aşırı titremeler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kapliyagos

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar geceleri aşırı titremeler yaşıyorum....Bildiğim tüm duaları defalarca okumama rağmen, titremelerim geçmiyor ... Bu halim yarı uyanıklık halinde oluyor ve geçtiğinde tam uyanmış oluyorum.....Yani hastalıktan olsa uyanınca da devam etmesi gerekiyor..Bana yardımcı olabilir misiniz? Bunun açıklaması nedir?

janet

Kayıtlı Üye
Sürekli dua ve aum azaltın, normale dönersiniz.
Sınırları zorlamışsınız biraz, titremeler ondan oluyor.
Ruhun da tıpkı vücut gibi doyduğu anlar vardır.
Azıcık ara verip vücudunuzu besleyin bu arada, örneğin temiz oksijen, sevilen yemekler, manzara, çiçek, böcek, toprak gibi. Sonra yine devam edin. tTtremeler ruh ve vücud arasındaki dengenin bozulduğunu gösteriyor.

Ü

Üye silindi 15237

Sinirsel bir titreme olabilir Ruh Hastalıkları Hastanesine veya Bir Psikolog'a başvurun

kapliyagos

Kayıtlı Üye
Sinirsel bir titreme olduğunu sanmam. Uykuya tam dalacağım anda oluyor. Sinirsel olsa diğer zamanlarda da olması gerekmez mi?

janet

Kayıtlı Üye
Yine de doktora gitmekte de yarar var. Kaybedecek birşey yok ama olmadığına emin olursunuz en azından. :D

kapliyagos

Kayıtlı Üye
Evet tabiki..:D Aslında bir psikoloğa gitmem lazım..:D

calusaram

Kayıtlı Üye
Çakra çalışmaları sırasında titreme , ağlama , gülme gibi durumlar olabilir. Reiki uygulaması yapıldığı zamanda olabilir.
Çakra çalışmaları haricinde uyku esnasında yaşanan titremelerin veya uyuşmaların da hem bilimsel hem de ruhsal açıklamalarını bildiklerim doğrultusunda yapacağım .

Titreme ve uyuşmalar ruhsal sebep : Uyku esnasında ruh boyut değiştirir. Bazı zamanlar bedene girdiğinde hangi boyuta ait olduğu konusunda adapte sorunu yaşayabilir bu anda titreme veya uyuşukluk olabilir. Bu durumda 21 kere göğsünüze 5 parmağınızı da kapatarak vurunuz. Vurma işlemi ruhun tam olarak bedene girmesini sağlayacaktır. Bu işlemi hergün uyandığınızda da yapabilirsiniz.
Bir diğer husus ta büyü yapılmış olan insanlarda titreme ve uyuşukluk gibi belirtilerin olduğu yönündedir. Büyü yapılmış ruhlarda , titreme, bacak ve kol uyuşukluğu , uyurken diş gıcırdatma şeklinde belirtiler olabilir.

Titreme ve uyuşma bilimsel : Beyinde hareket etmeyi kontrol eden merkezdeki bir takım bozukluklar veya eksik çalışma dolayısıyla olabilir. Parkinson ,esansiyel tremor,distoni gibi kronik hareket bozuklukları da olabilir . uyuşuk ayak sendromu da olabilir . detaylı bilgilere *****************adresinden ulaşabilirsiniz. sevgi ve ışıkla kalın

Her gün iyilik yap yap ki egonla barışasın , ego ki kendine kendinden beter zarar

Wolf

Banlı Kullanıcı
Bu arada ben size bir konudan daha bahsetme istiyorum yeni konu açsam daha iyi olurdu ama bence yaşadığım titremelerle de bir alakası var.Odama uzun zaman önce cin mektubu koydum ve o günden beri böyle rahatsız dici şeyler yaşıyorum mektubu odadan kaldırmak istiyorum ama o mektubu ne yapabilirim çöpe atamam ya da tuvalete atıp üzerine sifonu çekemem ki arapça yazılı ve sonuçte onu da bir peygamber yazmış.Evde kalmadığım zamanlarda titreme filan da olmuyor ve çok rahat uyuyorum.Mektubu atmak istiyorum ama tabiki atarken vicdanımın rahat olmasını isterim.Mektubu ir kitabın içine koyup bir yere filan mı bıraksam acaba :)

Bende bir süre kullanmıştım,kullandığım süre içinde gece yatmaadan önce boşluğa düşer gibi hissediyordum,ellerim ve ayaklarım istem dışı aniden tepki veriyordu vb isteğim dışında olaylar oluyordu.

Sonra ben bir işe yaramıyor demiştim ve yırtıp atmıştım.Sonra her gece dua ederek yattım,sureler okudum(özellikle Âyet-el Kürsî).Bunu her gece rutin bir şekilde yaptıktan sonra inan başıma hiçbir şey gelmedi.O nedenle sanada aynısını önerebilirim. :)

MAVİLİM1

Kayıtlı Üye
Arkadaşım seni korkutmak istemem ama uykuda aşırı titreme uyuşma sıçrama gibi durumların yaşanmasının nedenlerinden biri epilepsi hastalığından olabilir diye duymuştum.
Bir diğer sebebi yatmadan önce, aşırı abur cubur yeme, kafeinli içecekler tüketmek de uyku kalitesini bozuyor.

O zaman kahveyi azalt en azından uyumadan önce içme. Sigara ve kahve çok tükettiğim günlerde bende uykuda titreme, sıçrama çok yaşıyordum. Kafeinsiz kahve içmeye başladım, uyumadan önce bitki çayı içiyorum, uyku kalitemin artması için. Düzeldim şimdi, aynı sorun bende de vardı.

kapliyagos

Kayıtlı Üye
Evet çok kahve, sigara ve kola tüketiyorum. Ben de azaltayım bir de öyle deneyeyim...

La-edri

Kayıtlı Üye
Geçmis olsun. Size tavsiyem bir doktora görünmeniz olur..Zira bahsettiğiniz hal bir çok rahatsızlığa kapı açar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...