Arkadaşlar lütfen yorumlayın....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mouse

Kayıtlı Üye
Sevgili mabet üyeleri anneannemi dün saat 9 sularında kaybettik ve ölmeden önceki gece uykusunda konuşdunu gördüm ve gayet ne konuşduğunu duydum (bekle geliyorum / dur geliyorum ) diyodu ve bugun defnedildi cenazesi yıkanıp kefenlendikden sonra yüzünü gördüm sanki gülüyo gibi yeni doğmuş bebek gibiydi ve tam caminin onunde cenazesını kaldıracakken aşırı bir yağmur başladı ve gömülene kadar durmadı anneannemi gömdük son topraklarını atmamıza az kaldıki yağmur durdu güneş açdı sizce bunlar tesadüf mü ? imanlı ehl-i müslüman ve çevresine zararı olmayan yaşlı bir kadındı ?

Katarina

Kayıtlı Üye
Başınız sağolsun.Ben mutlu bir ölüm yaşadığını düşünüyorum.

Mouse

Kayıtlı Üye
Başınız sağolsun.Ben mutlu bir ölüm yaşadığını düşünüyorum.

eyvallah dostum ALLAh Razı olsun 5 gün hastanede kaldı ve 6. gün can verdi hiç birşeyi yokken birden uçup gitti can vermesi bile kolay oldu öylece uykuya dalar gibi gitti :Angel_anim:

mişa

Kayıtlı Üye
Başınız sağolsun.. Nurlar içinde yatsın anneanneniz.. Anlattığınıza göre iyi bir insanmış, yüz ifadesi, mutlu gittiğini gösteriyor bence.. bir tanıdığımızın yakını gözleri faltaşı gibi açık gitmişti.. Ve yüzünde korku ifadesi vardı.. Çevresinde sevilen bir insan değildi.. Ruhunu zor teslim etmişti..

Benim babacığımda çok sevilen iyi bir insandı ve aynı annneanneniz gibi bir tebessüm, bir huzur vardı yüzünde.. O gün meteoroloji kar ve tipi demişti, biz babamı gömene kadar güneş açtı ve vazifemizi rahatça yaptık.. Sonra aynı onun sevdiği gibi lapa lapa kar yağdı üstüne.. belki sadece hava durumudur.. Belki biz anlam yüklüyoruzdur bilmiyorum..

İyi insanlar erken gidiyor ve işleri de rast gidiyor ilginçtir..

MAVİLİM1

Kayıtlı Üye
arkadaşım öncelikle başın sağ olsun,

Kör bir gecede bazen uykuda yakalar insanı, bazen oynarken çocuğunla, kimi zaman bir ameliyat masasında kalır insan, çoğu kez bir arabanın altında tüm günahları ve sevaplarıyla gelir ölüm ince ince sızlatarak her yerini…..Peki hiç düşündünüz mü ? neler hisseder insan o an? .Neler düşünür? Aklından neler geçen son kez.?

Allah her şeyin hayırlısını versin ilk başta ölümün bile…..

Bir iş üzerinde gelen ölüm ise çok acılı olacaktır. Son enerjinle işi bitirmek isteyeceksin hatta yarım kalmasından rahatsız olacaksın ama, o gelmiştir bir kere.O geldiği zaman sen çoktan gitmiş olacaksın.10 saniye kala öleceğini anlamışsındır aslında karşında belirdiği zaman Allah’ın güzel meleği, ama yapacak bir şeyin yoktur artık senin.fayda etmeyecektir son tövbelerin yaşın kaç olursa olsun amel defterin kapanmıştır artık…..

Uykuda gelen ölüm bazı insanlar için bir mükafattır adeta.Bir daha uyanmayacaktır insan.Uyandığını sanacaksın etrafındaki sesleri duyacaksın ama karşılık veremeyeceksin.Kalkmaya çalışacaksın ama kalkamayacaksın.Annen.baban kardeşin yada eşin veya çocuklarını duyacaksın henüz haberleri olmayacak senin öldüğünden.Sen ilk başta bir anlam katamayacaksın bu olanlara her zamanki gibi rüya olduğuna inanacaksın.Birazdan uyanırım diyeceksin ama artık hiç uyanamayacaksın.Birisi seni kaldırmaya geldiği an rahatlayacaksın oh bitti sonunda kabus uyanacağım diyeceksin ama … acı bir feryat duyacaksın.Seni sarsan iki kolla birlikte.ben buradayım diye bağıracaksın ama duyulmayacak.Öyle hareketsizce etrafındakileri izleyeceksin.belki hayatında ilk defa çaresiz kaldığını hissedeceksin.(Ne olursan ol ister zengin, ister fakir, İster ünlü bu değişmeyecek).Akına yarım kalan işlerin gelecek ve sadece şu söz düşecek diline keşke….(Belki yarım bıraktığın işlerin, Kendinden başka herkesten gizlediğin banka şifrelerin ve eğer varsa gizli işlerin yarım kalmıştır artık ve keşke şöyle yapsaydım diyeceksin..) Hazırlıksız yakalamıştır seni ölüm hiç düşünmemiştin ki bugün öleceğini çünkü sana göre sen ölümlüydün ama hep bir ölümsüz gibi yaşadın.Sonra ev kalabalık olacak sen vücudunun her yerinde iğne batmaları hissedeceksin tüm hücrelerinde. sanki binlerce arı aynı anda her yerinden sokuyormuş gibi…. korkmaya başlayacaksın…faydasız olduğunu söyleyecek bir ses sana bakamayacaksın bile onun yüzüne…Titremeye başlayacak vücudunun her yeri. Acın dayanılmaz bir hal alacak.Dünyan kararacak.Sonra yaşayış tarzından kaynaklanan Sebeblerden dolayı eğer dinimizin gereklerini yerine getirdiysen bu acın hafifleyecek ve ahirete kadar huzur içinde bekleyeceksin cennet kapısından girmeyi , eğer ki kötü bir insansan günahların çoksa ,ahirete kadar bu acı kabir azabıyla birlikte devam edecektir.ve Cehennem seni bekliyordur artık…

