğunu hepimiz biliyoruz sanıyorum. Bu farkındalığın da itham tarzımızı şekillendirmede başka bir yöntem veya bilgiye ihtiyacımızı ortadan kaldıracağını düşünüyorum.

İyi forumlar.

BattleFury

Kayıtlı Üye
Kesinlikle bencede bireylerin yaşları değil yaptıkları ve yapacakları önemlidir :)
AKIL YAŞTA DEĞİL BAŞTADIR! Yaş demek Deneyime sahip olabilecegi demektir bence :) Bu arada benim yaşım 18..

ekirek24

Kayıtlı Üye
bu hiç iyi değil :)) yaşımız ortaya çıkar ama şu varki sorulardan yaş ortalaması küçük bilinçli insanlar kendini belli ediyor.

Sennin

Kayıtlı Üye
Sayın mally;

Söylediklerinize katılıyorum.Ama toplumumuzda bu gibi eğerleri önemseyen az kişi kaldığını düşünüyorum.Bende en azından bireyin yaşı büyük olduğu için bireye saygı gösterilebileceğini düşündüm.

Sayın BattleFury;

Söylediklerinize kesinlikle katılıyorum.Hatta akıl yaşta değil baştadır sözünü kanıtlamak için çok çalışıyorum :) 14 yaşında olmama rağmen bir çok yetişkinden bilgili olduğumu düşünüyorum.(Yetişkinleri kınamak için söylediğim bişey değil yanlış anlaşılmasın.)

Sayın ekirek24;

Söylediğiniz doğru ancak bazı kişilerin yorumlarından anlaşılamıyor.Ayrıca yaşınızın ortaya çıkması bayanları rahatsız eder biliyorum.Ancak şöyle düşünseler bi sorun olmaz bence örnek olarak :
"40 yaşındayım yaşlandım"

yerine

"40 yaşındayım,40 sene yaşadım ve birçok tecrübe edindim.Bazı konularda kendimi geliştirdim.Pişmanlık duyacağım şeylerde yaptım ve bunlardan ders çıkardım.Ömrümün kalanında bu tecrübelerim sayesinde daha az pişman olacağım şeyler yapacağım." gibi

:) Biraz saçma olmuş olabilir ancak insanların yaşlılıklarından rahatsızlık duymaları beni biraz rahatsız ediyo.Yanlış bir üslup kullandıysam affedin lütfen.

Sennin

Kayıtlı Üye
Kronoloji cetveli gibisiniz :) 3 yaş tek vücutta :)

Sennin

Kayıtlı Üye
Herkes kendisini hissettiği yaştadır :)