Kuran Surelerini Kullanarak Büyü Yapanların Dikkatine

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HELYUSA

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Forumumuz da çok çeşitli dinlere mensup arkadaşlarımız var.Burada ben müslüman arkadaşlarımıza uyarılarda bulunmak istiyorum.

Kuran surelerini kullanarak bir büyü uygulaması yapıyorsanız eğer. Kuran sizden hesap günü şikayetci olur.Ve arkadaşlar Kuran Allah kelamıdır biliyorsunuz Allah kelamını böyle şeylerde kullanmak ne kadar sağlıklı orasıda tartışılır.. Allah'ın kelamı sizden şikayetci olur.. yani hiçbir şekilde affı olmaz bunun sonsuz cehennem kapıları sizleri bekler. Bu yüzden çok dikkat etmek gerekir. Mesela bir örnek uygulama iki eşi ayırmak için tebbet yeda suresi okuyun diyor, Bir havass uygulaması.. forumda da paylaştım.. ama tam değil ;) bu ve buna benzer uygulamaları yapmayın diyorum bir din kardeşi olarak uyarmak istedim.. hayat sizin arkadaşlar uyarmak benden.

Sevgiler Mutlu Kalın.

gizli_gizler

Kayıtlı Üye
Pekii kurandaki sureleri kullanmadan yapılan büyülerin affı varmıdır veya günah değilmidir.

canmert196

Kayıtlı Üye
pekı bişey sormak istiyorum ben müslümanım büyü yapmak ıstemıyorum dusmanlarımı helak etmesı ıcın dua edıcem bunun ıcın havasdan bakıyordum acaba havastan uygulamayı bulup okudugumda büyü mü oluyo dua mı?

HELYUSA

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Pekii kurandaki sureleri kullanmadan yapılan büyülerin affı varmıdır veya günah değilmidir.

Burası bir büyü okulu ve kimseye büyü yapın yapmayın demiyorum.Sadece Kuran surelerini kullanmayın diye uyarıda bulunuyorum.. Normal bir müslüman zaten büyünün haram olduğunu bilir.. ve buna göre hareket eder.

Sevgiler.

theblacksun

Banlı Kullanıcı
ayrıma yada şer büyüsü olmasa da bu kadar günah mı :)

HELYUSA

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
pekı bişey sormak istiyorum ben müslümanım büyü yapmak ıstemıyorum dusmanlarımı helak etmesı ıcın dua edıcem bunun ıcın havasdan bakıyordum acaba havastan uygulamayı bulup okudugumda büyü mü oluyo dua mı?

Havass dua değildir.Havass kuran surelerininde kullanıldığı , büyü uygulamalarını içeren çok tehlikeli bir ilim.. İslami büyü uygulamaları diyorum ben havass için.

canmert196

Kayıtlı Üye
anladım peki bıldıgınız bır dua varmı acaba dusmanlar ıcın buyu yapmak ıstemıorum kara buyu yaptım ve berat gecesi tovbe ettım af dılendım dua bılıyor musunuz acaba dusmanlar ıcın

gizli_gizler

Kayıtlı Üye
Burası bir büyü okulu ve kimseye büyü yapın yapmayın demiyorum.Sadece Kuran surelerini kullanmayın diye uyarıda bulunuyorum.. Normal bir müslüman zaten büyünün haram olduğunu bilir.. ve buna göre hareket eder.

Sevgiler.

Söylediğiniz o anlama çıkıyor gibi geldi bana.O yüzden sordum.

Ayrıca konu açılmışken söylemek istiyorum her ne kadar size büyü yapılmış olsada büyüyü geri yollamak büyüyle karşılık vermekte günahtır ve aynı şekilde affı yoktur.Bende müslüman arkadaşlarımız için belirtmek isterim.Büyüyle ilgili tek iyi olay büyü bozmaktır.

