ay parfümü iksiri

gümüşejderha

Kayıtlı Üye
Bu formül çok eski ve çok güçlü bir formüldür. Burada günümüze formül bir hayli eksik geldiği için, formülü tamamladım. Bu iksir, parfüm şeklinde kullanılan bir iksidir. Ayın enerjisiyle bağlantılıdır ve ayla ilgili her tür etkiyi sağlar. Ayın enerjisi, büyüyle, sezgilerle, psişik güçlerle bağlantılıdır. Ay aurayı besleyerek, bu enerjileri yükseltir. Haliyle bu parfümü sıktığınızda bu sizin enerjinizi yükselterek hem ruhsal potansiyelinizi arttıracaktır.
Gerekli Bileşenler:
Bitkiler;
Yasemin çiçeği (taze)
Karahindiba
Kadife çiçeği
Su teresi
Manolya (taze)
yılan kökü (çıyancık ya da kurt pençesi)
Yıldız anason
civanperçemi
Gündüz sefası (taze)
Zambak (taze)
Gözlükotu
Pelin otu
Sandal ağacı
Mürrü Safi
Kedi otu kökü
Söğüt ağacı
(Bu bitkileri olabildiğince taze bulmaya çalışın. Bulamazsanız dediklerimi taze bulmanız yeter)
Yağlar;
Paçuli yağı
Yasemin yağı
Melisa yağı
Lavanta yağı
Menekşe yağı
Okaliptus yağı
Materyaller;
Siyah kedi tüyü
Adet kanı
Dolunay suyu
Ay taşı
Mıknatıs taşı
Kırmızı, beyaz, siyah mum ve iki adet gümüş rengi mum.
Tabi ki kazan ve athame
Temel Sıvı;
Alkol
Doğal Kaynak suyu
İksirin Yapılacağı Zaman: Dolunay veya Ay büyürken
(Bu büyüde verdiğim spelleri değiştirebilirsiniz.)
Bu iksir görüldüğü gibi bol malzemeli bir iksirdir. Birkaç kademeden oluşur. Önce suyla ilk iksirimizi oluşturacağız, sonra yağlarla alkolu karaıştırarak ikinci iksirimizi oluşturacağız. En son olarak su ile alkol-yağ karışımını karıştırarak tamamlayacağız.
1. SU
Kazanımızın çevresine beyaz, kırmızı ve siyah mumları sırayla üçgen şekilde dizelim (eğer kazanın çevresine dizemiyorsanız önüne veya arkasına, neresi müsaitse oraya dizin) Bu renkler ayın ve tanrıçanın üç formudur. Beyaz, ,bakire tanrıça (yeniay), kırmızı, anne tanrıça (dolunay), siyah ise bilge kocakarı tanrıça (karanlık ay)ı temsil eder. Gri mumları sol ve sağa tarafa koyun. Eğer gri mum bulamazsanız sorun değil. Gri mumu koymanızın sebebi ayın gümüş enerjisine daha rahat odaklanmanızdır.
Mumları dizdikten sonra,doğal kaynak suyuna, bir gece beklettiğimiz dolunay suyundan koyuyorsunuz. (isterseniz direk kaynak suyunu dolunayda bekletebilirsiniz. Dolunay altında bekletirken suyun içine ay taşı ve kuvars kristali atmayı unutmayın.)

SU KUTSAMA
Kazanımıza suyu dolduruyoruz ve bu sırada içimizden geldiği gibi bir spell söylüyoruz. Misal şu tarz olabilir;
Aqua vitae, Aqua Magica, Agua Luna
Ey su, taşı ayın sihrini kazana
Ey su, dönüştür ayın sihrini yaşama
Ey su, dönüştür yaşam suyunu aya
Topla ayın tesirlerini kazanda
Getir sihirli unsurları bir araya
Mükemmel harmoniyi yarat ruhunda
Ardından suyun içine ay taşı ve mıknatıs taşını koyun.
Eğer bir kazana herhangi bir kristal konulacaksa, bu ilk başta konur. Böylelikle hem ani sıcağa atılan taşın kırılması önlenir hem de taşların manyetik ve psişik güçlerinin tesiri eklenen bileşiklere geçerek, iksirin etkisini arttırır. Genel olarak her tür doğal taş ve kristal kullanılabilir. Bunun dışında mıknatıslar da kullanım alanı dahilindedir.
Şimdi athamenizi havaya kaldırın ve ayın gümüş renkli parlak enerjisini athamenize toplayın. Athamenizin ayın gümüş parıltılı enerjisiyle parladığını görün. Bu lunar enerjidir. Şimdi athamenizi suya daldırın ve bütün enerjiyi suya boşaltın, bu noktada çağırım pentagramını çizin. Ayı görüyorsanız işiniz kolay, görmüyorsanız imajine edeceksiniz.

