meleklerle irtibata geçmek

isa

Banlı Kullanıcı
merhaba konuyu yanlış yere açtıysam affınıza sığınıyorum meleklerle irtibata geçmek mümkün mü mesela ben ilim sahibi olmak istiyorum kendi çapımda bunu nasıl başarabilirim şu an hiç bir tecrübem yok burada kendimi geliştirmem mümkün mü cevaplar için şimdiden teşekkürler

masu

Kayıtlı Üye
çok güzel olurdu ama irtibata geçen sadce cami hocaları olabilir...

raine

Kayıtlı Üye
merhaba konuyu yanlış yere açtıysam affınıza sığınıyorum meleklerle irtibata geçmek mümkün mü mesela ben ilim sahibi olmak istiyorum kendi çapımda bunu nasıl başarabilirim şu an hiç bir tecrübem yok burada kendimi geliştirmem mümkün mü cevaplar için şimdiden teşekkürler

Melekler yardım isteyen herkese yardım ederler ve çağıran herkesin çağrısına cevap verirler, bunu bazen bizler fark edemesek de.(Burada niyet önemli aslında.Melekler saf ışık ve sevgidirler.Dikkate alın lütfen.)Dediğim gibi meleklerle irtibata geçmek için sadece bunu içtenlikle dilemeniz yeterlidir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.=)

isa

Banlı Kullanıcı
teşekkürler sağolun yeniyim sitede ilgi çekici bi çok bilgi mevcut çok güzel paylaşımlar var

cosmo

Kayıtlı Üye
ne zamandan beri irtibata geçiyor cami hocaları? adam hoca olduysa alim mi oldu? lütfen bu cami hocalğı bu kadar büyütülecek bir şey değil. aile zoruyla bu meslekte olan ya da sadece maddiyat için bu işi yapan insan o kadar çok ki...

musti___83

Kayıtlı Üye
İş
IT Tecnolgy
Bencede ne alakasi var ki. Yanlis bilgi vermesek iyi olur.

Yakaza

Kayıtlı Üye
Ne yazıkki mümkün değil arkadaşım.

buraknurman

Banlı Kullanıcı

Sevgili arkadaşım çok güzel olurdu kısmında seninle hem fikirim =) ancak bunun sadece cami hocaları için olduğunu düşünmek oldukça yanlış . Konuyu açan arkadaşımız ve senin içinde sesleniyorum talep çok olursa konu olarakta paylaşırım. Sebgiyle kalın..

albeda

Kayıtlı Üye
İş
Öğretmen
Meleklerle irtibata geçilebilir. Forumda araştırırsan eminim soruna cevap bulursun ;)

Nathaniel

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Diyanet'in kurallarına bağlı olarak işini yapan cami hocaları(işin ehli olanlar hariç) değil melek cin bile çağıramazlar...Ayrıca Melekler biz farketsekte etmesekte içtenlikle yardım dilediğimizde(Allah'tan) işlerimizin bir anda akılalmaz bir şekilde rayına girmesi Allah'ın melekler ile veya doğrudan olarak bizleri destekleyip bizlere çıkar yol göstermesidir.Direk görmek istiyorsan o halde 3. boyuttan 4. boyuta yani tasavvuftaki Seyr-i Süluk mantığı itibari ile 7 gök(sema-katman-alem) bunların 3. katmanında biz insanlar varız.Süluk'a girip 4. boyuta geçebilen insan çıplak göz ile 4. boyutta olan canlıları görebilir ve iletişim kurabilir.Vesselam.

jaxquel

Kayıtlı Üye
İş
-
meleklerde değil ama sana koruyucu meleğinle irtibat için yöntemi burada senin için anlatıyorum ..
boş bir kağıt ve zarf vede hiç kullanılmamış bir kalem al birde , içine sevgili koruyucu meleğime diyerek başla vede aklından geçen herşeyi yaz..
sonuna imzanı at vede mektubu yak .. sonucunu buraya anlatırsın =) '' zarfın üstüne koruyucu meleğime'' yazman gerekiyor

Nyx

Kayıtlı Üye
Meleklerle iletişime geçmek mümkün. Ben bu konuda eğitim almış ve sayısız kitap okumuş bir insanım. Ama eğer böyle bir talebiniz varsa bunu konu olarak yazmak yerine kitap araştırması yaparak başlayın. Çünkü konu olarak açtığınızda farklı inançlara sahip insanlar da olacağından kafanız karışır. Benim size küçük bir önerim di sadece.

MyrCat

Banlı Kullanıcı
sayın ceren amacım sizi yargılamak değil sadece belki eksik kaldığım yönler vardır diye bu sorularım. Cevaplarsanız sevinirim.

1- Eğitimi nasıl ve nerelerden aldınız?
2- Hangi kitapalrı okudunuz?
3- Melekler hangi inanç ekolüne göre melekti?

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
bu işlerde çok üstün olan camii hocaları tanıyorum

Cami hocalari ile,meleklerin ne alakasi var anlamiyorum.Ben almanyada yillardan beri melekler hakkinda kitaplar okuyorum;Yazarlari alman,kitaplarda almanca.Melekler hep ayni melekler,görevleride ayni,sadece isimleri degisik,böyle cami hocasi diye sacmalamayin lütfen.Meleklerin tek bir dine ait olduguna inaniyorsaniz eger,cok yaniliyorsunuz.önce arastirin ondan sonra fikir üretin.yada birakin hic ilgilenmeyin.:nopity::nopity::nopity:

calusaram

Kayıtlı Üye
Meleklerle irtibata gecmek mumkundur cami hocasi olmaya da gerek yoktur sadece isteyin ve tesekkur edin .. İsik hiziyla gelirler .. Her olayda yardim isteyebilirsiniz ....... Konuda yardim etmeni istiyorum seklinde .. Mesela mikail melek beni korumani istiyorum hasta iseniz cebrail melek sifa icin hemen simdi yardim etmeni istiyorum ...seklinde tesekkur etmeyi unutmayin ve herseyden de evvel allaha hergun sukredin tesekkur edin .. Sevgi ve isikla ...

Saprohil

Kayıtlı Üye
Meleklerle irtibata gecmek mumkundur cami hocasi olmaya da gerek yoktur sadece isteyin ve tesekkur edin .. İsik hiziyla gelirler .. Her olayda yardim isteyebilirsiniz ....... Konuda yardim etmeni istiyorum seklinde .. Mesela mikail melek beni korumani istiyorum hasta iseniz cebrail melek sifa icin hemen simdi yardim etmeni istiyorum ...seklinde tesekkur etmeyi unutmayin ve herseyden de evvel allaha hergun sukredin tesekkur edin .. Sevgi ve isikla ...

Neden Melekten yardım istiyoruz ? Tanrı varken.Mesela Tanrım beni korumanı istiyorum.Tanrım bana şifa için yardım etmeni istiyorum.Bu araya şirk koymak değil mi ?