Ben neden çiçek,bitki yetiştiremiyorum?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
O kadar güZel bitkiler çiçekler var. Hayranlıkla onlara bakıyorum. kokulari renkleri muhteşem. Evin atmosferını bı çırpıda değiştirebiliyorlar. Bu sefer çok ıyi bakıcam diyorum. Suyunu vitamini havalandırmasını ilgiyi eksik etmiyorum . Ama yine ölüyor. :( anlayamıyorum eksik olan ne. Biliyorum belki gereksiz soru gibi görülecek. Bu kadar önemlı konu varken
. Ama sormak istiyorum . Ben neden bitki çiçek yetıştıremıyorum, neden bazı insanların her diktikleri çiçek yaşar . Bunun hikmeti nedir? İlginize şimdiden teşekkür ediyorum. Sevgilerimle...

origanum

Yönetici
Ellerinizdeki ve yaydığınız enerjiden.

janet

Kayıtlı Üye
vitamin vermeyin, kendi haline bırakın.
fazla ilgiden kaynaklanıyor olabilir. mümkünse hazır saksıda almayın, tohum alıp ekin.
hazır saksıda alınan çiçekler ani değişimden de ölebiliyor.

joys

Kayıtlı Üye
İş
:( nasıl bır enerji yayıyorum bilmiyorum. Ki yaydığım bu enerji çıçeklerimı öldürüyor. Sayın Organıum nasıl değiştırebılırım bu enerjiyi olumlu anlamda ya da ne yapmalıyım? Belki de fazla ilgi gösterdim. Hazır saksıda almıştım, kocamandı, çiçekleri tomurcukları bir sürüydü. çok harika görünüyordu. Her baktığımda maşallah dedim:) her gun bır yaprağı sarardı. cıcekcİ klımadan dedi. Ama Arkadasimin aynı çiçeği klımanın olduğu odada yaşıyor. Sayın Organıum cevabınızı merakla beklıyorum. Arkadaslar cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Sevgilerimle...

japongülü

Kayıtlı Üye
2 yıldır biber vermeyen bitkiye 5 dk lık reiki uyguladım nur topu gibi biberler veriyor şimdi:)

• Beğendim
Tepkiler: isa

joys

Kayıtlı Üye
İş
Allah analı babalı büyütsün biberlerınızı. :) Maşallah da bilmiyorum reıkı bilsem yapardım çiçege.

Gizlİksir

Banlı Kullanıcı
Bence çiçekcilerden alma o yüzden soluyorlar çiçekler ölmemesi için her gün ilaç veriyor kesildiği anda ölüyorlar. Tanıdığınız birisinden alın evinde yetiştiren bakın ölmeyecek. Ben bu yüzden çiçekcilerden çiçek almıyorum teyzem sağolsun hepsini kendisi yetiştiriyor ölmüyorlar.
Çiçekciden aldıklarım öldü teyzemden aldıklarım daha hala yaşıyor. :)

Riddick

Banlı Kullanıcı
Çiçekçiden aldığınız çiçeklerin solmasının en büyük sebebi bitkilerin yer değiştirmesidir. Ev için alınan bitkilerin %90'ı ortam ısısına, havasına ve nemine ( tabi daha bir çok faktör var ) uyum sağlayamadığı için solar. Sizin yapmanız gereken şey çiçeği tohumundan itibaren yetiştirmeniz. Daha olumlu sonuç alacaksınız.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Reiki bilmeseniz bile zaten herkeste enerji mevcut. Üyelerimizin dediklerine ek olarak, bitkilerle konuşun onları sevdiğinizi söyleyin, yapraklarını okşayın,dokunurken onlara yaşam enerjisi aktardığınızı hayal edin. İnanın vitaminden daha etkili olacaktır.
Ayrıca bitkilerin sahiplerinin ruh halinden etkilendiği, bilimsel deneylerle de ispatlanmıştır.
Sevgi ve ışıkla kalın:)

darksense

Kayıtlı Üye
Sn. Embriyonn söylediğini ben söyleyecektim.
Bakın size örnek vereyim. Annem bağ bahçe ile uğraşmayı çok sever eker biçer bakıını yapar oturup izler hayranlıkla. Her seferinde onların ne kadar güzel olduğunu dile getirir büyüdüğünü söyler ve daha bir çok hoş söz sarf eder.

Sitede hiçkimsenin bitkileri ve sebzeleri bizimkiler kadar çok ve büyük olmamıştır inanılmaz derecede ürün toplayabiliyoruz. Sevgi ve o sevgiyi nakletmek çok önemlidir Bunları dikkate almak gerekir diye düşünüyorum.
Kolay gele.
Teşekkür ederim.

origanum

Yönetici
:( nasıl bır enerji yayıyorum bilmiyorum. Ki yaydığım bu enerji çıçeklerimı öldürüyor. Sayın Organıum nasıl değiştırebılırım bu enerjiyi olumlu anlamda ya da ne yapmalıyım? Belki de fazla ilgi gösterdim. Hazır saksıda almıştım, kocamandı, çiçekleri tomurcukları bir sürüydü. çok harika görünüyordu. Her baktığımda maşallah dedim:) her gun bır yaprağı sarardı. cıcekcİ klımadan dedi. Ama Arkadasimin aynı çiçeği klımanın olduğu odada yaşıyor. Sayın Organıum cevabınızı merakla beklıyorum. Arkadaslar cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Sevgilerimle...

