Ezan Okunurken Beynin İçinde Duyulan Çığlık

Versucher

Kayıtlı Üye
İş
Thelema, Okültizm, Demonoloji, Mitoloji, Psikoloji, Parapsikoloji, Paganizm
Merhaba arkadaşlar. İlk mesajımı böyle bir konuyla yazmış olmam şüphe yaratabilir veya sözünü ediceklerim inandırıcı gelmeyebilir ama bunu sormalıyım.

Kız arkadaşım, dün gece sabaha karşı yattığında ve ezan sesini duyduğunda, beyninin içinden çığlık sesleri geldiğini söyledi. Ayıntılı olarak bahsetmem gerekirse: Arada boşluklar olduğunda (misal allahu ekber dendikten sonra kısa bi boşluk oluyo) ses kesiliyo, ama tekrar okunmaya başladığında, çığlıklar / inleme sesi tekrar başlıyo.

Ben ilk etapta birşeyler düşündüm. 1 bçuk 2 aydır Demon Davetleri ile ilgili konuşuyoruz, ilgiliyiz, internette bulabileceğimiz Türkçe kaynaklardan okuyoruz.. Kafayı bozmuş değiliz, akıl sağlığımız yerinde, henüz bir Demon ile iletişim kurma çabamız da olmadı. Veya bir hüddam ile. Bu sebeple önce, bedenine bir Demon'un girdiğini düşündüm. Fakat çok da olası görmedim bu seçeneği, dediğim gibi henüz bir davet yapmış değildik.

Bugün, biraz önce okunan bir ezan daha oldu. Ve kız arkadaşım, ezanı yarım yamalak duysa da, beynindeki çığlıkları tam olarak duyduğunu söyledi. Bir anlam veremedim. Ve sizlerden birilerinin olasılıklardan söz edebileceğini düşüdüğüm için de böyle bir başlık açtım.

Söylemem gereken son birşey var. İslam dinine mensup kişiler değiliz. Lütfen bunu göz önünde bulundurarak birşeyler yazın. :) (he, islama davet edin falan demiyorum, yanlış anlaşılma olmasın)

Versucher

Kayıtlı Üye
İş
İnancımız, Ruhani Satanizm. Gerçekler Kitabı, Ayetler Kitabı ve İsa kitabı etrafında şekillenmiş bi inanç.
Genel hatlarıyla dile getirmek gerekirse;
Ne Şeytan, Yehova tarafından yaratılmış ve ne de Yehova , Şeytan tarafından. Her ikisi de tanrı statüsünde, ancak Yehova muhtemelen genç bi tanrı.
Evrende var olan 2 taraf var ve birisi Şeytan'ın , Bilim'in , Bilgi'nin , Sanat'ın , Müziğin ;
diğer taraf ise Yehova'nın.

Ne gibi bir değişikliğe neden olacak sorunu tanımlamada bilmiyorum ama, bu açıklamam fazlasıyla yeterlidir sanıyorum arkadaşlar sorunuz için. : )

merlinx

Kayıtlı Üye
Aslında islam dinine mensup olmadığın halde böyle bişeyin olması tuhaf bana kalırsa . Bu ezan hangi vaktin ezanı onu belirtirmisin sabah ezanı mı ? ve daha önceden müslümanmıydın ?

canmert196

Kayıtlı Üye
İnancımız, Ruhani Satanizm. Gerçekler Kitabı, Ayetler Kitabı ve İsa kitabı etrafında şekillenmiş bi inanç.
Genel hatlarıyla dile getirmek gerekirse;
Ne Şeytan, Yehova tarafından yaratılmış ve ne de Yehova , Şeytan tarafından. Her ikisi de tanrı statüsünde, ancak Yehova muhtemelen genç bi tanrı.
Evrende var olan 2 taraf var ve birisi Şeytan'ın , Bilim'in , Bilgi'nin , Sanat'ın , Müziğin ;
diğer taraf ise Yehova'nın.

Ne gibi bir değişikliğe neden olacak sorunu tanımlamada bilmiyorum ama, bu açıklamam fazlasıyla yeterlidir sanıyorum arkadaşlar sorunuz için. : )

ben eger hrıstıyan falansanız incilde gecen korumaları okuyun dıcektım ama suan benım bılmedıgım bır ınanca sahıpsınız yardım etmek cok ısterdım fakat ne desem yalan olur

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
İlk defa duyduğum bir inanç stili.
Öncelikle araştırmam için bir kaynak söyleyebilirmisiniz? :)
Böyle bir dinde iki düşman tanrı olarak kabul ediyorsunuz sanırım.
ve olasıki siz tarafınızı seçmiş olmalısınız değilmi?

