Ezan sesini duymadan uyuyamıyorum :(

AJA

Elit Üye
Son bir aydır sabah ezanının sesini duymadan uyuyamaz oIdum arkadaşlar.
Yanlız yaşadıgım için bilinçaltından bir sıkıntı olma ihtimaline inansam da bazen rahatsız edildigimi de düşünmüyor da degilim hani .Rahatsızlıgım ruhen bir sıkıntı huzursuzluk. Fakat şöyle bir durumda var; kardeşimde yattıgım zaman rahat oluyorum yada benim yanımda biri olunca uyuyabiliyorum..
Başlıkta dedigim gibi sabah ezanını başlar başlamaz o sıkıntı üzerimden uçup gidiyor ve ancak uykuya dalabiliyorum. :(

mmarti

Kayıtlı Üye
aynı dertten mızdaribiz kardeşim, benim sıkıntım aylardır devam ediyor yaklaşık 9 aya yakındır dışarı çıkamıyorum hayatım altüst oldu diyebilirim bu ne ne anlama geliyor bilmiyorum inşallah derdime ses oldun birileri bizimle ilgilenir

AJA

Elit Üye
Dışarıya çıktıgında ne hissediyorsun ? bu psikolojik bir sorun diye biliyorum aksi taktirde ben de dışarı çıkmayı pek sevmem nadir çıkarım :)

Elfangel

Kayıtlı Üye
Son bir aydır sabah ezanının sesini duymadan uyuyamaz oIdum arkadaşlar.
Yanlız yaşadıgım için bilinçaltından bir sıkıntı olma ihtimaline inansam da bazen rahatsız edildigimi de düşünmüyor da degilim hani .Rahatsızlıgım ruhen bir sıkıntı huzursuzluk. Fakat şöyle bir durumda var; kardeşimde yattıgım zaman rahat oluyorum yada benim yanımda biri olunca uyuyabiliyorum..
Başlıkta dedigim gibi sabah ezanını başlar başlamaz o sıkıntı üzerimden uçup gidiyor ve ancak uykuya dalabiliyorum. :(

İyi bir gece uykusu için yapılması gerekenleri bildiğinizi ve uyguladığınızı varsayıyorum. Bu konuyla ilgili sitede paylaşımlarımız bulunuyor. Bunun dışında size şu ana kadar çok kişiye tavsiye ettiğimiz tuz ve sirke kürünü :) tavsiye edeceğim. Tuz ve sirkeyi karıştırıp vücudunuzu bu karışımla ovun ve arınmaya niyetlenin. Ayrıca yattığınız yeri ve evinizi sirkeli su ile silin. Mümkünse camları silin ve perdeleri de yıkayın, duvarları silin. Sulara hep sirke katın. Bu sizi rahatlatacaktır. Yatmadan önce inancınıza göre kendinize bir koruma alanı da oluşturabilirsiniz ki bununla ilgili bilgiler de forumda bulunuyor.
Eğer durumunuz devam ederse bir psikoterapistten yardım alabilirsiniz.

Bir an önce sorununuzun çözülmesi dileğimle...

AJA

Elit Üye
İyi bir gece uykusu için yapılması gerekenleri bildiğinizi ve uyguladığınızı varsayıyorum. Bu konuyla ilgili sitede paylaşımlarımız bulunuyor. Bunun dışında size şu ana kadar çok kişiye tavsiye ettiğimiz tuz ve sirke kürünü :) tavsiye edeceğim. Tuz ve sirkeyi karıştırıp vücudunuzu bu karışımla ovun ve arınmaya niyetlenin. Ayrıca yattığınız yeri ve evinizi sirkeli su ile silin. Mümkünse camları silin ve perdeleri de yıkayın, duvarları silin. Sulara hep sirke katın. Bu sizi rahatlatacaktır. Yatmadan önce inancınıza göre kendinize bir koruma alanı da oluşturabilirsiniz ki bununla ilgili bilgiler de forumda bulunuyor.
Eğer durumunuz devam ederse bir psikoterapistten yardım alabilirsiniz.

Bir an önce sorununuzun çözülmesi dileğimle...

