Nazar Değdiriyorum Yardım Lütfen

aşk1

Banlı Kullanıcı
Nazar değdiriyorum birşeyi beğenmeyi hayran kalmayı görüyüm o artık kesinlikle kırılıyor ölüyor çürüyor sonu kötü oluyor eskiden yoktu bende bianda başladı buyüzden farketmem gec oldu maşallah diyorum sürekli ama bu durumdan kurtulmak istiyorum zarar verıyorum kendıme cevreme :(

örneğin şu eve bak taş gibi sağlam diyorum ev sona yıkılıyor okadar etkili nazarım :( imdat

HELYUSA

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Bende de bu böyle, mesela bir örnek vereyim . Üniversite yıllarımda bir kız çok hoşuma gitmişti ilk görüşte aşk gibi birşey :) ne güzel kız felan derken kız merdivenlerden iniyordu 1 dakika gözlerimi ayırmadan baktım merdivenlerden uçarak düştü 2 ay kolu alçıda kalmış . Tesadüf diyebilirsiniz ama buna benzer çok şey yaşadım yanlız değilsin :) Aslına bakarsan bunun çözümünü bende tam olarak bilmiyorum ama Maşallah demek lazım kalpten.. yoksa dilin Maşallah diyip içinden hala beğeniyorsan yine etki etmeyecektir diyebilirim .

aşk1

Banlı Kullanıcı
O kadar kötü bi durum ki
nelere sebep olduğumu bilseniz imha et kendini bile dersiniz
iş aslı bende ne istersem dersem savunursam onun zıttının olması durumu vardı
onceden bende nazar olayı yoktu ne zaman bende nazar degdırme yok dedım hemen zıttı oluştu artık var kurtul kurtulabilirsen.
küçükken hep bi cadı olmak istiyordum filmlerdeki gibi uçmak sihirlerim olsun istiyordum sureklı dua ederdim bunun için Allah'a acaba cadı olmak yerine bu ne böyledir dersem tersinin olması olarak mı verdi Allah bilemiyorum :( ne kadar dertli sorunlu bi insanım ben ya :(

alin

Kayıtlı Üye
"Maşaallah Lâ Havle velâ Kuvvete İllâ Billah " ,Maşallah Subhanallah barekallah müslümansanız bu duaları nazar edebileceğiniz her an söylemeniz yarar sağlar.Bir de kendinizi olumsuz kötü hissetmeyin demek enerjiniz yüksek ve bunu doğru yönlendirdiğinizde size hayırı dokunacaktır.Kalıplarınızı inançlarınızı farkındalıkla kuantumla değiştirebilirsiniz anahtar sizin elinizde diye düşünüyorum iyi forumlar...

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
:) Tevbe de istersen aşk. Bu kadar büyük bir dert olarak görmekte yanılıyorsunuz bence. Pek çok kisi sizinle aynı veya benzer nazar problemi yaşıyor. Çevrene alıcı gozle çok dikkatli bakma, Kendinı kontrol etmeye calis, tutkuyla askla bır seyi beğendiğinde hemen ona bir kusur bul. Çok yakısıklı örneğin, çok çirkin göbekli de ( ıçınden ama kendisine değil) eşyayı beğendiğinde demode, ışçilığı kötü filan de. Ve hep maşallah de mutlaka. begenılerını çok guzel harika super dıye ifadelendirme. Fena değil, idare eder, eh iste filan diye genelde kotu yonunu görmeye calisarak bak. özellikle bebekleri severken (seviyorsan) yanı çok dikkat et. Benim de degerdi vaktiyle nazarım. Allah'a
çok şükür şimdi yok. Geçecektır emin ol. Sevgilerimle...

La-edri

Kayıtlı Üye
Herhangi bir nesne yada kisiyi cok begenip yada herhangi olumlu olumsuz ilginizden dolayi seyrediyorsaniz.Masallah demeniz kafidir esasinda, zira nazar vardir ve cok etkilidir,Birde nas felak ayetleri cok etkilidir, ama masallah cok kisa oldugunda olayolup bitmeden önlenebilinir,madem o kadar kuvvetli Sizde masallah cümlenizi dilinize dolamanizi tavsiye ederim...

aşk1

Banlı Kullanıcı
dert derken bunla beraber başka dertlerimde var da oyuzden dedim
alin verdiklerin için sağol ama çok uzun geldi aklımda tutamam ki :( en iyisi hep maşallaha devam edeyim ben :(
joys öneriler için sağol burdan bakamamıştım olaya öyle deniycem bide :hurray::D

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Bunlar, nazarının başkasına değmesinden kendini koruman, nazar etmekten kaçınman adına şahsi kanaatlerim. Doğru ya da yanlış tartışılır. Nazar değdirmemen için küçük, basit, durumu kurtarman adına öneriler. Yoksa her karşılaştığına kusur bulmak elbette tavsiye değil ki bunu belirtmekte yarar var sanıyorum. İyi forumlar diliyorum.

