Güneş takvimine göre burç

Katarina

Kayıtlı Üye
Merhabalar arkadaşlar,
Hafta sonu bir gözlem evine gittim.Oradaki hoca astroloji ile yakından ilgileniyordu.Bana burcumu sordu söyledim.Biliyorsun ama değilmi bu doğru olan burcun değil dedi.Güneş takvimine göre bakalım dedi;baktı.Ben kova burcu sanıyordum kendimi hayır sen oğlaksın dedi.Şimdi ben kovamıyım yoksa oğlak mı?Burda doğru olan hangisidir bir fikriniz var mı?

oddyseus95

Kayıtlı Üye
Güneş takvimine göre nasıl bulunduğunu da yazsan iyi olurdu.

laserjetx

Kayıtlı Üye
İş
anestezi teknisyeni+ medikal
Kovasın sen. O zaman herkesde bir değişiklik olması lazım ve herkes olduğu burcun özelliklerini taşıdığını sanıyor olması lazım. Biraz mantıklı düşünürsek, bence yanlış bir düşünce olur senin oğlak burcunu taşıdığını düşünmek.

mally

Kayıtlı Üye
İnsanda 12 burcun da özellikleri vardır gezegenlerin doğum anınızdaki konumlarını ve yaydığı enerjileri düşündüğümüz zaman.

Neye göre senin gerçek burcun değil demiş anlayamadım. Güneş burcu, doğum anınızda güneşin içinde bulunduğu burçtur. Sanırım hocanız gerçek burcunuz derken yükselen burcunuzu kast etmiş.

janet

Kayıtlı Üye
Dünya kendi ekseninde dönerken milisaniyelik yalpalar. Bundan dolayı, zamanla biriken bu milisaniyeler, şu anda aklımda yanlış kalmadıysa 1 ay cıvarında, bir zaman farkı yaratır. Yani şu anda astrolojiye göre güneş aslan burcunda, fakat gerçek gökyüzünde yengeç burcun içindedir. Bu kaymaları astroloji göz önünde bulundurmaz, çünkü esas alınan astroloji insana öğretildiği zamanki konumlardır.

Katarina

Kayıtlı Üye
Bahsettiğim yer bir gözlem eviydi, yıldızlar inceleniyordu sürekli. Yere çizilmiş bir güneş takvimi vardı. "Ne zaman doğdun?" dedi; söyledim. Aslında kova burcum. Güneş takviminden baktı ve "Sen oğlaksın." dedi.