Çok teşekkür ediyorum sayın Elfangel.Yapacagım , duymuştum ama yapmamıştım ama artk deneyecegim, bu arada tuz dediginiz deniz tuzu sanırım ?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Kaya tuzu veya deniz tuzu. Bunları bulamazsanız şuan için sofra tuzu bile olur.
Tuz lambaları satılıyor, eğer alabilirseniz mekanlardaki her türlü negatif enerjiyi engelliyor. Yanık kalmalı ve iki haftada bir gibi elektrik bağlantısını çıkartıp, tuz bölgesini duru suyla yıkayarak arındırmalısınız.
Birde yatmadan önce Ayete'l Kürsi ve Nas- Felak surelerini okumanızı öneririm.
Yatağa yattığınızda da sadece o ana odaklanmaya çalışın, uyumak için yattığınızın farkında olun. Düşünceler gelirse takılmayın, sadece nefesinizi dinleyin, şimdi güzel ve derin bir uyku uyuyacağım deyip gözlerinizi kapatın.

Sevgi ve ışıkla kalın.

• Beğendim
Tepkiler: AJA

AJA

Elit Üye
Zaman ve fikirlerinizi benimle paylaştıugınız için çok teşekkür ederim.Tuz lambasını ne gördüm ne duydum ama araştıracagım cok ilgimi çekti.

bedford

Kayıtlı Üye
Tuz lambasını ben de merak ettim, araştıracağım.

sarumut

Kayıtlı Üye
İş
Metafizikçi
Bende yIllardır bu olay vaar ezan sesi duymadan uyuyamam :) kolay kolay alışkanlık oldu sabah ezanı duydumu bir rahatlama oluyorrr

tuanadolunay

Kayıtlı Üye
Merhaba aynı durumu 2 yıl önce bende yaşamıştım yanlız yaşadığım bir dönemdi anlamsız korkularım vardı ve ezan sesini duymadan uyuyamıyordum. Bu çok ciddi sorunlara neden oldu düzensiz yaşam beraberinde sıkıntılarıda getirdi. Sana tavsiyen uzman bir psikoloğa gitmendir. Ben öyle yaptım gittiğim psikolog bana hipnoz tedavisi uyguladı sebepsiz ve saçma korkularımdan kurtuldum. Şuan huzurla uyuyabiliyorum , Ayrıca mümkünse seni psikolojik olarak etkileyecek aktivitelerden uzak dur. mesela korku filmi izleme ve eğer bir çözüm olacaksa web kameranı sevdiğin yada ailenden olan birine açarak uyuyabilirsin belki onun orda olduğunu bilmen sana fayda sağlar bunlar sadece tavsiye ama önlem alman gerekir ben başta ciddiye almadım ama uykusuzluk ve stres yüzünden felç geçirdim ve bana bedeli ağır oldu şuan sağlığıma kavuştum. Yapman gereken bu işin başındayken uzman birinden yardım alman bu olay kendi halinde düzelecek birşey değil zaman içerisinde başka etkilerde eklenerek çoğalır bende bir yıla yakın ezan sesini duymadan uyumadım daha doğrusu uyuyamadım dışarı çıkmak istemiyordum. Ezan sesi sana manevi olarak güven duygusu veriyor ve bilinç altımızda kendi kendimizi yönlendiriyoruz. Sorunların üstüne gitmekte fayda var ilk önce bunu istemeli ve yönlendirme almalısın tedavinin senin içinde saklı olduğunu unutma sadece yönlendirilmen gerek

AJA

Elit Üye
O dönemden çıkalı 2 ay oldu :) Sonucu ve neden ezandan önce uyuyamadıgımı belirtmek istedim.Yogun stres bedenin zayıf aktivesi .Uzun süren bir dönem geçirmiştim evde.
Yeni yogun çalıştıgım bir işe başladım ve inanın yastıga başımı koyar koymaz uyuyorum.Evde ne korkmaya ne düşünmeye fırsat kalıyor.. :)

Porpora_

Kayıtlı Üye
Bendede böyle bir problem vardı buda bilinçaltımdan kaynaklıymış meğer. Çünkü ben diğer varlıkların sabah ezanı ile gittiklerini ama sabah ezanına kadar etrafımda olup bana kötülük yapacağını kazımışım beynime..Bu düşünceyi attım ve şimdi erkende uyuyabiliyorum ..Darısı başınıza

enigmaenigma

Kayıtlı Üye
Sabah ezanına kadar uyuyamamak hakkında bende bilgilerimi ifade etmek istedim en azından sizin için yeni bir bakış açısı olur