BİTKİLERİ KUTSAMA VE EKLEME
Suyu kutsayıp, ayın enerjisiyle yükledikten sonra sıra geldi bitkileri koymaya. Ocağı kısık ateşte yakın. Ve yavaş yavaş her bir maddeyi önce elinize alıp kutsayarak kazana atın.
Mesela; yasemin bitkisi direk ayın bitkisidir ve gecenin sırlarıyla özdeşleştirilir. Yasemin bitkisini elinize alın ve şunları fısıldayın;
Ey gecenin sırlarını barındıran yasemin
Fısılda sırlarını kutsal suya
Aktar ayın enerjisini kazana
Ardından athameniz ile pentagram çizerek kutsayın.
Bu şekilde küçük birer dua olsada önemli değil. Önemli olan o an odaklanıp yaseminin içinden yoğun bir enerjiyi çıkarmaktır. Eğer uzun süren pratikler yaptıysanız, her bitkinin bu kutsamalar ve dualarla aurasından dışarıya yoğun renkli enerjiler taştığını görürsünüz. Mesela kimisi yoğun mavi bir enerji aktarır, kimisi morumsu… Tuhaftır ki genelde (her zaman değil) bitkinin kendi fiziksel rengiyle bağlantılıdır. Mesela lavanta bitkisine odaklanıp ruhsal enerjiyi arttırmasını istediğinizde, kendi rengine yakın güzel bir mor enerji açığa çıkar.
Eğer bitkilerin anlamını bilmiyorsanız zaten bu bitkilerin hepsi ayla ve sezgisel-büyüsel ve ruhsal güçlerle bağlantılıdır. Ayın tesirlerini taşır. Öyleyse bilmediğinizde şöyle genel bir dua okuyabilirsiniz;
Ey kutsal bitki;
Sesleniyorum sana Tanrıçanın Adıyla
Kutsuyorum seni kadim ayla
Kaynatıyorum ruhsallık için bu iksiri
Çıkar içinde ki bilgeliği
Şimdi kazana koyma sırası şu şekildedir; Önce temel bitkiler sonra etkiyi güçlendirici majikal bitkiler (bunlar genelde az konur ama çok güçlüdür) ve en son materyaller. Bu sıraya göre önce şunları koyun;
Yasemin çiçeği, Karahindiba, Kadife çiçeği, Su teresi, Manolya, yılan kökü ,Yıldız anason, civanperçemi, Gündüz sefası, Zambak, Gözlükotu, Pelin otu
Bunları ekledikten sonra yavaşça şu bileşenleri ekleyin;
Sandal ağacı, Mürrü Safi, Kedi otu kökü, Söğüt ağacı

Yönetici notu: Bu yazının bir başka sitenin moderatörlerinden sirius tarafından internette daha önceden paylaşılmış bir yazının bir kısmı olduğu tespit edilmiştir.

Jimena

Kayıtlı Üye
Paylaşım için teşekkürler. Fakat dolunay suyunu anlamadım ? :/

bedford

Kayıtlı Üye
çok güzel ve anlamlı bir majikal uygulama.

bedford

Kayıtlı Üye
buna benzer bir uygulamayı, eskiden 15. yüzyıl avrupa cadıları hep genç görünmek için yaparmış.

pentagle

Kayıtlı Üye
İş
Yazar
ben tam okuyamadım da:oops: bu iksir ne işe yarıyor

öykü

Kayıtlı Üye
bitkilerin ve diger malzemelerin miktari ne olmali acaba?

Sistem X

Banlı Kullanıcı
her şey iyi güzel de . dolunay suyuyla adet kanını nasıl bulacağız ? hiç bir kız kendi adet kanını vermez herhalde ? yanılıyormuyum ?

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Kan kullanmayi anlarim ama boyle bir calisma icin adet kani bana birkac acidan dogru gelmiyor. Bir kere yapacagimiz sey parfum,ayin enerjisini tasiyacak bizim enerjimizi yukseltecek ve biraz da hos kokacak. Adet kani kokusu :/// Ayrica adet kani eski yumurtayi atma,oldurme,yenisi icin ondan kurtulup yer acmadir. Dolayisiyla ancak birseyi bitirme, terk etme...vb. amacla kullanimi uygundur diye dusunmekteyim. Olu bir enerji yani,ayin son donemi yani son ayda veya son dordunde kullanilabilir biten birseyleri temsil etmek adina. Ornek cesirlendirilebilinir. Ayin enerjisinden faydalanmakta disil enerji ekleyebiliriz mesela malzemeleri yeniayda bekletip iksiri dolunayda hazirlamak ve gece dolunay isiginda bekletmek gibi. Bir de kedi tuyu disinda ay ile tutarli olacak baska hayvansal parca da kullanilabilir ornegin sut veya bal,sut disiligi fazladiyla temsil edecektir ancak cabuk bozulur cok eser miktarda kullanilir veya iksir cabuk tuketilecek kadar az yapilir.

not:yazi karakteri icin ozurdiliyorum. Farkli bir makineden yaziyorum ve Turkce karakter yok.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Belirli kurallara göre yapılan iksirlerde değişiklik yapamazsınız. Burada ki önemli nokta ise adet kanının dişiliği temsil etmesi, Hecate'nin ve bu gücün kullanılmasıdır. Lütfen konuyu en başından okuyunuz.

