tarot ilişki açılımı

burcu_tarot

Kayıtlı Üye
merhabalar, yaklaşık bir yıldır tarot bakıyorum.Daha çok hislerime dayanmakla birlikte hep kelt açılımı yaptım. Ancak değişik sorulara daha uygun olan yeni açılımlar öğrenmek istiyorum. Tarot bakan bir arkadaşımın ve kendi yaptığım araştırmanın üzerine ilişki açılımına merak saldım. Açılımın şekli; yorumlama ile ilgili bilgilere ulaştım.Şöyle ki:
iki insan arasındaki ilişkinin türü hakkında bize bilgi verir. Genelde bir aşk ilişkisinin iç yüzünü öğrenmek için bakılır, ama iki insan arasında olabilecek başka ilişkiler de bu açılıma konu olabilir; örneğin iş, komşuluk ya da aile ilişkisi. Toplam yedi kart açılır.

7 2
6 1 3
5 4

Yorumlama:
1= Ortadaki gösterge kart olarak ilişkinin durumunu gösterir: Yani ilişkiye hakim olan konuyu.
Soldaki sütun (7.6.5) soruyu soran kişiyi, Sağdaki sütun ise diğer kişiyi temsil eder.
7+2 - Üstteki bu iki kart iki kişinin birbirlerine karşı nasıl bir bilinç durumunda olduklarını gösterir: Yani, her bi¬rinin neler düşündüğü, aklında neler olduğu ve bu ilişkiyi nasıl algıladığı
6 + 3 = Ortadaki bu iki kart ilişkinin duygusal boyutuyla bağlantılıdır ve her birinin ne hissettiğini, yüreğinde ne taşıdığını, ne arzuladığını ve neden korktuğunu gösterir.
5+ 4 = Alttaki iki kart, ilişkinin dışarıya nasıl yansıdığına işaret eder. Her birinin düşünceleri (en 7+2) ve duyguları (6+3) ne olursa olsun, nasıl hareket ettiklerini gösterir.
Bu oyunda saray kartlarının yorumuna özel bir dikkat göstermek gerekir.

Öğrendiklerim bu kadar.Benim sorum saraylılar konusunda ne gibi yorumlama farklılığı var.Bu açılımı yapanlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim
Teşekkürler

içimdekises

Kayıtlı Üye
bu yöntemi paylaştığınız için teşekkür ederim.kolay ve kullanışlı bir yöntem oldu.

gecee

Kayıtlı Üye
merhabalar .. ben tarota yeni bakmaya başladım .. hislerime güveniyorum ve bu işi uzun yıllardan beri yapan bi arkdaşım kartlarımın konuştuğunu söyledi .. henüz en başında olduğum için bana ufak ipuçları verebilir misiniz diye merak ediyorum ?