Versucher

Kayıtlı Üye
İş
Aslında islam dinine mensup olmadığın halde böyle bişeyin olması tuhaf bana kalırsa . Bu ezan hangi vaktin ezanı onu belirtirmisin sabah ezanı mı ? ve daha önceden müslümanmıydın ?

İlk olarak sabah ezanı ile başladı, evet.
Ancak söz konusu olan kişi, ben değil, kız arkadaşım, bunu tekrar belirteyim.
Ve daha önceden, ailesinin doğrularından gittiği için müslümandı. Bu, 3 sene kadar öncesiydi ama.

ben eger hrıstıyan falansanız incilde gecen korumaları okuyun dıcektım ama suan benım bılmedıgım bır ınanca sahıpsınız yardım etmek cok ısterdım fakat ne desem yalan olur

Yine de teşekkürler. : )

İlk defa duyduğum bir inanç stili.
Öncelikle araştırmam için bir kaynak söyleyebilirmisiniz? :)
Böyle bir dinde iki düşman tanrı olarak kabul ediyorsunuz sanırım.
ve olasıki siz tarafınızı seçmiş olmalısınız değilmi?

Araştırmanız için bir kaynaak. Mmm. Tam anlamıyla Ruhani Satanizm'den söz etmese de, geniş bir biçimde ve Türkçe bir kaynak olan bir kitap önerebilirim. Bülent Kısa'nın, Bilinmeyen Yönleri ile Satanizm kitabı. İçerisinde bizim inancımızdan da söz ediliyor, ilerleyen sayfalarında. : )
İngilizceniz var ise, Joy of Satan isimli siteden bilgilenebilirsiniz.
Eğer ayrıntılara dalmak istiyorsanız da, Ayetler Kitabı internette rahatlıkla bulunabilir.

Son iki cümleniz ise tek bir cevap vereyim: Evet. : )

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
İlk olarak sabah ezanı ile başladı, evet.
Ancak söz konusu olan kişi, ben değil, kız arkadaşım, bunu tekrar belirteyim.
Ve daha önceden, ailesinin doğrularından gittiği için müslümandı. Bu, 3 sene kadar öncesiydi ama.

Yine de teşekkürler. : )

Araştırmanız için bir kaynaak. Mmm. Tam anlamıyla Ruhani Satanizm'den söz etmese de, geniş bir biçimde ve Türkçe bir kaynak olan bir kitap önerebilirim. Bülent Kısa'nın, Bilinmeyen Yönleri ile Satanizm kitabı. İçerisinde bizim inancımızdan da söz ediliyor, ilerleyen sayfalarında. : )
İngilizceniz var ise, Joy of Satan isimli siteden bilgilenebilirsiniz.
Eğer ayrıntılara dalmak istiyorsanız da, Ayetler Kitabı internette rahatlıkla bulunabilir.

Son iki cümleniz ise tek bir cevap vereyim: Evet. : )

Yehova museviler için geçerli bizim dinimizde Allah.
Şeytan bizim için kötülük timsalidir.
Siz de Şeytanın tarafındasınız sanırsam bence bir anormallik yoktur.

Şöyle söyleyeyim asla yanlış anlamayın kelimelerimi.

Ezan hakkında Hadisde Şeytana vaadedilen kıyamet günü hatırlatılır.
Sanırım anlamışsınızdır.
Böyle olması doğaldır bu bize bildirilmiştir.

Versucher

Kayıtlı Üye
İş

Sanırım anlamışsınızdır.

Şu konuda siz müslümanlarla hemfikiriz. Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam, aynı tanrının, (Yehova / Allah) yeryüzüne soktuğu dinlerdir.
Şeytan'ın tarafındayız, ama inancımızda Şeytan kötü değil. Şeytan bir yol gösterici, bilgilendirici ve insanın yanında olan bir tanrı.

Anladım demek istediğinizi ama şöyle bir soru oluştu kafamda. Islam'da "Ezan okunurken, Şeytan'a ona vaat edilen Kıyamet Günü hatırlatılıyor." ise ve Islam doğru olan din ise, biz Şeytan'ın ta kendisi miyiz ki kız arkadaşımın beyninden sesler geliyor ?
Satanist olan kişi Şeytan, müslüman olan kişi Allah değil ki. .

Ya da Satanist olunduğunda, Şeytan kişinin beyninin içine yerleşmiyor ki.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Şu konuda siz müslümanlarla hemfikiriz. Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam, aynı tanrının, (Yehova / Allah) yeryüzüne soktuğu dinlerdir.
Şeytan'ın tarafındayız, ama inancımızda Şeytan kötü değil. Şeytan bir yol gösterici, bilgilendirici ve insanın yanında olan bir tanrı.

