Peygamber Efendimizin Hadis'i Şerifleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ChiReiki

Kayıtlı Üye
Akılca en mükemmeliniz, Allah'tan en çok korkanınızdır.

2 Sabah namazına çok dikkat ederek geçirmemengerekir. Çünkü sabah namazında çok büyük faziletler vardır.

3 Kalplerinizi az gülmek ve az yemekle ihyâ ediniz, açlıkla temizleyiniz ki yumuşasın ve parlasın.

4 Çok gülmeyin, çünkü çok gülmek kalbi öldürür.

5 Kıyâmet günü Cennete ilk çağırılacak, varlıkta da darlıkta da Allah'a çok hamdedenlerdir.

6 Kıyâmet gününde ilk hesaplaşacak kimseler, komşulardır.

7 Kıyâmet gününde Âdemoğlu, şu beş şeyden sorguya çekilmedikçe yerinden ayrılmaz;
1.Ömrünü nerede ve ne sûretle harcadığından,
2.Yaptığı işleri ne maksatla yaptığından,
3.Malını nereden kazandığından ve nerelere sarfettiğinden,
4-5.Vücudunu, sıhhatini nerede ve ne sûretle yıprattığından.

8 Bütün insanlar günah işler, fakat günah işleyenlerin en hayırlısı, tövbe edenlerdir.

9 Her kim Ramazan'ı tutar, sonra da ona Şevval'den altı gün ilâve ederse, bütün seneyi oruç tutmuş gibi olur.

10 Müslümanların derdini dert edinmeyen onlardan değildir.

11 Kişi haksız olarak bir şeye lânet ederse, o lânet kendine döner.

12 Dünyânın belâ ve fitneden başka hiçbir şeyi kalmadı.

13 Kurban kesiniz. Onunla nefsi temizleyiniz. Bir kimse, gününde kurbanını alır, kıbleye yatırırsa, onun boynuzu, tersi, kanı, kılı ve her zerresi Kıyâmet Günü o kimse için hazır olur. Yere düşen kan, Alah'ın muhâfazasına düşmüş olur. Az infak edin, çok ecir alın.

14 Sana her ne iyilik erişirse Allah'tandır. Sana her ne kötülük gelirse, o da kendi kusurun sebebiyledir.

15 Hiçbir farz namazı kasten terk etme. Kim namazı kasten terk ederse, İlâhı koruma ve teminattan mahrum kalır.

16 Kim, insanların dînî işlerinde Allah'ın faydalı kıldığı bir ilmi gizlerse, Allah, Kıyâmet günü onu ateşten bir gem ile gemler.

17 Kim, insanların kalbini çekmek için kelamın kullanılışını öğrenirse, Allah Kıyâmet günü, ondan ne farz ne nâfile hiçbir ibâdetini kabul etmez!

18 Severken itidalden(ölçüden,sabırdan) ayrılma. Olur ki bir gün darılırsın, dost iken yaptığın aşırı hareketlerden mahcub olursun. Dargın olduğun zamanlarda da itidalden ayrılma. Olur ki bir gün dost olursun. Dargınken yaptığın hareketlerden mahcubiyet hissedersin.

19 Dostunu zaman zaman ziyaret et ki sevgin artsın.

20 Nimetleriyle sizi beslediği için Allah'ı sevin. Beni de Allah sevgisi için sevin. Ehl-i Beytimi de benim sevgim için sevin.
Hadis-i Şerif

21 Fitneden kaçının! Çünkü o esnada dil, (tesir bakımından) kılıç darbesi gibidir.

22 Edepsizlik ve çirkin söz girdiği şeyi çirkinleştirir. Hayâ ise girdiğin şeyi güzelleştirir.

23 Kim her gün farzlar dışında on iki rekat (nâfile) kılarsa Allah onun için cennette mutlakâ bir ev inşa eder.

24 Sen bir cemaate akıllarının almayacağı bir şey söylersen mutlakâ bu, bir kısmına fitne olur.

25 Allah'a ve âhiret gününe îmân eden kimse Ensâr'a buğzetmesin.

26 Şiir vardır ki, hikmettir. Beyân vardır ki, büyüdür.

