cilt beyazlatma

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
Bu esmerliği sevmeyen bayanlar; için
1/2 domates
Un
Domatesi yıkayın ve kabuğunu soyun. Blendırda suyunu çıkardıktan sonra süzgeçten geçirin ve yeteri kadar unla macun haline getirin.
Maskeyi göz çevresinden ve dudaklardan uzak tutarak yüzünüze uygulayın. 5 dk sonra ılık su ile durulayarak çıkarın. Bu işlemi haftada üç kez uygulayın. Bu maske cildinizi nemlendirir, rengini açar, gözenekleri temizler.
Ben deniyorum biraz rengim açıldı, sivilce ve yara izleri azaldı ...

alıntı

mega_boy

Kayıtlı Üye
Ben bir erkeğim ama deneyeceğim. :) Ama bir sorum var yüzden başka bir yere uygulanabilirmi?

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Sivilceeler gidiyorsa denemek isterim

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
Arkadaşlar ben ciltte sivilce ve yara izlerine takıntılı biriyim faydası görüyürum ( ilaç kullanmaktansa doğal yol denemek faydalı diye düşünüyorum)
Her yerine kullanabilirsin sadece göz altına sürme !
Ben beyazlatma işine hergün yapıyorum ve 10 dk bekletiyorum belirtmemde yarar var bunu akşamları yapmak daha doğru gündüz güneş ışığı cilde zarar veriyor.

ekirek24

Kayıtlı Üye
Bu esmerliği sevmeyen bayanlar; için
1/2 domates
Un
Domatesi yıkayın ve kabuğunu soyun. Blendırda suyunu çıkardıktan sonra süzgeçten geçirin ve yeteri kadar unla macun haline getirin.
Maskeyi göz çevresinden ve dudaklardan uzak tutarak yüzünüze uygulayın. 5 dk sonra ılık su ile durulayarak çıkarın. Bu işlemi haftada üç kez uygulayın. Bu maske cildinizi nemlendirir, rengini açar, gözenekleri temizler.
Ben deniyorum biraz rengim açıldı, sivilce ve yara izleri azaldı ...

alıntı
güzel masrafsız maske güzel ,paylaşım deneyeceğim süzülmüş çiğ pirincin nişastasıda beyazlatıyor bilginize

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
Benim bildiğim pirinç tozu beyazlatır, içinde PABA denilen maddeden....

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
Pirinç cilde canlı ve parlak olmasını sağlar , sonra saf gül suyu ile silerseniz tonik etkisi yaratır sıkılaşmış bir cildeniz olur:)

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Sanırım bu tür karışımlardan anlıyorsunuz acaba yüzdeki yağ bezesine ne iyi gelir.
Şuan çıkıyor sürekli masaj yaparak küçültürüyorum,yanağımda ama büyüyor ve kırmızılaşıyor.

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
Benim ilgimi bu konular çok çekiyorum özel ilgi alanım diye bilirim.
Benim anneminde göz kapağında estetik cerraha gittik yaktırdık ama bir süre sonra tekrar çıktı.

İstersen bu karışımı dene :
Yapılışı: Kabukları soyulmuş iki elma dilimi, kekik suyunda pişirildikten sonra, ezilerek lapa haline getirilir. Lapaya bir fincan karpuz suyu, bir tatlı kaşığı tarçın, bir çorba kaşığı yoğurtlu kaymak ilave edilir.
Krem kıvamına gelinceye kadar, yulaf unu serpilir. Ateşte ısıtılarak yüze sürülür
NOT: YAĞLARI YAKAN BİTKİLER VAR ( KEKİK , BİBERİYE. YEŞİL ÇAY, FUNDAİ MAKE) yardımcı olması amaçlı çay olarak içebilirsin
Yediğin besinler nasıl?

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
Cildimde çok yağlanma oldumu yapıyorum normalde yağ bezeleri içinde kullanılıyor:
1 adet salatalık suyu,
1 adet yumurta akı,
1 tatlı kaşığı krema.

Yumurta akı köpürene dek iyice çırpılıp içine salatalık suyu ve krema da eklendikten sonra bu karışım temiz cilde sürülür ve 20 dakika bekletilir ve suyla yıkanır. Haftada bir defa yapılmalı ve tekrarlanmalıdır
.

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Teşekküerler deniycem umarın fayda görürüm

Daryana

Kayıtlı Üye
ben bu formülü biliyorum denemiştim cidden işe yarıyor.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Cildi beyazlatmaya çalışırken pigment sentezini önlemiş olursunuz ki bu hiç sağlıklı değildir.

ekirek24

Kayıtlı Üye
Pirinç cilde canlı ve parlak olmasını sağlar , sonra saf gül suyu ile silerseniz tonik etkisi yaratır sıkılaşmış bir cildeniz olur:)
doğa hem ucuz sağlıklı kozmetikler veriyor keşke kullanmayı bilsek sizin maskenizide uygulayacağım gülsuyu cildi açıyor

gizliyim

Kayıtlı Üye
Arkadaslar konuyu dagitmak istemem ama belki bir bilen vardir. Ben guatir hastasiyim ilac kullanmama ragmen SIKINti, stress olunca cok terliyorum bir davette yada özel bir zamanda acik renk giyside ter kendini hemen belli eder. Güclü deodorant kullansam bile bellirli bir zaman sonra ter izi özellikle koltuk altinda beni cok utandiriyor, bide artik takinti olmuski sormayin hemen kontrol ediyorum.. cok utanc verici.. Buna karsida birsey biliyormusunuz acaba?

salemesed

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
benim ten rengim birbirinden uyumsuz.Yüzüm bembeyaz ama ellerim koyu tonda.Herkes ellerimin rengine de acık diyo ama ben bu duruma kafayı taktım herkesin ellerine bakıyorum artık :D ve ellerimin rengini acmak için şeyler arıyodum acaba bunu ellerime sürsem onların da rengi acılır mı???

@nemon

Kayıtlı Üye
Annem de bu domates ve un karışımını bir süredirki kullanıyor ama cilt beyazlatmak için değil sadece lekeleri gidermek için yapıyordu.Televizyonda duymuş.Söyleyeyim tüm cildine sürsün :)

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
Benim bildiğim zeytinyağı yüze sürülünce rengimizi koyulaştırıyor istersen ellerine zeytinyağını sür biraz güneşte bekle.....

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
3 kaşık nane
2 kaşık elma sirkesi
1 su bardağı damıtılmış su
Nane ve elmasirkesi güneş görmeyen yerde 1 hafta cam kovanoza koyun, sonra suyu ekle ve kullan . ( Deodarant terlemeye biraz önler) Yanlış anlamayında bazen bebekleri doğduğunda tuzlamayı unutuyorlar ondan terlemem olabilir mi ?Öyle ise durum biraz zor...

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
Kardeşimde bebekken tuzlanamadı, terleme olayı sorun yaratıyor ondan sordum yanlış anlamayın..