Arkadaşlar sizce bu teori ne kadar doğrudur ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

oddyseus95

Kayıtlı Üye
Şimdi bazı kişiler Kur'an'ı yorumlayarak uzaylının olamayacağını ve insandan üstün varlık olamayacağını söylerler. Şimdi benim fikrim ise şu. Evren hepinizin bildiği gibi çok büyük hatta sonsuz. Dünyaya çok uzak bi gezende dünya gibi bi gezen olup bunun içindede bizim gibi insanlar yaşıyor olamazmı ? Bu sadece bi düşünce bunu fikirleriniz için teşekkürler.

gizli_gizler

Kayıtlı Üye
Kuranda 2 tür yaratık yarattım biri ins biri cins yazıyor hatırladığım kadarıyla.Uzaylı dediğimiz canlıları gördüğünü iddia eden insanlar var belkide insan cinsine giren varlıklardır.Ben şahsen var olduklarına inanıyorum evren o kadar büyükkü yalnız olmadığımızı düşünüyorum.

kosantospa

Kayıtlı Üye
çok farklı bir bakış açısı ilginç bir fikir bence nasaya bir mail at ;)

kayabey

Kayıtlı Üye
kuranı kerimi herkes yorumlayamaz çünkü evrensel bi kitaptır çok iyi arapça eski arapca hatta dil bilimci olmak gerektiğine inanıyorum . ben ce ise uzaylı diye tabir edebileceğim varlıklar vardır. çünkü kurani kerimde alemlerden de bahsediliyor . bunu daha iyi anlayabilmeniz için mısır tarihi ve pramitleri, yada sümerleri araştırmanızı tawsiye edebilirim çünkü bu konularda ve duvar yazılarında uçan büyük nesnelerden bahsedilir.

gizli_gizler

Kayıtlı Üye
Resimlerinede rastlanmıştır araştıran arkadaşlar bilirler.Bende bir iki küçük olayla karşılaştığım için araştırmıştım.Kaçırıldığını söyleyen insanların vucudunda bir çip tespit ediliyor günümüz teknolojisinde yapılması imkansız bir çip.Bunlarda haliyle varlıklarının olabilme ihtimalini yükseltiyor.

Gizlİksir

Banlı Kullanıcı
Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik. (S. Enbiya 107) Kur'anda alemlere sözcüğü bir çok yerde geçer.

Birde peygamber efendimiz 18.000 aleme gönderilmiştir deniliyor. Yani bunların içinde uzaylılar olabilir.

sedaaa

Kayıtlı Üye
ben olmadıklarına inanıyorum nedense=)

kayabey

Kayıtlı Üye
sedaa arkadaşım araştırmaktan hoşlanıyorsan ve merak uyandırıyorsa sende araştırırsın sana mantıklı geleni kabul edersin . o senin hür ireden yani insanı üstün kılan özellik.
ve sonuç : inanıp inanmamak senin elinde sanada saygılar ona da saygılar.

Adarr

Kayıtlı Üye
Ben bu konunun batı tarafından haddinden fazla çarpıtıldığını ve kadim bilgilerin üstünün örtüldüğünü düşünüyorum. En nihayetinde bilmediğimiz sayıda alemin varolduğu gerçek (en azından kendi inandığım değer yargılarına göre). Ve uzmanlarca da cinlerden başka alemlerin olduğu da sık sık dile getiriliyor.

Dikkat edilirse batı sinemasında sürekli bir amerika yüce, uzaylılar öcü, diğer ülkeler düşman fikirleri aşılanıyor ve istenilmese bile insanların aklında bu yargılar yer ediniyor.

Ben batının bilerek ve sistematik bir şekilde duyu dışı algılarda var olan varlıkların canavarlaştırmaya çalıştığını düşünüyorum. Belki de uzaylı denilen varlıklar esasında ulvi yaratıklardır da insanlığın bunlardan faydalanmaması için üstü örtülüyordur.

Elbette Kuran-i Kerim'de bakın uzaylılar var aha şurada denilmiyor. Fakat ne olduğunu bilemediğimiz bir çok varlığın yaratıdığı belirtiliyor. Ve bu varlıkların adıa uzaylı sıfatını getiren de batı. Çünkü böyle bir gücün herkes tarafından bilinmesi illuminati ve bazı ökült örgütlerin işine gelmez. Bilinirse yüzyıllık planlar uygulanamaz. Uzaylıların cinlerden ibaret olduğu fikri sanırım The Arrivals belgelesini izledikten sonra iyice kafama yattı.

Ufo meselesinin de aslında bir yalandan ibaret olduğu nazi döneminde bile bu tarz toplumsal kandırmacaların planlarının kurulduğu bir çok kitabın konusudur bilindiği gibi. Ufak bir araştırma ile bunlar görülebilir. Ufo gerçeği, Ufo nedir gibi anahtar kelimeler ile araştırılabilir.

İnsanları bir uzaylı fenomenine alıştırmak ve bilinen gerçeklerin üstünü örtmek için bir takım varlıkların dünya düşmanı "uzaylı" lakabıyla bilerek anıldığını düşünüyorum.

Eğer batı bu kadar çok uzaylılar pis uzaylılar kötü diyorsa kişisel kanaatim dünya üzerinde görevleri olan bazı ulvi varlıkların kötülenmeye çalışılması. Bunlara uzaylı diyen kişilerin ürünlerindeki subliminal mesajları hepimiz biliyoruzdur.

