vicdan azabım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

esink

Kayıtlı Üye
Burada büyü olaylarına çok kafayı takmıştım sevdiğim birini getirmek için getirdimde ve 1 ay sonra annemin hamile olduğunu öğrendim ..büyü yapıldığında cinlerin karşılığında bişey alacağını okumuştum bi yerden.annemin 1 hafta önce tahlillerinde beta hcg oranı yüksek yanş down sendromu olabilme riski var dediler.(halk arasında zeka geriliği ,el yüz fiziği değişik yapıda) bunun büyüle ilgiisi olduğunu düşünüyorum acayip vicdan azabı çekiyorum.bildiğiniiz dua varmı.çok pişmanım tövbe etmek istiyorum lütfen:boat:

canmert196

Kayıtlı Üye
yazdıgınızı okuyun bı rıskı var demıssınız olmamıs bakın dua edın bol bol ve Allah yardım ısteyın hacet duaları hacet namazları kılın ve Ayetel kursi okuyup buyuyu bozun annenıze dua okuyup ufleyın benım fıkrım budur ne kadar dogru bılemıcem:)

alin

Kayıtlı Üye
Doktor değilim ama kızımın doğum zamanı gece gündüz her bir şeyi araştırmıştım.Sadece kandaki hormonla ki hcg ile down sendromu teşhisi konulamaz.İkili testte(12 hafta dolaylarında yapılır) ense kalınlığı ilk yoludur bunun ardından 3lü test gelir yaklaşık 16 hafta civarıdır o da.Orda bile sorun çıksa ki bize var dedikleri halde çıkmamıştı ikinci testte temizdi.Ardından her testte sorun çıkarsa da amniyosentez yapılır ki hcg hormonuyla alakalı birdurum yoktur.Uzmana alete vs göre değişiyor.Olumsuz düşünmeyin büyük ihtimal bir sorun çıkmayacaktır bir de yaşı ileriyse ileri tetkikler istenebiliyor hemen üzüntüye kapılmayın dua edin derim.

esink

Kayıtlı Üye
yazdıgınızı okuyun bı rıskı var demıssınız olmamıs bakın dua edın bol bol ve Allah yardım ısteyın hacet duaları hacet namazları kılın ve Ayetel kursi okuyup buyuyu bozun annenıze dua okuyup ufleyın benım fıkrım budur ne kadar dogru bılemıcem:)
haklısın çok pişmanım o an düşünemedim.öyle bşiey olsada bunla ilgisi olmasda ömür boyu vicdan azabı çekicem ben..nolur benim için dua edin çok ihtiyacım var çok pişmanım..

canmert196

Kayıtlı Üye
kendı ısım ıcın dualarım bıtsın senın ıcınde ederım benımde hastam var

Adarr

Kayıtlı Üye
Sayın @esnkrklc
Anladığım kadarıyla inancınız var; dualarımız sizinle lakin bir kaç söyleyeyim, öncelikle okuduklarınızdan etkilenen bir yapınız var sanırım, her uygulama için bildiğim kadarıyla (yanlışım varsa uzman arkadaşlar düzeltebilirlerse müteşekkir olurum) böyle bir mevzu söz konusu değil, yaptığınız sihir karşılığında birilerinin karşılık alması biraz daha farklı bir mevzu. Yaptığınız uygulamayı da söylerseniz bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır size böyle bir ihtimalin olup olmaması ile ilgili. Ama Kendinizi hemen şartlandırıp benim yaptığım şeyden dolayı bunun cezasını çekiyorum diye düşünmenize hiç gerek yok çünkü pek alakadar bir durum olmadığı aşikar. Buna emin olabilirsiniz gönlünüz rahat olsun.

"Ne gelirse haktan gelir kuluna sabret gönül elden ne gelir". Bilin ki sizin yaptığınız sihirden mütevellik böyle bir durum olmuş olsa da kader inancınız tam olsun ve tevekkül edin. Bu bir sınav ve yaradan sizi bu şekilde sınamayı uygun görmüş. Ayrıca insana kaldıramayacağı yük verilmez.

Sonuç olarak sizin yaptığınız iş ile alakası olsa da olmasa da evvela bunun sizin kaderiniz olduğunu bilin, eğer gerçekten samimi iseniz tövbenizi yapıp gerisini ilah'a bırakın. Benim kişisel kanaatim yaptığınız uygulama ile bunun bir alakasının olmadığı yönünde. Ve bu tarz konularda da insanlara umarım örnek olur yazdıklarınız. Bilip bilmeden uygulamalara kalkışarak sonuçlarını değerlendirememek bu tarz vesvese'lere sebep olabiliyormuş demekki.

Eğer durumunuz var ise bir psikolog veya psikiyatr'e danışmanızı öneririm belki size tavsiyeleri olabilir "kendimi bu konuda şartlandırdım benden kaynaklandığını düşünüyorum vicdan azabı çekiyorum" derseniz bir şekilde sizi gerekli yönlendirmeler ile rahatlatacaktır (sihir konusundan pek bahsetmezsiniz içime doğdu şöyle oldu böyle oldu diye kıvırabilirsiniz).

Eğer psikolog yardımı almadan kendinizi bu durumdan kurtarmak isterseniz bu konuyu düşünmemek için tam bir itikad ile zikir çekebilir, farklı konulara yönelebilirsiniz. Tabii bunun için kendi kendinize bol bol olumlu telkinlerde bulunmanız gerek. En nihayetinde sizin yaptığınız uygulamadan da olsa kabulleneceksiniz bir gün; yaşınızı bilmiyorum ama sanırım 18-22 arası. Bu dönemlerde böyle kapılmalar normaldir.

Yine de içiniz rahat etmezse bir adak adayıp samimiyetle ilah'a yalvarın ve isteklerinizi söyleyin, ama istekleri söyledikten sonra tek bir kez bile bu konuyu bir başkasına açmayın aklınıza geldiği zaman ise hemen tesbihlere devam edin.

Kişisel tavsiyelerim bunlar, eğer yanlış bir şey söylediysem uzman arkadaşların düzeltmesini temenni ederim.

Saygılar.

Beraris

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Araştırma Görevlisi
Şimdi arkadaşım öncelikle kendi suçlamaktan bir vazgeç. Olmuşla ölmüşe çare yok.. Evet dediğin doğru olabilir büyüde şu esastır ne yaparsan 3 katı sana döner. 1'e 3 diyoruz biz buna.Ama herşeyide bu olaya bağlamak yanlış arkadaşım annenizle sizin aranızda bir bağ var ama bunun azabını ailenizin çekmesi pek mantıklı değil genelde sizinle ilgili vukuu bulur bu 3'e 1 mantığı bundan sonra ne yapabilirsin öncelikle kendini suçlamaktan vazgeç.. evet belki sizin yüzünüzden ama hepimiz insanız ve herşey bizim için tabi tövbenizi edin bir daha bu işe kalkışmayacağınıza dair kendinize söz verin dualara sığının arkadaşım yapacak birşey yok.

Tüm güzellikler seninle olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...