HELYUSA

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
anladım peki bıldıgınız bır dua varmı acaba dusmanlar ıcın buyu yapmak ıstemıorum kara buyu yaptım ve berat gecesi tovbe ettım af dılendım dua bılıyor musunuz acaba dusmanlar ıcın

Her Derde Deva Esma-ül Hüsna - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"

Bir incelemenizde yarar var. :) Her derde deva esma-ül hüsna

Söylediğiniz o anlama çıkıyor gibi geldi bana.O yüzden sordum.

Ayrıca konu açılmışken söylemek istiyorum her ne kadar size büyü yapılmış olsada büyüyü geri yollamak büyüyle karşılık vermekte günahtır ve aynı şekilde affı yoktur.Bende müslüman arkadaşlarımız için belirtmek isterim.Büyüyle ilgili tek iyi olay büyü bozmaktır.

Bu konuyu açtığıma göre neyin ne olduğunun farkındayım sizde bunu biliyorsunuz ama üstüne basa basa belirtme ihtiyacını neden duyuyorsunuz orasını anlayamadım ..

gizli_gizler

Kayıtlı Üye
Size belirtmedim siz hazır belirtmişken bilmeyen arkadaşlar için söyledim ve neden söylediğimi belirttim.Öfkeyle yanlış hareket eden müslüman olan arkadaşlarımıza sizin gibi bir uyarıda bulundum.sizin bu agrasif davranışınız neden anlayamadım.kişisel olmadığı açık.

mandalin

Banlı Kullanıcı
büyü okulunda bu tarz mesajlar görmekten sıkıldım....burası bir büyü okulu hangi usule göre yapıyorsa kişi sonuçlarını ve bedelini kabul etmiştir...kimse kimseyi uyarma görevini kendinde bulmasın bu konuda modlar zatan açık açık fikir beyanında bulundular vakti zamanında açıp okuyun

gizli_gizler

Kayıtlı Üye
O zmn sizde lütfen bizim fikirlerimize saldırıda bulunmayın burda ap ayrı bir konu var belli bir fikir belirtmek için.şahıs olarak uyarılan kimse yoktur.yani birşeyin bir kişiye göre doğrusu belirtilmiştir katılmayanlar uygulamak zorunda değil.Fikrime saldırıda bulunmanız hoş değil.

HELYUSA

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
büyü okulunda bu tarz mesajlar görmekten sıkıldım....burası bir büyü okulu hangi usule göre yapıyorsa kişi sonuçlarını ve bedelini kabul etmiştir...kimse kimseyi uyarma görevini kendinde bulmasın bu konuda modlar zatan açık açık fikir beyanında bulundular vakti zamanında açıp okuyun

Uyarıda bulunuyorum kollarına kelepçe vurup yapmayınmı diyorum mandalin.. siz insanlarının dinini eleştirme hakkını nereden buluyorsunuz kim verdi size bu yetkiyi ?

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
Onlar Süleyman (a.s)'ın mülkü üzerine şeytanların tilavet ettiği (okuduğu) şeylere tâbî oldular (uydular). Süleyman (a.s), inkâr etmedi (sihir yapmadı ve kâfir olmadı). Fakat şeytanlar insanlara, sihri ve Babil şehri'ndeki iki meleğe, Harut ve Marut'a indirilen şeyleri öğretmekle kâfir oldular. Ve oysa onlar, “Biz sadece bir fitneyiz (sizin için bir imtihanız). O halde (sakın sihir ilmini öğrenerek) kâfir olmayın.” demedikçe hiç kimseye bunu öğretmezlerdi. Fakat o ikisinden, bir erkek ile onun karısının arasını açacak şeyler öğreniyorlardı ve de onlar, Allah'ın izni olmadan onunla (sihirle) hiç kimseye zarar verebilecek değillerdir. Ve onlar kendilerine fayda vermeyen, zarar veren şeyleri öğreniyorlar. Ve andolsun ki onlar, onu (sihri ve ona ait bilgileri) satın alan kimsenin ahirette bir nasibi olmadığını kesin olarak öğrendiler. Elbette onunla (sihre karşılık) nefslerini sattıkları şey ne kötü, keşke bilselerdi.