Şimdi durup düşün arkadaşım bu gece ölecekmiş gibi, yarını görmeyecekmiş gibi düşün neler yapman gerekiyorsa kendince onları yapmak için vakit kaybetme eğer bu yazıyı buraya kadar okuyabildiysen hala bir şansın daha var demektir.

Sevgilerimle,,,,

(alıntıdır)

Mouse

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim Al-i İmran Suresi, Ayet 185- Her canlı ölümü tadacaktır. Ölüm ALLAH ın emri yapacak bişeyimiz yok inşallah ALLAH hepimizin mekanını cennet eylesin...

sssiyah mai

Kayıtlı Üye
önce başın sağolsun dilerim bizlerinde son sözleri dur geliyorum bekle geliyorum olur... insan azap çekeceği yere böyle istekle gitmez bence

gizli_gizler

Kayıtlı Üye
Dur geliyorum bekle geliyorum demesi ölüme yakın bir anda ölen yakınlarından birinin onu çağırmasından dolayı.bu genelde olan bilinen birşeydir.o sırada onunla konuşuyordur.yağmur kar vs olayları tesadüftür sanırım.öyle birşey duymadım hiç.

Mouse

Kayıtlı Üye
teşekkürler arkadaşlar ama cansız beden yıkandıktan sonra resmen yüzünde gülüyor ifadesi vardı peki bu konuda ne düşünüyorsunuz ?

birbey

Kayıtlı Üye
Allah rahmet etsin ve başınız sağolsun.
Arkadaşım en doğruyu Allah bilir ama yorum istemişsiniz.içiniz rahat etsin o çoook iyi bir yerde inşallah .sadece dua ediniz.geride kalan evlatların hayır duaları onun makamını yükseltir.
içiniz rahat olsun inanın.

birbey

Kayıtlı Üye
arkadaşım ne mutlu neden anlamamkta ısrarcısınız yukarıda yazdım.o gördüğü güzel makamına gülüyordu.daha da yazmam bu konuda dua ediniz ne mutlu.ya gözleri kapalı ölseydi . ya yuzunde korku ifadesi olsaydı vs.vs. o zaman szide ağlardınız.

Mouse

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Hépinize tekrar tekrar teşekkür ederim ALLAH razı olsun...

darkangels

Banlı Kullanıcı
İnsanların ölmeden önce bunu bldikleri hissettikleri doğru.Hatta ölmeden önce çıplak gözle bazı varlıkları da gördükleri doğru.Anneannenizin huzurlu öldüğünü düşünüyorum.Benim büyükannemde ölmeden önce hep ölen çocuklarını görüyordu ve konuşuyordu onları çok özlediğini söylüyordu.Böyle çok örnek verebilirm size.Mesela osman yağmurderelide ölmeden önce hep saate bakıp saati soruyordu.İnsanlar gerçekten biliyor ve hissediyorlarmış.Anneanneniz mutlu ölmüş gibi geldi bana.Mekanı cennet olsun...

Mouse

Kayıtlı Üye
İnsanların ölmeden önce bunu bldikleri hissettikleri doğru.Hatta ölmeden önce çıplak gözle bazı varlıkları da gördükleri doğru.Anneannenizin huzurlu öldüğünü düşünüyorum.Benim büyükannemde ölmeden önce hep ölen çocuklarını görüyordu ve konuşuyordu onları çok özlediğini söylüyordu.Böyle çok örnek verebilirm size.Mesela osman yağmurderelide ölmeden önce hep saate bakıp saati soruyordu.İnsanlar gerçekten biliyor ve hissediyorlarmış.Anneanneniz mutlu ölmüş gibi geldi bana.Mekanı cennet olsun...

ßén isterimki keşke bütün islam alemi anneannemin can verdiği gibi can versin ALLAH Razı Olsun... teşekkürler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...