Yükseliş:Meditasyon Üzerine (Ashtar'dan)

raine

Kayıtlı Üye
İyi akşamlar, ben Ashtar. Bu akşam meditasyon ve onunla ilgili konularda konuşacağım. Konuşmaya niyetle başlamak bence en iyisi. Meditasyona oturduğunuzda sizi kuşatan duygu ve düşünce kalıplarını sıyırıp atmanız için gerekli gücü sağlayacak olan niyetinizdir. Niyet, ister sesli ister sessiz biçimde amacınızın ifade edilişidir ya da kalbinizden geçen bir istektir.

İlk tavsiyem niyetinizi sesli ya da sessiz biçimde ifade etmenizdir. Üstatlara çağrıda bulunun ya da yüksek benliğinizi çağırın, yüksek benliğinizin tezahürü diğerlerinden daha aşağı değildir. Bu yolda ilerledikçe yüksek benliğinize çağrıda bulunmanın çok daha akıllıca olduğunu öğreneceksiniz, ama çağrınız içten olmalıdır.

Bu zamanda tezahür eden enerjiler çok şiddetli ve dönüşüm yaratıcıdır, bu yüzden yüksek benliğinize ulaşmanız daha kolaydır. Aslında şimdi olağan halinize geri dönemeyeceğiniz bir meditasyon yapmak mümkündür. Bu zamanda kendinizi meditasyona hazırlarken bir şekilde ateşle oynadığınızı bilin, çünkü çağrıda bulunduğunuz şey tezahür edebilir! Meditasyon artık sadece iç huzuru veren bir şey değildir.

Niyetinizi belirttikten sonra yapacağınız ilk iş kendinizi solunumunuza vermek, onun üzerinde odaklanmaktır. Enerjinin ve rehberliğin gelip sizi istediği yere götürmesine izin verin. Zihinsel ve duygusal bedenlerinizde bir ağırlık ve yoğunluk hissedebilirsiniz. Arzu ettiğiniz derinlikte meditasyon yapmak her zaman kolay değildir. Böyle zamanlarda özellikle BEN ön ekini kullandığınız onaylamalar yapın. Mesela “Ben yeniden diriliş ve hayatım” şeklindeki onaylama çok güçlüdür. “Ben ışıkla birim” demek çok güçlü bir etki yaratır, bu ışık benliğinizle birleşmenizin onaylamasıdır. Sadece “Ben benim” demek bu zamanda çok güçlü bir bildirimdir.

Eğer solunumunuz üzerinde odaklanırsanız soluğu yöneten varlığı hissedebilirsiniz. Ona kutsal soluk ya da Tanrının ifade edilemez ismi denir. O ifade edilemez çünkü bir sözcük değildir, daha konuşma ortaya çıkmadan önce var olan bir enerjidir, evrenin temelidir. Bu yüzden bedeninizi terk etmeye o kadar hevesli olmayın, bu zamanda bedenin içinde bulunmak çok önemlidir, çünkü soluk var olan her şeyin özüdür, tüm yaratılışın içinde olduğu gibi sizin de içinizdedir. O besin kaynağınızdır, geldiğiniz özdür!

Artık tüm kişilik tezahürlerinin dibine, asıl benliğe ulaşabilirsiniz. Benlik nedir? Deneyimlenmesi gereken bir şeydir, onu tarif etmek olanaksızdır. Sadece soluk alıp vererek odaklanmanın sadeliği çok güçlüdür, içinizde büyüyen bir mevcudiyet hissedebilirsiniz ve o yüksek benliğiniz olabilir. Bunu daha sık yaptıkça o artık realiteniz haline gelir, geçmiş realiteniz ise zayıflar ve giderek gözden kaybolur, kaybolanın yerine koyacağınız şey yüksek benliğinizdir. Meditasyon yaparken bazen alnınızda, üçüncü gözünüzde ışığın büyüdüğünü hissedeceksiniz, bu spiritüel gözünüzün, yani altıncı çakranızın açılışıdır.

Üçüncü gözü uyardığınızda çok daha berrak bir rehberlik elde edersiniz. Yüksek merkezlerinizin açılması rehberlerinizle çok daha derin bağlantılar kurmanızı sağlar. Medyumluk yapanlarınız, medyumluğa başlamadan önce üçüncü göz merkezinin uyandığını fark etmişlerdir. Böylece hem solunumunuzun bilincinde olur, hem de içsel ışığa bakarsınız. Tabii bu biraz uygulama gerektirir, ama ustalaştığınızda mesajların gücünün giderek büyüdüğünü ve alıcılığınızın arttığını göreceksiniz
Size biraz kendi meditasyon deneyimimden bahsedeyim. Ben meditasyona oturduğum zaman derin biçimde soluk alıp vermeye başlarım ve yüksek benliğime çağrıda bulunurum. Onunla hemen birleştiğimi söyleyebilirim, bu sizin de sahip olduğunuz niyettir. Ama benim durumumda daha az parazit, daha az direnç vardır. Niyetim tek başına o kadar büyük bir güce sahiptir ki sırf meditasyon düşüncesi, sırf birleşme düşüncesi bile beni o birlik haline sokar. Bunu size nasıl tarif edebilirim? Diyelim ki benim bir kabuğum, bir resmim, bedenimin enerjisel bir yapısı var, ama ardımda ve üzerimde evrenleri ve galaksileri deneyimliyorum. Böylece beşinci boyuttaki ifademin devam ettiğini, ama bilincimin daha büyük bölümünün tarif edilmesi zor bir tarzda genişlediğini hissediyorum. Ardımda ve üzerimde galaksilerin girdap gibi döndüklerinin farkında olduğumu söyleyebilirim, birçok evren boyunca hüküm süren bilincin farkındayım. Sınırlı bir ifade deneyimini (beşinci boyut tezahürünü) sürdürürken bile her şeyin birliğinin farkındayım. Ama asla bu sınırlı ifademle özdeşleşmiyorum. O benim geri dönebileceğim bir referans noktası olarak orada duruyor. Bu ifadeyi tezahür ettirmek benim seçimim, böylece hizmetimi yapabiliyorum, böylece kendime verdiğim işi yapabiliyorum.