27 Kulun dili doğru olmadıkça kalbi doğru olmaz. Kalbi doğru olmadıkça da îmânı doğru olmaz.

28 Cehennemi kuşatan surun dört (ayrı) duvarı vardır. Her duvarın kalınlığı kırk yıllık yürüme mesâfesi kadardır.

29 Duâ rahmetin, abdest namazın, namaz Cennetin anahtarıdır.

30 Mü'minin niyeti, amelinden hayırlıdır.

origanum

Yönetici
Bu konuyu eski uygarlık dinlerine açma amacınızı anlayamadım, eski uygarlıklar Hitit, Sümer, Asur, Mısır gibi medeniyetlerdir ve bu bölüm bu medeniyetlerin dini ritüellerini, majikal uygulamada kullanılabilecek yöntemlerini anlamayı sağlayacak, öğretilerini kavrayıp bu alanın majikal işlemlerini yapabilmek için gereken temel bilgileri paylaşmak içindir.
Hz Muhammed'in hadisleri eski bir uygarlığın dinine değil yaşayan uygarlıklara ve ortadoğu dinlerinden islamiyete aittir. İslamiyet ile ilgili paylaşımlar da o başlığa yapılmalıdır. Ayrıca din sitesi değiliz, hadis paylaşmak site konularımızdan değildir. Bölüm ortadoğu dinlerinin sadece majikal yönden uygulayıcılara yararlı olabilmesi yani yapacakları işteki sistemi kavrayabilmeleri amacıyla bazı bilgilerin paylaşılması için açılmıştır. Bu duruma dikkat edilmeden sürekli dini öğretiler paylaşılmaktadır. Bu tip konular ilgili sitelerde zaten paylaşılıyor, dini bilgilerini pekiştirmek ve tartışmak isteyenler bu amaçla açılmış sitelerde paylaşımlarını yapabilirler. Bu site bu amaçla kurulmadı. İçeriğimizi doğrudan ilgilendirmeyen tüm paylaşımlar site yönetimi tarafından silinecektir.

ChiReiki

Kayıtlı Üye
Bu konuyu eski uygarlık dinlerine açma amacım; uygun buldum. Majikalamı açsaydım veya vefk havasamı açsaydım? Ortadoğu Dinleri'ni görmedim pardon. Bir de hastalığımdan iyi değilim o yüzden görmemiş olabilirim. Bunlar da bilgidir. Zaten buradaki bazı bilgiler de başka sitelerde yayınlanıyor. O zaman o bilgileri de yayınlamayalım. Majikal 1000 tane site gördüm. Buradaki aynı şeyler var. Peki siz niye izin veriyorsunuz majikal şeylere? Buranın majikal site olduğunu bilmiyordum. Allahu Ekber.

ChiReiki

Kayıtlı Üye
Hey gidi hey konuyu sileceksiniz galiba :d

ChiReiki

Kayıtlı Üye
Konu silinmemesi benim için güzel oldu (Allahu Ekber).

origanum

Yönetici
Başka sitelerde neyin yayınlandığı bizi ilgilendirmez. Biz kendi çizgimize bakarız. Burası majikal bir sitedir. Üye olduğunuzda size gelen gizlimabet büyü okulu yazısını görmediniz mi yani? Huzursuzluk ve kargaşa çıkarmak için üye olduğunuz kanısına vardıracak sözler söylüyorsunuz.
Ayrıca ikide birde şov yapar gibi Allahu ekber demenizin de ne alemi var, Allah birdir ve büyüktür anlamına gelen bu kelimeye kimsenin karşı çıktığı yok. Her dinden insan var burada, Allaha inanan da var inanmayan da var, çok tanrıya inanan da var. Kimsenin kimseye karıştığı da yok. İnancına laf ettiği de inancını başkasına yaymaya kalktığı da. Kimsenin inancı ibadet şekli ile bir alakamız yok, bizi ilgilendirmiyor. Tıpkı adının, mesleğinin, cinsiyetinin, etnik kökeninin ilgilendirmediği gibi. Huzur içinde herkes memnun bu sitede bulunmaktan ve herkes nereye geldiğini de nasıl bir yer olduğunun da bilincinde. Bazıları bu seviyede değilse bir yerlerden elenmek durumunda kalır.
Önce bölümü görmediğinizi açacak yerden emin olmadığınızı hasta olduğunuzu anlatıp ne güzel açıklama yapmaya kalkıp ardından da silinip silinmeme ile ilgili gösterdiğiniz aşırı tepki kişiliğinizi de ortaya koyuyor. Herkes de sizin nasıl biri olduğunuzu gördü. Sitemizi beğenmediğinize, yanlış geldiğinize göre ki tepki vermeniz de ayrıca bunun delili, artık bizlerin arasında bulunmaya istekli olmadığınız ve isteseniz bile sitemizin üyesi olmaya uygun olmadığınız anlamına geliyor. Silinecek sadece konunuz olmayacak bu gidişle.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Nasıl bi site olduğunu öğrenince böyle davranmak kendinden başkalarının düşüncelerini görememek ya da kendi düşüncelerini kabul ettirme ve saygısızlıktan başka birşey değildir.Herkes kendisine dönüp baksın kimin ne yaptığına ne düşündüğüne değil.Sizin bildiğinizi sadece siz bilmiyorsunuz.Sitenin amacı neyse ona göre olalım olunmayacaksada burda durupta huzursuzluk çıkarmanın manası yok.

mally

Kayıtlı Üye
Konu bölüm ve site amacının dışında yer aldığından kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...