İksir hazırlama

gümüşejderha

Kayıtlı Üye
Uzun süredir aklımda olan bir konuydu. Basit seviye cadılık dersleri zaten sitemizde mevcut. Bunların biraz daha ileri seviyesini iksir yapımı kapsar.
Hepimizin bildiği gibi cadılığın en önemli bölümü iksirler ve iksir yapımıdır. Bu noktada ben kendi deneyimlerime dayanarak nasıl iksir yapılacağını anlatmaya çalışacağım. Öncelikle iksir deyince sadece aklınıza içilecek iksirler gelmesin, içmek dışında, dökülen, sürülen, parfüm şeklinde yapılan bir sürü iksir vardır. Her iksirin kendine göre kullanım alanı vardır. Mesela aşk iksirleri genelde içirilmelidir. İnsanları etkileme iksirlerinin parfüm şeklinde yapılması tercih edilir. Korunma, defetme ya da lanetleme tarzı yöntemlerde kullanılan iksirler kişinin geçeceği yere, giyisisne veya bulunduğu bölgeye dökülür. Bu kullanım yöntemlerinin kesin sınırları yoktur.
İksirler tek başlarına kullanılabildiği gibi çok farklı ritüellerde de kullanılabilirler. Ritüel öncesei enerjiyi yükseltmek için, kişiyi lanetlemek veya korumak için kavanozlarda-şişelerde veya gerekli ritüel çerçevesinde bir fotoğrafın yakımında (alkollü iksir) çeşitli karışımlar destekleyici olarak kullanılabilir.
İksirlerin temel ortak noktası KAZAN‘dır.
KAZAN Tanrıça’nın rahmidir. Kazan, farklı bileşiklerin birleştiği ve ortak enerjiyle bütünleştiği yerdir. Bu yüzden kazan dönüştürücü ve birleştiricidir. İKsirlere has bir kazanınızın olması şarttır. Mümkünse kazanı bir tanrıçanın adıyla kutsayın. (Genelde hecate veya kelt paganizmiyle ilgileniyorsanız morrigan da olabilir) Bu kazan tılsımlarla güçlendirilebilir. Genelde kazanlara üçlü tanrıça formu sembolü çizilir ama bunun kullanılması şart değildir.
Kazanın büyüklüğü önemli değildir, önemli olan bu işe has kullanımı olmasıdır.
İksirleri Yaparken öncelikle malzemeleri toplamalısınız. Bunun için genelde;
Birleştirici unsur: Su, alkol, sirke vb. bir sıvı
Destekleyici unsur; yağmur suyu, dolunay suyu, manyetizma edilmiş su, kristaller veya özel kolonyolar, sirkeler
Temel materyaller; bitkiler, hayvan parçaları, muskalar, kökler, kristaller
Dış unsurlar; mumlar, mıknatıslar, kutsamak için athame vb.
Öncelikle bitkileri tek tek tedarik etmeli ve detaylı arşatırmalısınız. Her bir bitkinin ne işe yaradığını anlamalısınız ve bitkiyi elinize aldığınızda ne hissettiğinizi, bitkinin size ne fısıldadığını çok iyi dinlemelisiniz. Kazana temel sıvı konduktan sonra, diğer unsurlar konurken her bir bitki veya materyal kutsanmalı ve ona göre bir dua okunmalıdır. Her bir bitki kazana konmadan önce kutsanmalı ve bitkiye özel içinizden gelen speller okunarak kazana konmalıdır. Kazana koyduktan sonra biraz athame ile karıştırın.
İksiri hazırlarken sürekli bir meditatif konumda olmak önemlidir. Her bitkiyi attıktan sonra athameniz ile kazanı saat yönünde döndürün ve enerjilerinin suyla harmoniye girmesini hissedin. Bütün bitkileri koyduğunuzda athame ile karıştırırken bir yandan da speller okuyun, tanrı ve tanrıçalara yakarın… Bütün materyallerin özünün suyla bütünleştiğini görün.
Eğer kaynatıyorsanız, biraz kaynaması yeterlidir. Kaynadıktan sonra biraz demlenmeye bırakın. Ayrıca bu süzerken size yardımcıda olacaktır. En son süzüp, süzdüklerinizi bir keseye koyun. İksiri siyah bir cam şişede saklamaya özen gösterin. İksirleri saklayacağınız kapların kapaklarının metal olmaması önemlidir. Süzüntüyüde sakın çöpe atmayın, bu büyük bir hata olur =) Denize atın veya toprağa gömün. En son hazırlanmış şişedeki iksiride bir ritüelle kutsayın ve kullanıma hazır olacaktır.
Ayrıca detaylı olarak bir iksir yapımı örneğini paylaşacağım, şu an için aklımda korunma iksiri var. Eğer istediğiniz başka bir iksir varsa onun da yapımını paylaşabilirim
devam edecek
Alıntı:Sirius

