DeathSpirit

Father

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar dün gece bir rüya gördüm ama sadece bir kısmını hatırlayabiliyorum... O da şöyle; saçım başım dağınık ve bembeyaz bir gecelik var üstümde... Ikınıyorum ve bir bebek doğuruyorum kendim, hiç kimse yanımda yok... Etraf bembeyaz... Sonra bir kadın üstüme atlıyor, bana şeytanın kaltağı diye bağırmaya başlıyor. Şişko, yaşlı bir teyze... Ne anlama geliyor olabilir ?

Sennin

Kayıtlı Üye
Sayın Zein;
Bir üye burada bir sorununu belirtmiş.Bu tip cevaplar vermek uygun değil.Siz bir sorununuzu belirttiğinizde size böyle bir cevap verilse neler hissedeceğinizi düşünün.Ayrıca sergilediğiniz davranış forum kurallarına aykırıdır.Lütfen daha dikkatli olun.

Sayın DeathSpirit;
Sitemizde rüya yorumlama hakkında gerçekten uzman modlarımız var.Onların yorumlarını bekleyin.Muhtemelen yardımcı olacaklardır.Eğer çok acilse özelden mesajda atabilirsiniz.
İyi forumlar.

Azarmghiel

Kayıtlı Üye
İş
Danışman
Öncelikle bilimsel cevaba yöneliyor olmam sitenin genel yapısına uygun değil sanırım,yorumum silindiğine göre?Eğer sitenin temel amacı körler sağırlar birbirini ağırlar şeklinde paylaşımsa belirtin de boşuna vakit harcamayayım da sizler her konuda olayı direkt metafiziğe rahatça dökün.

Duman Lekesi

Kayıtlı Üye
Öncelikle bilimsel cevaba yöneliyor olmam sitenin genel yapısına uygun değil sanırım,yorumum silindiğine göre?Eğer sitenin temel amacı körler sağırlar birbirini ağırlar şeklinde paylaşımsa belirtin de boşuna vakit harcamayayım da sizler her konuda olayı direkt metafiziğe rahatça dökün.

Sayın Azarmghiel, eğer aşağıdaki linklere bir göz atabilirseniz, rüyalar bölümünde sadece Forum Yönetimince belirlenmiş yetkilinin yorum yaptığını, üyelerin yorumlarının cezaya tabi olduğunu görebilirsiniz.

İyi forumlar

Tüm üyelerin dikkatine! - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"

Haberci Rüya Konu Açılması Hakkında - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"

Azarmghiel

Kayıtlı Üye
İş
Danışman
Her rüyaya mistik bir anlam yükleyip o şekilde yorumlamak insanlar iyilik değildir!Özellikle toplumun ve dahi yapılan yorumlardan gördüğüm kadarıyla sitenin (Bilgi sahibi olanlar üzerine alınmaz zaten) bilgi ve algı düzeyi bellidir.Parapsikoloji demek önüne gelen herşeyi metafiziğe yormak değildir!Bu şekilde her söylenen rüyada bir mistisizm sunarsanız insanların ruh sağlıklarına ve hayatlarına ciddi şekilde olumsuz katkıda bulunmuş olursunuz.Bu ülke zamanında gördüğü rüyayı yorumlatıp ailesini katleden insanlar görmüştür ve bu mantaliteyle ne yazık ki daha da görmeye devam eder.Buyurun rüyalar sizin olsun herkese bir mistisizm yapıştırın.İyi forumlar.

AphraeL

Kayıtlı Üye
Her rüyaya mistik bir anlam yükleyip o şekilde yorumlamak insanlar iyilik değildir!Özellikle toplumun ve dahi yapılan yorumlardan gördüğüm kadarıyla sitenin (Bilgi sahibi olanlar üzerine alınmaz zaten) bilgi ve algı düzeyi bellidir.Parapsikoloji demek önüne gelen herşeyi metafiziğe yormak değildir!Bu şekilde her söylenen rüyada bir mistisizm sunarsanız insanların ruh sağlıklarına ve hayatlarına ciddi şekilde olumsuz katkıda bulunmuş olursunuz.Bu ülke zamanında gördüğü rüyayı yorumlatıp ailesini katleden insanlar görmüştür ve bu mantaliteyle ne yazık ki daha da görmeye devam eder.Buyurun rüyalar sizin olsun herkese bir mistisizm yapıştırın.İyi forumlar.

Biraz zahmet edip siteyi karıştırsaydınız. Yazılan her rüyanın yorumunun yapılmadığını görürdünüz. Sevgili Duman Lekesi, bazı rüyaların haberci rüya olmayıp, psikoljik tahlile gidilmesi gerektiğini söylemiştir. Bırakın da modaratör görevini yapsın. Rüyanın haberci olmadığını düşünürse, üyemiz de hala yorum yapılmasını isteserse sizin bilimsel açıklamalarınıza kimse itiraz etmez.

İyi forumlar,
AphraeL

Azarmghiel

Kayıtlı Üye
İş
Danışman
Hayal ettiğiniz ya da etmek istediğiniz gibi herşeyde bir mistisizm herşeyde bir doğa ötesi bulunmadığı gerçeğini dile getirince neden bu kadar bozluyorsunuz anlamış değilim:) Spiritualizmde bile bu kadar dogmatik olmanız gerçekten şaşırtıcı.Size de iyi forumlar:)

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Her şeyde mistizm aramıyoruz ancak site kuralları son derece nettir. Ve okuyup algılayamamanız gibi korkunç bir ihtimali düşünmek bile istemediğimden göz atın diyorum. :)

Duman Lekesi

Kayıtlı Üye
Siz psikoanalize soyunmuşsunuz belli. Fakat itham ederken dikkat de gerekir. Bulunduğunuz ortama, kurallara uyuyor musunuz, kötü mü örnek oluyorsunuz?

