Merkür Majikal Uygulaması

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
zeka açmak için

Bu büyüyü aklınızı, çözümleme gücünüzü ya da bilgi alışverişindeki becerinizi içeren herhangi bir sorunu çözmek için kullanabilirsiniz. Kısacası, kökeni beyniniz olan her şey için, eğer bir sınavdan geçmeyi, bir tartışmayı kazanmayı, bir satış yapmayı ya da ilginç bir kitabı yazmayı istiyorsanız, gereksinim duyacağınız büyü budur!

Merkür büyüsü, başka alanlara da uygulanabilir. Eğer sevdiğiniz biriyle iletişim kurmakta güçlük çekiyorsanız, bu büyü sayesinde onun görüş biçimini rahatça kavrayabilirsiniz. Kendi yeteneğinizden kuşkuluysanız ya da yaşamınızın yaratıcı bir dönüm noktasındaysanız, bu büyü tüm gerekli bilgileri bir araya getirmenize ve aydınlık bir sonuca varmanıza yardımcı olacaktır.
Her ne kadar bu büyü, tüm büyüler gibi yalnızca ivedi gereksiniminiz olduğunda yapılması koşuluna bağlıysa da, büyü öncesi uygulamalarını dilediğiniz kadar yapabilirsiniz.

Büyü İçin Doğru Zaman

Merkür, burçlar kuşağının iki burcunu yönetir: Başak ve İkizler. Ay, bu burçlardan herhangi birinde olduğunda , bu büyüyü uygulayabilirsiniz. Tek kural dışılık, Merkür’ün gerilediği dönemlerdir. ( Bir ay takviminiz yoksa size gereken zamanları mail yazarak bizden öğrenebilirsiniz.)
Merkür, her ne kadar, diğer gezegenler den daha çok gerilerse de, gerileme süreleri onlarınki kadar uzun olmaz. Güneşe yakınlığından dolayı, Merkür güneş sistemindeki en hızlı hareket eden gezegendir. Merkür gerilediğinde, iletişimle ilgili her şey ters gitmektedir. Dostlarınızı etkilemek istiyorsanız, bu gerileme dönemlerinden seçin ve posta gecikmelerini, telefon bozukluklarını, kötü iş anlaşmalarını ve genel bir uyumsuzluk durumunu tahmin edin. Çoğunlukla haklı çıkarsınız.