Ori

Kayıtlı Üye
Bende de var bu kesinlikle. Örnek vereyim staj yerimde bir bayanla sürekli tartışıyordum. Biraz üst makam biriydi. Sürekli tartışıyorduk. 4 senedir sorunsuz çalışan biriydi ve benim senemde işten çıkardılar. Buna benzer bir olayda var. İşe girecektim bu yaz arkadaşımın yanına üniversite parası için çalışacaktım. Eleman bolluğu var diye almadılar 4-5 gün sonra arkadaşım haber yolladı bana biri işten ayrılmış ama diğer 2 arkadaşımla birlikte başka bir işyerine girmiştik o sıra ve gidemedim mecburen ama 2 arkadaşımla girdiğimiz iş yerinden sadece beni aldılar diğer iki arkadaşımı kapı dışarı ettiler. Bende çıktım işten :)

jelo

Kayıtlı Üye
benim teyzemin eltisi var ne zaman teyzem onu görse hasta olur yataklara düşer eltisinin çok nazarı değiyormuş teyzemin kaynanası biraz bu konularda el almış nazar okuma kurşun dökme vs gibi teyzeme hemen okuyo bende merak ettim sordum kaynanasına nazar değdiren kişi kendisinin nazar değdirdiğini bilirmi diye bilebilirde bilmeyebilirde dedi yani senin gi olaylarla karşılaşıyorsa bilebilir dedi nazar değdirmemek içinde şimdi tam hatırlayamıycam ama taşamıydı dağamıydı bakıp bişey söylemek gerekiyormuş gözdeki keskinliği alıyormuş benimde galiba nazarım değiyor tesadüfmü bilmiyorum birinin elinde bişey göreyim o şeye odaklaldığımda kişi elindeki şeyi öuhakkak düşürür bende gözüm kaldı galiba diyorum

umutlukız

Kayıtlı Üye
Ben de inanıyorum çok nazara. Ben de değen taraftayım. Belki kendime de değdiriyorum. O kadar çok nazar değiyor ki bana , halbuki felak nas da okurum sık sık. Bana da bazı yakınlarımın nazarı çok değiyor. hasta oluyorum eve kapanıyorum en az 1 hafta. Simdi yine hastayım mesela. Bi kurşun döken arıyorum ben de onu da bulamıyorum:( .

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
En etkili söz maşallah. Bende bir ara küçük erkek çocuklarına hastaydım, ne zaman görsem oyy ne tatlı yerim seni dediğim anda çocuklar yerdeydi. Allah'tan yüz üstü hafif düşüyorlar. Sonra çocuklara sadece bakıp konuşmamaya başladım. O zaman pek birşey olmadığını gözlemledim ama hep içimden maşallah demiştim. Tabi sevmediğim insanlara da değiyor. Gıcık olduğum iki kişi farklı yerlerde farklı zamanlarda su içerken gözüm takılmış, ikiside az daha ölüyordu su boğazlarında kalmıştı. Veya sevmediğim yetişkinler ben bakınca yere düşüyordu. Masumlara zarar vermemek için dikkatimi başka yöne vermeye çalıştım ve maşallah dedim. Öylelikle birşey olmadı.

serifem

Kayıtlı Üye
banada bidi degdiriyodu elim ayagim sismisti bikere , kendimi denize ettim onada cok beddua ettim, elim ayagim sistiydi, ölyorum sanmistim, ben cok uzun yolculuk yapiyodum, yorgundum, gözü yasliydim, beddua ettim koskoca kadinsin dedimik dylmi bana falan dedimdi, kadin pesimden sizlere ömür,, Allah rahmet etsin, ben hakkimi helal ettim

serifem

Kayıtlı Üye
ha bide nazari basina dönsün diye falanda demistim,

aşk1

Banlı Kullanıcı
nazar insanın elinde değil ki beğenmen yeterli bir şeyi
bir keresinde bir hocamın anlatım tarzını beğenmiştim derste içimden diyordum ne kadar güzel anlatıyor hoca o an allak bullak oldu kafası gitti hiç alakası olmayan bir şey anlatmaya başladı dedi kendisi ben ne anlatıyorum böyle dedi neyse ki az etkilendi :(

ipkgrl

Kayıtlı Üye
Bendede var cnm kime baksam kesinlikle birşey oluyor örnek bir arkadaşım vardı ayakları çok güzel derdim ayağı kırıldı elleri içinde çok güzel derdim sonra eli kırıldı alçıda gezdi çok güzel boylu poslu cocuk derdım kaza geçirdi 4 gün yogun bakımda yattı allah korusun birdaha bide ben çocukları çok severım hangi kucuk cocuga baksam düşüyor yaa bide tam yanımda dün en basidi cafede oturuyorduk kucuk bır kız cocugu cok tatlı falan ben cocuga baktım baktım cocuk tam gel ayagım önunde düşş ne göz varmış bende diyorum kopuyorlar.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Ben kendime bile göz değdiriyorum manyak ötesi durumum anlayacağınız beğenmemek şart sürekli maşallah diyorum :( ya da nazar değdirmemek için bir şey taşınılır yada okuncak bir şey varsa paylaşalım lütfen çok kötü bir durum yaşayan bilir. :(