Naemerys

Kayıtlı Üye
Adet kanı o kadar sorun değil de dolunay suyundan kastınız nedir? Ve bildiğim kadariyla pelin otunun satışı yasak onu nerden bulabiliriz?

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Hangi kurala göre ama?Paylaşan arkadaşın yazdığı üzere veya kopyaladığı üzere,bir kişinin eski kaynakları derleyip eklemeler yapmasıyla yeniden oluşturulmuş bir formül bu. Dolayısıyla kişiler uygulama yaparken kendi insiyatiflerine göre amaç dışına çıkmadan ekleme veya çıkarma yapabilir. Elbetteki yeri değiştirilen şey diğerini karşılıyorsa.Konuyu tekrar okudum ama gene aynı sonucu çıkardım malesef :D Birkaç kere göz gezdirdim acaba yanlış mı okudum diye. Elbetteki bahsedilen kan dişiliğin sembolü ancak benim demek istediğim eğer uygulamadan sizi soğutuyorsa ve kullanmakta veya bulmakta zorlanıyorsanız alternatif yaratabilirsiniz. Yazıda Hecate ile ilişkilendirilir gibi bir şey göremedim. Ama büyüsel çalışmalara güç veren Tanrıça Hecate'dir ve son ay-kocakarı-Hecate sembolize ediliyorsa adet kanının yerini birebir tutabilecek başka materyal ben de düşünemiyorum :)

Naemerys Dolunay suyunun tarifini vermişler yazıda zaten. Dolunay'da bekletilmiş ve hatta içine kuvars veya aytaşı konmuş su,sanırım dolunay suyundan yazarın kastı bu.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Yapılacak farklılıklar kişinin bu konudaki bilgisi ve deneyimine bağlıdır, inisiyatif kullanmak tamamen kişiye bağlı değildir. İstenen materyallerin bulunması ancak imkansızsa değiştirilmesi söz konusudur. Burada kullanılan adet kanının bulunması ise imkansız değildir. Bu yüzden kafamıza göre bu bunu karşılar, kokusu kötü, uygulamadan soğutuyor vs. diye düşünüp değişiklik yapamayız.

Keira

Moderator
Adet kanının çekim gücü genellikle aşk büyülerinde erkeği dişiye bağlamak için kullanılır. Burada da adet kanı kullanımının sebebi çekim gücünün arttırılması olabilir.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Birincisi formulde eksiklik var. Tam bir formul değil. Bu ormül tam olarak paylaşılamaz zaten. Uygulayacak kişiler buna dikkat etmelidir. İkincisi bu tür çalışmalarda belirlenen adet kanı vs... gibi materyaller bal süt gibi hayvansal maddelerle değiştirilemez. Bu tür uygulamalarda parfüm yapımında adet kanı ya da meni kullanılması cinsel açıdan çekiciliği sağlamak için kullanılan maddelerdir. Bu yüzden yerine başka bir malzeme kullanımı ya da değiştirilmesi gibi bir konu söz konusu değildir.

candokia

Kayıtlı Üye
bunu içmeyeceğiz değilmi parfüm olarak kullanacağız?

hasan06

Kayıtlı Üye
Kan kullanmayi anlarim ama boyle bir calisma icin adet kani bana birkac acidan dogru gelmiyor. Bir kere yapacagimiz sey parfum,ayin enerjisini tasiyacak bizim enerjimizi yukseltecek ve biraz da hos kokacak. Adet kani kokusu :/// Ayrica adet kani eski yumurtayi atma,oldurme,yenisi icin ondan kurtulup yer acmadir. Dolayisiyla ancak birseyi bitirme, terk etme...vb. amacla kullanimi uygundur diye dusunmekteyim. Olu bir enerji yani,ayin son donemi yani son ayda veya son dordunde kullanilabilir biten birseyleri temsil etmek adina. Ornek cesirlendirilebilinir. Ayin enerjisinden faydalanmakta disil enerji ekleyebiliriz mesela malzemeleri yeniayda bekletip iksiri dolunayda hazirlamak ve gece dolunay isiginda bekletmek gibi. Bir de kedi tuyu disinda ay ile tutarli olacak baska hayvansal parca da kullanilabilir ornegin sut veya bal,sut disiligi fazladiyla temsil edecektir ancak cabuk bozulur cok eser miktarda kullanilir veya iksir cabuk tuketilecek kadar az yapilir.

not:yazi karakteri icin ozurdiliyorum. Farkli bir makineden yaziyorum ve Turkce karakter yok.
yani bende katılıyorum adet kanı filan halk arasında papaz büyüsü diye bilenen güçlü bir büyü yapımında kullanılır. ama siz parfüm diyorsunuz bu konuda sayın Lavander'e katılıyorum.