Sevgili varlıklar biz alıcılığınız üzerinde, yüksek merkezlerinizin ve kalp merkezinizin açılışı üzerinde çalışıyoruz. Algılama yeteneğinizi güçlendiriyor, kanallarınızı açıyoruz. Bağlantınızı güçlendirmek için beyninizdeki ve yüksek çakralarınızdaki alıcı sinirleri açıyoruz. Şimdi sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım.

Soru- Ruhsal arayış içinde olanlar neden Shasta Dağına bir çekiliş hissediyorlar? Oradaki enerji hakkında açıklama yapabilir misiniz?
Ashtar- Shasta Dağı Yaradan’ın tezahürünün derin olduğu bir yerdir. Orada Tanrısal özün eterik varlığı var, bu eterik varlık dağın çevresindeki atmosferi temizlemekte ve aurasına giren herkesi arındırmaktadır. Dağ bu yüzden yükselmiş üstatların inzivaya çekildiği bir yerdir, içinde yükselmiş üstatlar tarafından yapılmış odalar ve toplantı salonları vardır, orada bir araya gelerek toplantı ve meditasyon yaparlar. Yükselişinden önce az sayıdaki varlığa dağa girip deneyimini anlatması için izin verilmiştir. Ne kadar yükseğe tırmanırsanız tezahürün o kadar güçlendiğini ve enerjinin saflaştığını hissedersiniz. Özellikle deniz seviyesinden 2100 metre yukarısı söz konusu enerji bakımından çok zengindir. O bölge tümüyle kutsanmış bir yerdir.

Soru- Ashtar bu aralarda kritik kütlemiz ( ilk yükseliş dalgasının gerçekleşmesi için gerekli enerji miktarı) ne durumda?
Ashtar- Kuşkusuz gezegenin enerjisi giderek güçlenmektedir. Özellikle dolunay zamanlarında enerji bir hayli artmaktadır, dolunayı izleyen günlerde kendinizi odaklamanızı tavsiye ederim. Yukarı çekilişin böyle bir zamana rastlaması olası görünüyor, elbette ben de sizin gibi spekülasyon yapıyorum. Şunu bilin ki yükselmiş olmak insana her şeyi bilme yeteneği bahşetmez, ben de sizin gibi sınırlı bilgiye sahibim. Ama enerjinin giderek yükseldiğini, dünyadaki ışığın güçlendiğini gözlemliyorum. İşler iyi gidiyor, ama daha da iyi olabilirdi. Dünyada ıstırap çeken birçok bölge var, ama genel plan tasarlandığı gibi yürüyor.

Soru- İnsanları belli bölgelerden yukarı çekmek diğer bölgelere kıyasla daha mı kolay?
Ashtar- Nerede olursa olsun hazır insanı çekmek daha kolaydır. Bu yüzden bulunduğunuz yer konusunda tasalanmanız gerekmez, asıl bulunduğunuz bilinç düzeyiyle ilgilenmelisiniz. Sürecin farkında olanlar son saatlerde dikkatlerini iç benliklerine vermenin zamanının geldiğini anlayacaklar. Biz oldukça yaygın ve gelişmiş bir iletişim ağına sahibiz, bu ağ sayesinde her birinizi, özellikle kendini yükseliş sürecine verenleri sürekli izliyor, söylediğiniz ve hissettiğiniz her şeyi dinliyoruz. Yükselişin ne zaman vuku bulacağını bilmediğimiz için zamanı gelene kadar sizleri göz önünde tutmamız gerekiyor. Dünyadaki tüm yıldız tohumları tarafımızdan bilinmektedir. (Sayfa: 41-56)

ALINTIDIR.

raine

Kayıtlı Üye
yazinin ozeti: allah yok enerji var.

Yaratıcı ve enerjisi her yerde , bizim içimizde ve tüm varlığımızı sarmış durumda.Bu hatta mucizevi bir durum.

Aslında bu yazıdan böyle bir sonucu çıkarmış olmanız şaşırtıcı.Yazı meditasyon ve spiritüalizmle ilgili.Kanımca dikkatle ve önyargısız okumanız yazının özünü anlamanızı sağlayacaktır.

Sevgiyle kalın.=)

nesesi_yeter

Kayıtlı Üye
yaratici ve enerjsi her yerde olabilir, fakat illuminati ile ilgilenen birisi olarak size ashtar'in anlatmaya calistigi seyleri ozet gectim. deist bir insanim ben de zaten. goruslere saygim var. o cevabi yazmamin sebebi, ashtar'in kim oldugunu ,soyledigi seyleri de takip etmem.

raine

Kayıtlı Üye
yaratici ve enerjsi her yerde olabilir, fakat illuminati ile ilgilenen birisi olarak size ashtar'in anlatmaya calistigi seyleri ozet gectim. deist bir insanim ben de zaten. goruslere saygim var. o cevabi yazmamin sebebi, ashtar'in kim oldugunu ,soyledigi seyleri de takip etmem.

Teşekkür ederim ,söylediklerinizi dikkate alıp Ashtar hakkında daha geniş bir araştırma yapacağım.=)