janet

Kayıtlı Üye
kendi yazısı gibi geldi bana

Charmed

Kayıtlı Üye
hayır. yazıyı yazan kişiyi tanıyorum ve konularının paylaşılmaması için her konusunun altına ismini ve ya nickini yazar. konu çalıştıdır.

janet

Kayıtlı Üye
büyük ihtimal unuttu sonda da düzeltemedi. Geldiğinde moderator arkadaşlara rica eder, düzeltilir :)

gümüşejderha

Kayıtlı Üye
adım ----- ve yazı benim kullandugım yöntemleri anlatıyor buyazı benim

Charmed

Kayıtlı Üye
hayır bu yazı arkadaşım efenin.. diğer bütün yazılar gibi..

Ufak bir ricam olacak yöneticilerden, bu ve arkadaşımızın diğer bütün konularının asıl kaynağı araştırılabilir mi? teşekkürler..

demonic

Kayıtlı Üye
Koskoca konuda takıldığınız şeylere bakın.önemli olan umut yada efenin konuyu yazması değl.önemli olan insanları bilgilendirmek haksız mıyım?lütfen egoist düşünmeyin.sn.gümüşejderha:bana konsantrasyon arttırıcı ve yaraları tedavi edici(şifalı) iksir reçeteleri söyler misiniz?

Charmed

Kayıtlı Üye
egoist mi? biri benim arkadaşımın konusunu alıyor bu benim konum diyor. neresi egoizm? ben de gideyim dyumanın kitaplarını ben yazdım diyeyim, nasıl olur?

demonic

Kayıtlı Üye
Bakın ben burda o yada siz haklısınız demiyorum.demek istediğim önemli olan yeni arkadaşları bilgilendirmek.bizler 2 gün sonra öleceğiz belki adlarımız gidecek ama eserlerimiz kalacak geride.bırakın kim haklıysa ona sevap,kim haksızsa ona günah yazılsn.eğer bilgilendirmek değilse amacınız evet egoistsiniz.ben içinizi bilemem bu yüzdende sizi haklı/haksız çıkaracak sözlerden çekiniyorum ama şayet haklıysanız forum yöneticilerine başvurun.

Charmed

Kayıtlı Üye
Bakın ben burda o yada siz haklısınız demiyorum.demek istediğim önemli olan yeni arkadaşları bilgilendirmek.bizler 2 gün sonra öleceğiz belki adlarımız gidecek ama eserlerimiz kalacak geride.bırakın kim haklıysa ona sevap,kim haksızsa ona günah yazılsn.eğer bilgilendirmek değilse amacınız evet egoistsiniz.ben içinizi bilemem bu yüzdende sizi haklı/haksız çıkaracak sözlerden çekiniyorum ama şayet haklıysanız forum yöneticilerine başvurun.

ilginiz için teşekkürler sevgili demonic.. evet aynen öyle, benim için isim önemlidir.. tabi ki amaç arkadaşları bilgilendirmek fakat bunun altında "konuyu ben yazdım" niyeti güdülüyorsa pek hoş degildir bu, konuyu yazan arkadaşıma haksızlık bu sonuçta.. az sonra yöneticilere bilgi mesajı yollayacağım.. :smash:

rockerfly2

Kayıtlı Üye
Pendulum haklı aslında bende bu yazının size ait oldugunu dusunmuyorum

origanum

Yönetici
Yazının bir başka sitenin moderatörlerinden sirius tarafından internette daha önceden paylaşıldığı tespit edilmiştir.

mandalin

Banlı Kullanıcı
sirius gizli ilimler ile ilgili bir çok sitede mod yada paylaşımcı biliyorum ve özgün paylaşımları var paylaşımlarını kopyalanmasında tek ricası site adı değil ama nicki ile alıntı yapıldığının belirtilmesi o kadar zor olmasa gerek emeğe saygı diyorum