Detaylara girmeden kısaca ifade etmek istediğim şudur, çünkü eger detaylara girersek, insan dna sından yıldız tohumlarına kadar geniş bir zincir altyapısını da konuşmamız gerekir. Dünyada bedenli halde olan insanların bilinç düzeyleri de birbirlerinden farklıdır. Yüksek bilince sahip insanlar, başka varlık ya da boyutlardan gelen saldırılara en çok gece maruz kalırlar. Gece insan uyudugu zaman o insanın yüksek benliği beden farkındalığı odağını azaltıp, astral kata odaklanmıştır bu sebeple insan bedeni ya da dna sına ait saldırılar gece insan uyudugunda daha sık gerçekleşir. Son yıllarda dünyada yaşanan yoğun kaos ve gece uykularında yaşanan problemler çok normaldir. Gerçekte birileri sizi musallat oldu rahatsızlık hissettiğiniz için uyuyamıyorsunuz değil de aksine size musallat olunmaması korunmanız için uyanık tutuluyorsunuz da olabilir. Yüksek benliğinizden gelen uyumama hissi sizi koruma uyanık tutma sinyali de olabilir. Yüksek benlik astral kattaki yogunluğun sonucu olarak, bedenin uyumaması için bedensel bir huzursuzluk yaratabilir.

Yaşadığımız deneymlediğimiz herşey gerçekte sanılandan çok daha büyük derinlikler içermektedir.

Sevgiler

lost66

Banlı Kullanıcı
Gecenin şerri diye bişey var ezanla o şer birden kalkar ortadan.

gümüş

Kayıtlı Üye
Sabah ezanına kadar uyuyamamak hakkında bende bilgilerimi ifade etmek istedim en azından sizin için yeni bir bakış açısı olur

Detaylara girmeden kısaca ifade etmek istediğim şudur, çünkü eger detaylara girersek, insan dna sından yıldız tohumlarına kadar geniş bir zincir altyapısını da konuşmamız gerekir. Dünyada bedenli halde olan insanların bilinç düzeyleri de birbirlerinden farklıdır. Yüksek bilince sahip insanlar, başka varlık ya da boyutlardan gelen saldırılara en çok gece maruz kalırlar. Gece insan uyudugu zaman o insanın yüksek benliği beden farkındalığı odağını azaltıp, astral kata odaklanmıştır bu sebeple insan bedeni ya da dna sına ait saldırılar gece insan uyudugunda daha sık gerçekleşir. Son yıllarda dünyada yaşanan yoğun kaos ve gece uykularında yaşanan problemler çok normaldir. Gerçekte birileri sizi musallat oldu rahatsızlık hissettiğiniz için uyuyamıyorsunuz değil de aksine size musallat olunmaması korunmanız için uyanık tutuluyorsunuz da olabilir. Yüksek benliğinizden gelen uyumama hissi sizi koruma uyanık tutma sinyali de olabilir. Yüksek benlik astral kattaki yogunluğun sonucu olarak, bedenin uyumaması için bedensel bir huzursuzluk yaratabilir.

Yaşadığımız deneymlediğimiz herşey gerçekte sanılandan çok daha büyük derinlikler içermektedir.

Sevgiler

Bu olasılığı hiç düşünmemiştim, farklı bir perspektif verdi ama koruma amaçlı uyanık tutma üzerine daha da okumak isterim eğer paylaşmayı dilerseniz.

erbainnn

Kayıtlı Üye
ezanın mükemmel bir etkisi var, belki de inançlarımızdan dolayıdır bilemiyorum, ancak ezanı beklemenize gerek yok, içinizden ezan okursanız odanın havasının dahil nasıl dinginleştiğini e rahat uyuduğunuzu farkedersiniz.

anke ban

Kayıtlı Üye
ezanın nasıl bir etkisi olabilir.anlamı,haydi namaza,haydi namaza çağrısıdır.duyduğunuz her arapça cümleyi kutsal bir şey gibi algılamayın lütfen.yalnızca namaza çağrıdır.tanrı ve din kavramını kendi dilimizde yapamamanın acıklı sonucudur bu.sanırım dünyadaki tek millet biziz anlamadığımız bir dil ile ibadet eden.

AğLan

Kayıtlı Üye
bende yine şölebişey var sabah imsak vaktinde kalkıyorum abdest aldıktan sorna namaz kılıyorum sonra yatıyorum çok sıkıntı çekiyorum ezan okunmuş bile olsa