Yusufcuk ile Yaşadığım Garip Haller

HELYUSA

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Merhaba mabet ;

Yusufcuk kuşlarını bilirsiniz, kumruda deniyor . Çok zarif , narif hayvanlar çok seviyorum çok sevimli geliyorlar bana sanki öterlerken yusufumu tutun diye ötüyor guguguk :) Bugün sabah evimizin balkonuna çıktım 2 tane yusufcuk ordan oraya atlıyor zıplıyor :) yanlarına gittim hiç kaçmadılar.. elimi atsam tutacağım yani o kadar , normalde namaz abdestim olmadığı zamanlar yaklaşmaya çalıştığımda 10 metre öteden beni görünce kaçışmaya başlarlar.. ama abdestli oruç ibadetimi yaparken onlara yaklaşmaya çalıştığımda hiç kaçmıyorlar sanki daha çok bana geliyorlar :) zarar vermeyeceğimi biliyorlar sanki gelip omuzuma konsun istedim biran ama o kadar da değil heralde :) dibimde durdular onları beslemek istedim ekmek attım ama yemediler oruç tutuğumu biliyorlar ondan bu saygı sanırım :) sizinde yaşadığınız kumruyla ilgili böyle güzel anılarınız varsa anlatın :) ben öcümüyüm benden kaçıyordu :)

Kumru kuşunun Hz.Yusuf ile olan olayını biliyorsunuzdur ben yinede paylaşmak isterim :)

Kumru kuşu zarefetinden dolayı güzel bir kuşdur.Cenab-ALLAH Hz.Yusuf peygamberi küçükken kardeşleri kuyu attıkları zaman kuyuya göndermiş.Başında beklemişdir.Kumru kuşu HZ.Yusuf peygamberin aşığıdır.Kumru guk,guk derken Yusuf,Yusuf der.Kumrunun olduğu yerde bereket vardır.