Anladım demek istediğinizi ama şöyle bir soru oluştu kafamda. Islam'da "Ezan okunurken, Şeytan'a ona vaat edilen Kıyamet Günü hatırlatılıyor." ise ve Islam doğru olan din ise, biz Şeytan'ın ta kendisi miyiz ki kız arkadaşımın beyninden sesler geliyor ?
Satanist olan kişi Şeytan, müslüman olan kişi Allah değil ki. .

Ya da Satanist olunduğunda, Şeytan kişinin beyninin içine yerleşmiyor ki.

İnanç insanın heryerine işler.
Beynine kanına heryerine.Belliki kız arkadaşınıza inancı işlenmiş.
Benim sevdiğim birine zarar gelse benim içim acımazmı?
mesela malum olur.

Örnek vereyim sizlere ben Alanyaya gitmiştim aileme köpeğimi emanet etmiştim.Gelirken acı çeke çeke geldim bir üzüntü vardı üzerimde sanki birşey olmuş gibi.Eve geldim köpeğimin kaçtığını öğrendim.Ki o benim için bir köpekten çok öte birşeydi bir evlattı hasta olduğunda hatırlıyorum başında gece boyunca ağladım :( hatta burayada yazmıştım hastalığı için naıl bir uygulama yapabilirim diye.O kadar bağlandığım bir varlığın başına birşey geldiğini saatler öncesinden anladım ve acı çektim sanki kalbime bir bıçak saplanmış gibi...

Kız arkadaşınız sanırım dindar bağlanmış yol göstericisine onunla bir olmuş elbet onun yol göstericisi acı çekerken o da çeker.

Ben dindar birisi değilimdir.Ancak manevi şeyler yaşadım ondan dolayı sizinle böyle konuşabiliyorum.Yaşadığım şeyler geliyor gözlerimin önüne.
Köpeğim kaybolduğpunda ben dini bırakmıştım.Ancak bir başka manevi olaylar dolaysıyla tekrar Müslüman oldum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
bu arada şu durum çok hoşuma gitti bir satanist ve bir müslüman iki düşman gibi :) Ancak bukadar güzel sohbet etmeleri mükemmel birşey ...

yalan

Kayıtlı Üye
versucher siz ne düsündünüz kiz arkadasin bu duydugu ses hakkinda?
merak ettim ..

gizli_gizler

Kayıtlı Üye

Sanırım anlamışsınızdır.
bende katılıyorum.ezan okunurken insanın içine huzur dolması gibi birşey.bizde allah değiliz ama içimize huzur dolabiliyor.nasıl ibadetlerle ve inancımızla allaha yakın oluyorsak sizin inancınızlada doğal olarak uzaklaşıyoruz.yine doğal olarak şeytana yakınlaşıp bu rahatsızlığı hissetmesi bencede doğaldır.sizce başka nasıl sebepleri olabilir.

merlinx

Kayıtlı Üye
Arkadaşım öncelikle birşeyler musallat olmuş olabilir belki . Bu tür varlıklar çoğunlukla akşam namazından sabah namazına kadar çoğunlukla ortada bulunur. Diğer vakitlerdede bulunur ama en yoğun olarak o dilimler arasındadır. Ezan sesini duyduğunda kaçmak istediği için çığlık atmış olabilir ama bana kalırsa arkadaşının içinde hala biryerlerde müslüman kalıntısı var ve sizin dininize ait olan kısmı ızdırap gibi birşey çekiyor. Yani çığlıklar kendisinden başkasına ait değil bana kalırsa bilinç altından geliyor. Hala dini hakkında şüpheleri varsa onları gidermeli . Umarım yardımım dokunmuştur

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
bende katılıyorum.ezan okunurken insanın içine huzur dolması gibi birşey.bizde allah değiliz ama içimize huzur dolabiliyor.nasıl ibadetlerle ve inancımızla allaha yakın oluyorsak sizin inancınızlada doğal olarak uzaklaşıyoruz.yine doğal olarak şeytana yakınlaşıp bu rahatsızlığı hissetmesi bencede doğaldır.sizce başka nasıl sebepleri olabilir.

Evet benden daha iyi anlattın :)

Versucher

Kayıtlı Üye
İş
İnanç insanın heryerine işler.
Beynine kanına heryerine. Belliki kız arkadaşınıza inancı işlenmiş.
Benim sevdiğim birine zarar gelse benim içim acımazmı?
mesela malum olur.

Kız arkadaşınız sanırım dindar bağlanmış yol göstericisine onunla bir olmuş elbet onun yol göstericisi acı çekerken o da çeker.

Ben dindar birisi değilimdir.Ancak manevi şeyler yaşadım ondan dolayı sizinle böyle konuşabiliyorum.Yaşadığım şeyler geliyor gözlerimin önüne.
Köpeğim kaybolduğpunda ben dini bırakmıştım.Ancak bir başka manevi olaylar dolaysıyla tekrar Müslüman oldum.

