Telkin ile kilo alınabilirmi

jypro

Banlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar forumda daha yeniyim.Az önce bu soru geldi aklıma.

Telkin ile kilo alınabilirmi ?

Belki biraz sacma gelicek ama yinede sormak istedim.

Telkin ile kilo verebiliyoruz.Göz rengimizi değiştiriyoruz hücrelerle oynarak.

Ben 16 yaşındayım.49 kiloyum ve boyum 1.78.

Yaşıma ve boyuma göre oldukca zayıfım.Ayrıca bebekken anne sütü alamadım.Bu yüzden kemik erimesi hastalığım olduğundan dolayı kemiklerimin güclenmesi için yemek yemem lazım yani faydalı şeyler.

Ama bi yandan da iştahım hiç yok desek doğrudur.

Telkinle nasıl kilo alabilirsin ki ? Diye bir soru gelirse aklınızda.Hiç değilse patates yedik diyelim.Bu patatesde ki karbonhidratı telkin ile felen coğaltma imkanımız olabilirmi ?

Teşekkürler..

sembolizm

Kayıtlı Üye
Telkin konusunda bir fikrim yok arkadaşım. Ama kemiklerin güçlenmesi için bol bol semizotu, maydanoz v.s. tüketirsen çok faydalı olur. Ayrıca iştah için spor yapmanı ve günde 4-5 saat konuşmanı tavsiye ederim.(Çenedeki kaslar hareket ettiği için mideyi de çalıştırıyor ve bu da açlığa yok açıyor.)

Elfangel

Kayıtlı Üye
Bedenim her geçen gün daha sağlıklı oluyor.
Kendimi her halimle benimsiyorum.
Rahatça kilo alıyorum.
İstediğim kiloya kolayca ulaşıyorum.
Bana kilo aldıracak yiyecekleri yiyebiliyorum.
İştahım sağlıklı yemeklerle kilo almak için açılıyor.
Kendimi kabul ediyorum.

Gibi olumlamaları kullanabilirsiniz, kendiniz de olumlama yazabilirsiniz. Olumlamalar ile ilgili bilgi Farkındalık Bölümü'nde mevcuttur. Bu bölümü okuyunuz. Aslında konunun da bu bölüme açılması daha uygun olurdu. Telkin ile nasıl kilo verilebiliyorsa, kilo da alınabilir. Ancak tabii ki sorununuzla ilgili tıbbi yardım almanız da yerinde olacaktır.

İstediğiniz kiloya ulaşmanızı dilerim, sağlıklı günler...

jypro

Banlı Kullanıcı
Teşekkür ederim yorumlarınız için.

Elangel, bana yapılan tek tıbbi yardım ilac verilmesi.İlaclarda kemikleri güclendirmek o kadar.Yemek için ise bol bol sebze meyve ye diyorlar başka bi yardım göremedim ve yine şimdi aklıma geldi. Tabi birazcık bu da sacma ama Allah korusun hani hastanelerde serum veriyolar ya yemek yiyemenlere boğaz ameliyatı vs.. olanlara onlar kilo aldırırmı günde 3 öğün alsam biliyorum delilik gibi bişey. :)

Bu arada 10 11 gibi uyanıp cay + sigara, ikindi de 1 tabak yemek, akşam 10 11 gibi yine yemek.Yemek düzenim budur.Ne kadar cok yemek yersem kendimi o kadar halsiz yorgun hissediyorum.Acıktığım zamanlar daha bi enerjik oluyorum.Nedenini bende bilmiyorum tıpda bilmiyor.Cünkü doktor hep yemek yesin bol bol uyusun diyor o kadar.Kendime telkin veriyorum ara sıra.Acıktığım zamanlar " aç değilsin " gibi.Bunun nedeni bu olabilir ?

La-edri

Kayıtlı Üye
Siz henüz 16 yasindasiniz ve durumunuz normal.Fiziginiz birden uzama moduna girmis bu yüzden zayif kalmissiniz, bu zaman icersinde düzelir, telkin olayini bilmem ama mantikli yani sonuc veiri, ama ilac vsa kullanmayin bunun icin ,zira bu Sizin yasinizda bir genc icin uygulanmasi gereken en son sey..

Elfangel

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim yorumlarınız için.

Elangel, bana yapılan tek tıbbi yardım ilac verilmesi.İlaclarda kemikleri güclendirmek o kadar.Yemek için ise bol bol sebze meyve ye diyorlar başka bi yardım göremedim ve yine şimdi aklıma geldi. Tabi birazcık bu da sacma ama Allah korusun hani hastanelerde serum veriyolar ya yemek yiyemenlere boğaz ameliyatı vs.. olanlara onlar kilo aldırırmı günde 3 öğün alsam biliyorum delilik gibi bişey. :)

Bu arada 10 11 gibi uyanıp cay + sigara, ikindi de 1 tabak yemek, akşam 10 11 gibi yine yemek.Yemek düzenim budur.Ne kadar cok yemek yersem kendimi o kadar halsiz yorgun hissediyorum.Acıktığım zamanlar daha bi enerjik oluyorum.Nedenini bende bilmiyorum tıpda bilmiyor.Cünkü doktor hep yemek yesin bol bol uyusun diyor o kadar.Kendime telkin veriyorum ara sıra.Acıktığım zamanlar " aç değilsin " gibi.Bunun nedeni bu olabilir ?

Kilo almak isteyip de kendinize "aç değilim" şeklinde telkin vermeniz, yemek yeme ve kilo alma ile ilgili bilinçaltınızda bulunan birtakım kalıplarla ilgili olabilir. Bu kalıplar da geçmişte yemek yemekle ilgili yaşadığınız birtakım olumsuz olaylar ile ilgili olabilir. Sizinle ilgili fazla bilgim olmadığı için bu konuda tahmin yürütmek güç.

Forumumuzda yenisiniz, size Kişisel Değişim bölümünü okumanızı öneririm. Burada yararlı bilgiler bulacaksınız. Bunun yanında bilinçaltınızla ilgili bir psikologdan ya da kişisel gelişim uzmanından profesyonel yardım alabilirsiniz. Eğer Ankara'ya gelme imkanınız varsa site sahiplerimizin Kişisel Gelişim Merkezi Akademi Larimar'da size yardımcı olunabilir.

Tıbbi yardım derken de kilo almak için ilaç almanızı değil, bir diyetisyenle çalışmanızı kastetmiştim. Diyetisyen size has bir program oluşturarak sistemli bir şekilde kilo almanıza yardımcı olacaktır.

Son olarak şunu söyleyebilirim. Kilo almak ya da vermek basit bir matematik hesabıdır. Eğer harcadığınız enerjiden çok enerji alıyorsanız kilo alır, az enerji alıyorsanız kilo verirsiniz ki bunu herkes gibi siz de biliyorsunuzdur. Bu durumda doktorlarınızın da dediği gibi bol bol yemek yiyin ve aktivitenizi azaltın.

İyi forumlar...