BAKARA 102
arkadaşlar büyünün her türlüsü günah

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Konu kilitlenme yolunda ilerliyor.

Sayın HELYUSA, havasla ilgilenenler için ilginç paylaşımlarda bulunuyorsunuz. Ancak cevap kısımlarında çok agresifsiniz. Neredeyse her konunuzun altında tartışma yaşanır oldu. Sinirlerinize hakim olmanızı öneririm, öfkenin ileride fiziki bedeninizde ne gibi tahribatlar oluşturabileceğinin farkındasınızdır umarım.
Ayrıca sayın gizli_gizler başlığa uygun olarak, konuyla ilgili kendi fikrini belirtmiş. Unutmayınız konu açıldıktan sonra, konuyla ilgili herkes kendi fikrini belirtmekte özgürdür. Kişilere yönelik hakaretler hariç.

Sayın mandalin, uyarılar çeşitli zamanlarda yapılsa da yeni, genç ve tecrübesiz üyelerimiz için arada hatırlatmakta yarar var. Bu işler çocuk oyunu değildir, anlık bir heves ve yetersiz bilgiyle sonradan pişman olacakları bir işe kalkışmamaları için, muhtemelen sayın Helyusa yazılarını takip eden üyeleri uyarma gereği duymuştur.
Evet burası büyü okulu olarak geçiyor, ancak sadece büyü paylaşımları yoktur. Sitemizde her dine mensup ve çok fazla genç üye bulunmaktadır. Eğer büyü yapmak isteyen Müslüman bir gençse ve havas ilmi hakkında yeterli bilgiye sahip değilse, sonradan pişman olacağı işlemleri yapmadan önce uyarılmaları gerekir.
İlginizi çekmeyen konuları okumazsanız, dert etmenize de gerek kalmaz.

Birbirinizle polemiğe girerek konuların dağılmasına sebep oluyorsunuz, sitede ağız dalaşına varan tartışmalar yapamazsınız.

İyi forumlar

desire

Kayıtlı Üye
Ben elhamdulillah müslümanım. Ve bu sitede hayatımın en büyük bilgisini aldım. Kur an sureleri ile iç içe geçmiş olan, büyüklerimizin bile büyü olarak görmediği havas ilminin ne olduğu ve büyü çeşitlerini. Müslümanız ama şifa versin yada hayır getirsin diye az kalsın büyü yapacakmışım. O yüzden benim gibi siteye yeni üye olan arkadaşların ve havas ilminin ne olduğunu, uygulamaların hangisinin büyü olduğunu, büyünün ak-kara farketmez hertürlüsünün günah olduğunu arada belirmenizde fayda görüyorum. Okuyunca şimdilerde benim için sıkıcı olsa da hiç farketmez. Uyarmaktan hiç çekinmeyin ve bıkmayın derim. Sevap bile kazanırsınız diye düşünüyorum. Sevgiyle kalın.

ekirek24

Kayıtlı Üye
bülent kısaya göre fenomen türk büyücü büyü hangi dilde yapılsa önemi yok önemli olan insan enerjisi evet bazı farklı dilde büyü anahtarı kelimeler var ama herşey insanda biter bülent kısanın görüşüne katılıyorum lisan önemli değil

La-edri

Kayıtlı Üye

Sevgiler.

Ister Ayet olsun ister bilmemhangi hayvanin kani olsun, büyü büyüdür..
Büyünun islamdaki yeri bellidir, Ayetli büyü yapmayin ayetsizleri tavsiye ederim mantigi bayagi bir luzumsuz kacmis..
Ha birde su Kur'an in sikayet olayina bir sey söylemek isterim, Kur'an ayetlerle büyü yapildigi zaman degil saadece, genel itibari ile sikayetci olacaktir, sebebi ise "Beni Okumadin hayatina ölcü etmedin, yetim biraktin "diyedir..
Buda Muhammed (sav) in Ümmetinin hepsini kapsar ister büyücü olsun ister Camii imami, hakkini vermezse sikayetci olur...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...