İlk 2 paragrafta dediklerinizde haklı olabilme ihtimaliniz var, evet. Mantıklı geliyor dedikleriniz. Özdeşleştirmiş diyorsunuz yani kendisini Şeytan ile. Fakat bu yorumu / bakış açısını *kesinlikle doğru* bulamayacağım. Yaani, biraz önce sözünü ettiğiniz şey olan ezan okunurken kıyamet günü ... mevzusuna katılmıyorum.
Dediğinizde doğruluk payını şu şekilde değiştirerek buluyorum.

Sevgilim, kendisini Şeytan ile özdeşleştirdi. Ezan'ın Şeytan'ı rahatsız ediyor olması, pek tabii mümkün. Ezan'daki cümleler doğru da olsa, yanlış da. Ki biz Zaaten ezandan pek hazzetmeyiz. Duymamak için yaptığımız şeyler olur. Şeytan'ın da rahatsız olabileceği düşüncesi , onu etkilemiş olabilir.

bu arada şu durum çok hoşuma gitti bir satanist ve bir müslüman iki düşman gibi :) Ancak bukadar güzel sohbet etmeleri mükemmel birşey ...

Her ikimizin de insan olduğu bi gerçek. Ve bence konuşabiliyo olmamız pek de ilginç bi durum değil. : )

versucher siz ne düsündünüz kiz arkadasin bu duydugu ses hakkinda?
merak ettim ..

Yalan, düşündüğüm şey pek fazla mantıklı olmadığı için burada sorma ihtiyacı hissettim. Ama ne olduğunu söyleyeyim yine de. : )
İlkin, psikolojik bir olay gibi gelmişti. Yani dün sabah ezanını duyduğunu söylediğinde. Ama devam ettiğinde , bedenine Şeytanî bir varlığın girdiğini düşünmüştüm. Ha, Şeytanî bir varlık derken, Allah ile aynı yolda olmayan ve niyetinin kötü olması gerekmeyen bir varlık olduğunu düşünmüştüm.

bana kalırsa arkadaşının içinde hala biryerlerde müslüman kalıntısı var ve sizin dininize ait olan kısmı ızdırap gibi birşey çekiyor. Yani çığlıklar kendisinden başkasına ait değil bana kalırsa bilinç altından geliyor. Hala dini hakkında şüpheleri varsa onları gidermeli . Umarım yardımım dokunmuştur

Arkadaşımın içinde kalıntı olabilecek birşey varsa, bu enn kötü ihtimalle ateist kalıntıs olucaktır. Onun peygamber Muhammet ile ve onun tanrısı Allah ile arasının ne kadar açık olduğunu çok iyi biliyorum. Şöyle söyleyeyim, kendimden dahi şüphelenirim bu tarz bir konu için, ama onda bu tarz bir durum olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.
Mm. Çığlıkların kendisine ait olduğunu kabul edelim, bilinçaltından geldiğini. Birden başlaması hakkında ne düşünüyorsunuz peki Merlinx ? Öncesinde benzer bir durum ile karşılaşmış değildi. Olan şey yalnızca, yukarıda da söylediğim gibi, ezandan duyulan rahatsızlık idi. Bu rahatsızlık da, konu içerisinde söylenmiş olduğu gibi müslümanlara huzur vermesinin karşıt durumu. Yani bir ilahi duysam da rahatsız olurum şahsen, illa ki kutsal bir metin olmasına gerek yok rahatsız olmak için.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
[SIZE=2,5]Versucher [/SIZE]
Her dinin kutsal olanının içinde majikal bir güç vardır.
Ezanın makamı yani okunuş şekli bir ses majisidir.
Bize huzur veriyor sizi rahatsız ediyor.
Ezan dinlerken biz çok rahatlıyoruz huzur buluyoruz ancak sala dinlerken huzurlu bir ağlama hüzün geliyor mesela.
Bu da içindeki majikal güçten dolayı.
Hristiyanların ayinde söyledikleride hristiyanlara aynı geliyor .Musevilerde öyle.
Majikal etki sizde karşıt bir güç oluşturuyor ve binevi acı çektiriyor.
Olay bence bundan ibaret.

Benim dediklerimi haklı buladığın aralıklardaki problem inanış ayrılığından dolayı.

merlinx

Kayıtlı Üye
Aslına bakarsanız doğru bir düşünce eğer bu kadar soğuksanız bu dine rahatsızlıktan kaynaklanıyor olabilir.

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
ben derim ki kız arkadaşın geçmişte müslüman olduğu için bilinmeyen bi güç onu sabah ezanında tekrar geçmişteki dinine çağırdı. çünkü hipotalamus 3ve6 yaş itibariyle birçok şeyi depolar alışkanlıklar yaşam tarzı inanç bağlılıklar bu geçmişten tekrar geldi