tarot hakkında

tyra vortex

Kayıtlı Üye
ben iki üç yıldır tarot bakıyorum ama biraz garip bakıyorum, tarot kartı alınca bilirsiniz yanında eğitim kitabı verirler orada, kartların anlamları filan yazar benim baktığım falın onlarla alakası yok ben açıyorum falı ama ilk kartı açtığımdan itibaren biri benim kulağıma birşeyler fısıldıyor sanki , kartlarla alakasız şeyler söylüyorum ve çok büyük oranda çıkıyor bu söylediklerim, bu tam olarak nedir ?

janet

Kayıtlı Üye
burada tarot falını sadece Yule bakar, özelden pm atabilirsiniz

ben iki üç yıldır tarot bakıyorum ama biraz garip bakıyorum, tarot kartı alınca bilirsiniz yanında eğitim kitabı verirler orada, kartların anlamları filan yazar benim baktığım falın onlarla alakası yok ben açıyorum falı ama ilk kartı açtığımdan itibaren biri benim kulağıma birşeyler fısıldıyor sanki , kartlarla alakasız şeyler söylüyorum ve çok büyük oranda çıkıyor bu söylediklerim, bu tam olarak nedir ?

tarot kartları sadece sezilerinizin kelimeye dökülmesi için araç demektir. yani kart olsun, fasulye olsun, kahve ve ya herhangi birşeye odaklandığınızda aynı sonucu alacaksınız demek

Atelia

Banlı Kullanıcı
tarot kartları sadece sezilerinizin kelimeye dökülmesi için araç demektir. yani kart olsun, fasulye olsun, kahve ve ya herhangi birşeye odaklandığınızda aynı sonucu alacaksınız demek
Bunu biraz daha ayrıntılı açıklar mısınız?

janet

Kayıtlı Üye
mesela bulutlara bakın ve yorum yapın, tarot baktığınızdaki yorumlar kadar isabetli olur. size sadece aracı gerekiyor konuşabilmek/bakabilmek için. evdeki perde şekillerine bile bakarak sezgilerinizi konuşturabilirsiniz. bunu sürekli deneyin ve sonuçlara kendiniz bile şaşıracaksınız:D

Atelia

Banlı Kullanıcı
mesela bulutlara bakın ve yorum yapın, tarot baktığınızdaki yorumlar kadar isabetli olur. size sadece aracı gerekiyor konuşabilmek/bakabilmek için. evdeki perde şekillerine bile bakarak sezgilerinizi konuşturabilirsiniz. bunu sürekli deneyin ve sonuçlara kendiniz bile şaşıracaksınız:D
Çok komik bişey söylicem şimdi. Ben ne zaman art arda tarot baksam sıklıkla rüya görüyorum. Normalde pek görmem.

Yani şunu mu demek istediniz; tarot size bilinçaltında olmasını istediğiniz veya olmasından korktuğunuz olayları gösterir. Bu mudur tarotun özelliği. Eğer buysa tarot bakmaya lüzum yok dediğiniz gibi bak perdelere bak bulutlara yap yorumunu.

siyahlı

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Bu kadarla olur mu, perdeye bakmakla tarota bakmanın aynı olduğunu söylemek çok yanlış. Tarot kartları varlığından beri simgeleri sayesinde gizemini koruyor ayrıca MÖ yasaklanmış bir faldır. Bu kadar tehlikeli görülmesinin nedeni geleceği göstermesindeki gücündendir ve gücü de simgelerin verdiği enerjiden gelir. Tutup perdeye bakmakla tarota bakmanın verdiği parapsikolojik etkinin aynı olmasının mantıklı bi tarafı yok bence.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Bir ara bende anannem güzel kahve falı bakardı bende ona bakarak bazı şeyler öğrenmeye çalışmıştım ama tarot hakkında hiç çalıçmam olmadı...

damned

Kayıtlı Üye
Bir ara bende anannem güzel kahve falı bakardı bende ona bakarak bazı şeyler öğrenmeye çalışmıştım ama tarot hakkında hiç çalıçmam olmadı...

Ben tarot un yanlızca kart anlamlarını okumak olduğunu düşünmüyorum...bakan kişinin yorumu ve öngörüsü önemli..öyle olmasa herkes kitabı açıp bakabilir

margarita

Kayıtlı Üye
Ben tarotla haşırneşir olmaya yeni başladım kitapçıktaki açıklamalara baktığımda herhangi bi kart için, ben kitapçıktakinden daha farklı şeyler düşünüyorum. Yani kısacası hislerim yazılanlarla bağdaşmıyor.Ayrıca tarot bakmak dışardan görüldüğü kadar basit değilmiş önemli olan hisler,hisler .....

damned

Kayıtlı Üye
Ben tarotla haşırneşir olmaya yeni başladım kitapçıktaki açıklamalara baktığımda herhangi bi kart için, ben kitapçıktakinden daha farklı şeyler düşünüyorum. Yani kısacası hislerim yazılanlarla bağdaşmıyor.Ayrıca tarot bakmak dışardan görüldüğü kadar basit değilmiş önemli olan hisler,hisler .....

Bende bir dönem haşır neşirdim ama baktım ki kitapta yazan anlamla benim duygularım aynı sonra vazgeçtim:D Siz doğru yoldasınız bence..başarılar:)

incisu

Kayıtlı Üye
Tarotu herkes bakamaz,gorundugu gibi degildir,kart acilip kitapciktakini okumanin cok faydasi yoktur.Bu sekilde size sadece yakin gelecek hakkinda bilgi verebilir.Desteyi ve kitapcigi alip,bu kadar kolay bakilsaydi sanirim herkes herseyi bilirdi.Fakat her kartin ruhanileri vardir,izin istenir,davet yapilir,gonderilir.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Duruişitiye sahipsinizdir tarota odaklandığınızda aktive oluyordur belki de.