Zira zamanın bazı dönemlerinde bazı kapıların açılması ile vücut bulan ve insanüstü özelliklere sahip varlıkların ne işler yapabildiğini az çok biliyoruz Süleyman'ın dönemini anlatan hikayelerden..

http://2.bp.blogspot.com/-dbVoyIY2N0Y/TbcRHC1AN9I/AAAAAAAAAGw/I55IMRZEfSM/s1600/uk2002ak.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-6YtwJPvsqIw/TbcRZuoVu4I/AAAAAAAAAG0/hiPr1bcY_zM/s1600/Mere-cropcircle-1.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-JkWxq5DWekg/TbcePgihUNI/AAAAAAAAAIc/cxxOkEgWkK8/s1600/uk1999fi.jpg

Sonuç olarak uzaylı diye bir şey yok bence cinler ve belki de bilmediğimiz binlerce alem var. "Uzaylı" sadece batı tarafından bu varlıkların düşmanmış gibi gösterilmeye çalışılmasının bir ürünü. Yani daha doğrusunu yazacak olursam esasında bir takım insanların uzaylı dedikleri o canavarımsı alemler dini kitaplarda geçen ve bazı hadislerle günümüze aktarılan farklı boyutlardaki alemler. Bilinen anlamda bize yansıtılan uzaylı bedeni reptilian gibi beden bulmuş şeytani varlıklar olabilir. Sadece bir takım insanların çok özenli bir şekilde insanların bilinçaltlarına bu mesajları doldurduğunu düşünüyorum. Bu nesile sökmese bile bir sonraki nesiller bu tarz konularda bilgisiz kalacağı için televizyon gibi toplu hipnoz araçları ile, önlerine ne sunulursa onlara inanacaklar.

Link vermek yasak olduğu için araştırmak isteyen arkadaşlara google'a "illuminati sürüngen", "Reptilian humanoid illuminati" kelimelerini yazmasını öneririm.

Veya daha geniş vakti olanlar The Arrivals belgeselini izleyebilir..

Bilmiyorum ama aramızda belki bazı arkadaşlar bu konuları duyu dışı varlıklara danışabilir aslında. Yani onların bu konulardaki görüşleri nelerdir öğrenip bizimle de paylaşabilirse ne müthiş bir şey olur :)

Sonuç olarak televizyondan edinilen bilgilerle bu tarz konulara kesin yargı getirmemek gerek diye düşünüyorum.

Saygılar.

La-edri

Kayıtlı Üye
Insandan daha üstün bir varlik yok bu Ayetlerle sabit, ama alemlerde coktur yalniz degiliz, ama üstünlük insana verilmistir...

aşk1

Banlı Kullanıcı
Bilemiyoruz şuanlık var mı yok mu

descop

Kayıtlı Üye
İş
determinizm piskoloji enerjiler evren
arkadaşlar dikkatinizi çekerim teorik olarak bizde uzaylıyız =)
vücut sistemleri bizimle tıpa tıp aynı değil diye insanlarla aynı sınıfta değiller diyemezsiniz
sonuçta şivava da köpek daua da köpek

merlinx

Kayıtlı Üye
Bana kalırsa vardır çünkü evren oldukça büyük bu yüzden sadece bizim dünyamızdaki yaşamla sınırlandırılacağına inanmıyorum. Günün birinde umarım bunlarda açıklanır tam anlamıyla su yüzüne çıkar

janet

Kayıtlı Üye
sitede çok güzel kaynaklar var bununla ilgili, sayın tesheba nın yazılarına bir göz atın derim :D

xtina

Banlı Kullanıcı
uzaylı cinin uzayda yaşıyan bi şekli olabilir yanlış hatırlamıyosam bunu nihat hatipoğlundan duymuştum belki gerçekten uzaylı olabilir ama biz ademoğulları daha üstün bir ırkız eğer bizden daha üstünü olsaydı hakikaten kuranda biz sizlerden üstününüde yarrattık derdi

oddyseus95

Kayıtlı Üye
Evet hepiniz çok mantıklı bilgiler sunmuşsunuz hepsini okudum, çok teşekkürler. Ama ben de sonsuz evrende tek başımıza olmadığımıza inanıyorum.

kipooo58

Banlı Kullanıcı
Şimdi bazı kişiler Kur'an'ı yorumlayarak uzaylının olamayacağını ve insandan üstün varlık olamayacağını söylerler. Şimdi benim fikrim ise şu. Evren hepinizin bildiği gibi çok büyük hatta sonsuz. Dünyaya çok uzak bi gezende dünya gibi bi gezen olup bunun içindede bizim gibi insanlar yaşıyor olamazmı ? Bu sadece bi düşünce bunu fikirleriniz için teşekkürler.

24.000 Alemden bahsediyor kuran oku yalnız değiliz dostumm:banghead:

andrah

Kayıtlı Üye
İnsandan üstün varlık olmadığını biliyoruz ama insanın tam olarak ne olduğunu kavrayamadık bence ,o kadar çok kişi var ki insan doğup insanlığını kaybeden.

perihan

Banlı Kullanıcı
4.tür isimli bir film var filmin bir bölümünde gerçek görüntüler kullanılmış izlemenizi tavsiye ediyorum. Belki net bir cevap olmaz size ama o görüntülerden sonra var olduklarına inanmaya başladım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...