Bazı insanlarda doğuştan olur bu ve ömür boyu kalır. Diğer insanlar gibi ektikleri bitkiler yetişmez. Hatta genetik olarak çocuklarına bile geçer. Ne kadar ilgi gösterseniz de yetiştirmek isteseniz de olmaz. Başkasına diktirin çiçeklerinizi elinizi sürmeyin ve arasıra bakım için başkasının ilgilenmesini sağlayın. Hatta bir süre onda kalmasını sağlayın, ona ödünç verin sonra gene alın. Kimi insanların da hiçbir şey yapmamasına rağmen çiçekleri orman gibi olur.
Nasıl değiştireceğinizi bilmiyorum. Reiki ile bitkiler iyi gelişir bu doğru ama reiki verme durumunuz bile olsa bu konuda işe yarar mı bilemiyorum. Çünkü siz gene aynı sizsiniz.

@nemon

Kayıtlı Üye
Bende de aynı sorun var.Ne yaparsam yapayım o çiçek kuru her defasında böyle olmuştur.Annem de hiç bakamaz bende.Bazen dayanamayıp alırım en fazla 2 ay dayanır çiçek :)

joys

Kayıtlı Üye
İş
Cevabınız için çok teşekkür ediyorum Sayın Organıum. Herkes herseyi yapabilecek diye birsey yok tabı. Napalım sağlık olsun. isterdim cıceklerımı yetişitmek. Ama Olmayınca olmuyor demek ki , zorlamanin manası yok. Benim de görevim çiçekleri yetiştirmek değil demekki... :) Sevgilerimle ...

janet

Kayıtlı Üye
ıslak pamuğa bir kaç tane kuru fasulye koyun. pamuğu hep ıslak tutmak şartı ile, bir kaç güne kadar filizlenirse, çiçek ekebilirsiniz :D

AJA

Elit Üye
Ektigim her çiçek tutar. cevremdekiler bana ektirir hatta. bunun enerjiyle ilgisinin oldugunu bilmiyordum. Hatta dalın koparılıp suda filizlenmesini bekler herkes , ben hemen ekerim ve tutar :)

joys

Kayıtlı Üye
İş
Alıntıyla cevap olunca pm geliyor. Ben de alıntıyla olduğu için yalnızca Sayın Orıganumun cevabını görüp cevaplayıp çıktım. özürdılıyorum diger arkadaslarin cevaplarını simdi farkettim. Aslında tekrar denemek istiyorum tüm önerileri tekrar dikkate alıp bu sefer belki kocaman ihtişamlı çiçekler yerine tohumdan baslamak daha bana yakın gibi. Fasulye testi de süper. Hayırlısı olsun diyorum. Hepinize cevaplarınız için
çok teşekkür ediyorum. Sevgilerimle...

aşk1

Banlı Kullanıcı
Çiçek bakmak kolay değildir, zor da değildir. Önce bakabileceğin, sağlam ve kolay kolay ölmeyen çiçeklere bakmakla başla. Bu da çiçekçilerden ya da netten edineceğin bilgilerle bulacağın bir çiçek olabilir.Ne yapıp yapmaman gerektiğini öğren, ona bakarken misal, annem menekşelerine bakarken üstten su dökmez, yapraklarına zarar veriyor ve çok su dökülüyor diye. Menekşe su sevmez diye saksının altından döküyor, ya da aşırı güneşte değil, gölgesi çok olan yerlere koyuyor. Ufacık bildiğimiz menekşe bile bu kadar nazlı, kocaman ihtişamlı bir çiçek diyorsun. Kim bilir onun bakımı nasıldır? Annem çiçek hastası olduğu için evimiz amazondan farksız. İnan sarmasıklar kocaman, tavana kadar büyümüş, ağaç görünümü almış çiçekler, ne ararsan var. Yakın olsaydın sana bakımı kolay olan bir çiçek verirdim, ya da yardımcıda olayım. Bakacağın çiçeğin ismini ver, anneme sorarım. Onun dediklerine göre de bakarsın, inşallah istediğin çiçeğe bakabilirsin:Angel_anim:

joys

Kayıtlı Üye
İş
Çok teşekkürler aşk. Bunu kendim yapabilmeliyım. Yapabiliyorsam yaparım zaten olmuyorsa da sorun değil. :) n'apalım sağlık olsun. gıptayla bakardım çıçeklerı sağlıklı yetiştirip gururlananlara. Neden, bende eksik yada yanlis ne dıye öğrenmek istedim. Sağolun hepiniz epeyce bilgı verdiniz. Büyük yapraklı ve büyük çiçekli olanlar daha mekânı dolduruyor bence aşk. Insana Kendinı daha ıyi hissettiriyor. İsmini şimdi bılmıyorum tam. Ya da küçücük minyatur cıcekler. Ama tercihim genelde bu yönde, büyük çiçeklerden yana. Tekrar teşekkürler ediyorum. :) Sevgilerimle...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...