Kaldı ki, yorumlarınızın içeriği hakkında kimse size "hayır, yorumunuz yanlıştır!" demedi. Yine, her rüyayı mistisizm çerçevesinde yorduğumuzu nereden çıkardınız anlayamadım. Sanki, sağa sola bakmadan, elinde kılıcıyla etrafa saldıran, ithamlarda bulunan biri gibi davranıyorsunuz. Bu son cümlenin psikoanalizini yapacak uzmanlığınız olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca Freud örneğinize gelelim, kendisi tespitten öteye gidememiş, tek bir hastasını iyileştirememişken, benim idolüm olmaktan oldukça uzak.

Yanlış içinde doğru olmak, tam da sizin durumunuza denir. Her ne kadar doğruyu söyleseniz de, tarzınız yanlış.

Derler ki, davanızı savunurken bunu kötü kelimelerle ifade ediyorsanız, muvaffak olamazsınız. Çünkü artık insanlar davanızı değil, sıfatınızı izliyorlardır.

Azarmghiel

Kayıtlı Üye
İş
Danışman
Ben konuya verdiğim ilk cevapta psikanaliz falan yapmadım.Belirtilen rüyanın pek çok açıklaması olabilir demeye getirdim.O mesajda sizi rahatsız eden ya da kurallara aykırı olan kısım nedir de mesaj silindi?Bunun yanında Freud'un idolüm olduğu ya da onu idol edinmelisiniz gibi bir yaklaşımım da mevcut olmadı.Ortada herhangi bir konu için bir yanlışlık ve bu yanlışlığa karşı bir doğru yanıt varsa bunu sesli bir şekilde dile getirmek yanlışı doğru,doğruyu yanlış yapmaz.Ve gelelim son cümlenize...İnsanlar yarı somurtkan gerçekler yerine kocaman bir tebessümle yalanlar istiyor olabilir.Ama bu istediklerini ben vermeyeceğim.Buyurun beni yargılayıp,siz gülümseyerek duymak istenilen cevapları verin insanlara.Sizler dogmatizmi iman bellemişsiniz tabiri caizse.Buyurun devam edin.Lakin şunu da unutmayın ruhsal gelişim gerçeği sonuna kadar arayıp savunmakla olur.Genelin seveceği gerçekler bulup bunları insanlara sunmakla değil.Hadi size kolay gelsin.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Duman Lekesinin uzmanlık alanı rüyaları bu şekilde yorumlamak olduğu için rüyaları psikolojik yönden incelemiyor. Sizin de belirttiğiniz gibi rüyaların pek çok açıklaması olabilir. O kendi alanı doğrultusunda inceliyor. İşin kendi üzerine düşen kısmını gönüllü olarak yapıyor. Kendisine de müteşekkiriz.

Ambriel

Kayıtlı Üye
İş
112-Alarm, Hipnoz...
Sayin Azarmghiel, öncelikle sitemize hosgeldiniz. Umariz ki site icerisinde, sizin de bilgi ve paylasimlarinizdan yararlanilir. Sitede herkes kendi dusunce ve paylasimlarini forum kurallari cercevesinde sunmakta özgurdur. Yalniz sizin de anlayacağınız gibi, internet dunyasinda her sitenin icerigi ve isledigi konular bakimindan koydugu, kendine özgu kurallari da vardir. Uyelerimizin aktiflestirilmesi demek, bu kurallar benimsenmis, kabul edilmis anlamini tasir. Site kurallari cogu uyeye belki uymayabilir ama siz de taktir edersiniz ki, sitenin daha verimli olabilmesi, paylasimlarin daha kaliteli olmasi bakimindan bu kurallar belirlenmistir. Amac uyelerimiz arasinda bu tur polemiklere girilmesini önlemektir. Sitede görevli her sorumlu moderatör kendi alaninda bilgili ve tecrubelidir. Herhangi bir konuda paylasmak veya aydinlatmak istediginiz bir yorumunuzu, ki yapilan yorumlar kisi, kisilere veya sorumlu olduklari bölumlere direk isaret etmedigi surece, bunlari memnuniyetle karsilariz. Burada bahsedilen kurallarin temelinde aslinda, saygi ve hosgöru mevcuttur. Zira belirttigim uzere, sitemizin sahislarin bilgi ve tecrubelerinin sinandigi bir platform olmadigini hatirlatir, ruya yorumundan sorumlu sayin Duman lekesi’nin de, diger butun moderatörlerimiz gibi isinin ehli moderatör oldugunu size temenni ederim.

Sennin

Kayıtlı Üye
Sayın Azarmghiel;
Söylediğiniz doğru bişey.Her olaya parapsikolojik olarak bakmamalıyız.Ancak bunu buraya yazan üye olayın parapsikolojik olduğunu düşündüğünden yazmıştır.Eğer psikolojik olduğunu düşünseydi psikolojyle ilgili bir siteye yazardı.Ayrıca burası bir parapsikoloji sitesi.Sorulan soruya cevap olark böyle şeylerin gelmesi çok normal.Sizin yazdığınız ise anormal.Size tavsiyem site kurallarını okuyun.Ayrıca yorumlarda daha dikkatli cevap verin.
Daha dikkatli olmanız dilağiyle...
İyi forumlar.