Büyü Hazırlıkları

Bu büyüye hazırlık olarak bir süre konuşmamanızı isteyeceğim! Sessizliğin yoğunlaşmayı ve farkındalığı son derece etkilediğini göreceksiniz. Sessiz kalacağınız süre, ne kadar geveze olduğunuza bağlıdır. Eğer benim gibi, birkaç dakikadan fazla konuşmadan duramıyorsanız, sessizliğe bir iki saatten fazla dayanamazsınız. Ama aksine, az konuşan biriyseniz, belki de tüm gün boyunca sessiz kalmanız gerekebilir.
Körler, görme yeteneklerini yitirmelerine karşın, öteki duygularının son derece keskin olduğunu söylerler. Bu uygulama da benzer bir yönteme dayanmaktadır. Bir süre dilinizi tutarsanız daha önce sahip olduğunu bilmediğiniz bölümlerini kullanmaya başladığınızı fark edersiniz.
Bu deneyi yapmak için seçtiğiniz zaman önemlidir. Deneyi yalnız başınıza yapmanızın hiçbir anlamı yok . Ayın şekilde, işinizin başındayken de denemeniz anlamsızdır. En geçerlisi, (a- kalabalık, b- içtenlikli, sakin bir ortamda olduğunuz bir zamanı seçmelisiniz. Örneğin, ‘Bar’da bir akşam, ya da parkta bir öğle sonrası olabilir.)
Ne kadar sessiz kalırsanız o kadar şaşırtıcı şeyler keşfedeceğinizi bildirmeliyim. Şu örneklerdeki gibi tıpkı:
…Konuşarak ne kadar enerji harcadığımı hiç fark etmemiştim. Hazır bir yanıt yada esprili bir karşılık düşünmediğim sürece başkalarını dinlemem kolaylaşıyor. Birbiriyle konuşan insanlara baktığımda, sorularının yanıtlarına aldırış etmeyen TV muhabirlerini anımsıyorum. Herkes kendi söylediklerinin dinlenmesi için yarışıyor.
…Sahip olduğum yoğunlaşma çok ilginç. İki arkadaşımı bilardoda yendim. Oysa istakayı ( bilardo sopası) bile doğru dürüst tutamıyorum. Sanırım bu, enerjimi onlardan daha iyi yönlendirdiğim için oldu. Sonra da sessizliğimin arkadaşlarımı sinirlendirdiğini sanıyorum. Ancak, onlara bilardo bilmediğimi de söylemedim.
…Fiziksel ifadelerin gücünü daha iyi algılayabildim. Yalnızca işaretler ve mırıldanmalarla iletişim kuruyordum. Biriyle, hiçbir şey söylemeden, bu denli anlaşabilmem beni şaşırttı...
…İlk kez B... hakkında, daha önce farkına varmadığım bir şeyi anladım. Sessiz durduğum için, o M... ile konuşmaya başladı: sanki ben orada yokmuşum gibi. Kendimi duvardaki bir sinek gibi hissettim. Onların kendi aralarında nasıl anlaştıklarını izlemek çok ilginç. Öyle sanıyorum ki, ağzımı daha sık kapalı tutmalıyım...
Olanak bulursanız, bunu büyüden önce birkaç kez tekrarlayın. Gördüğünüz gibi büyü, yalnızca zihinsel yürekliliğin kanıtıdır. Başarısı, büyük ölçüde, esnekliğinize ve açık görüşünüze bağlıdır. Kim olduğunuz ve neler yapacağınız konularında yaşamınız boyunca uyguladığınız aynı ön yargılı fikirleri ve sabit düşünceleri sürdürecekseniz, sizi anında değiştirecek bir büyü yoktur. Ancak, kendi yeteneklerinizin sınırlarını aşmak ve birkaç değişik görüngüyü (perspektif) denemek istiyorsanız, büyünün bunları pekiştirmenize ve başarıyla günlük yaşantınıza uygulamanıza olanak sağladığını göreceksiniz.

büyü malzemeleri ve ayini

o Çalışma masanıza mumlan, şamdanları, örtüyü, tütsüyü, buhurdanlığı, sihirsel güncenizi ve kaleminizi yerleştirin.
o Suyuna bir damla Merkür öz yağı kattığınız banyonuzu alın.
o Sihirsel giysilerinizi giyip mumlan yakın.
o Mistik bir beş köşeli yıldız çizdikten sonra, çevrenizde sihirsel bir çember oluşturun.

o Tütsüyü yakın ve gevşeyin. Artık, Merkür’ün ruhunu çağırmaya hazırsınız.
o Yavaşça derin bir soluk alın. Tütsü dumanına bakın ve aklınızla dumanın akışını denetlediğinizi hayal edin. Dumana bakmaya ve düşüncelerinizi denetlemeye çalışın.
Birkaç saniye geçtikten sonra, aşağıdaki sözleri sakin, açık bir sesle söyleyin:
düşündüğüm şey

ve

duyduğum şey

ve
gördüğüm şey

ve

kokladığım her şey

merkür merkür merkürdür
merkür içimden çıkmıyor

merkür beni sarıyor
mrkür beni akıl ile dolduruyor

o Hareketsiz ve sakin durun. Tütsüye bir kez daha bakın. Yalnızca yükselen ve havaya karışan dumana bakın. Beyniniz sanki büyüyormuş, bilinçli aklınız birden çok keskinleşmiş ve güçlenmiş, çözemediğiniz hiçbir sorun, aklınızın gücüne sınır yokmuş gibi bir duyguya kapılabilirsiniz.
o Yavaşça, acele etmeden masaya doğru uzanın; güncenizi alıp boş bir sayfa açın.
o Şimdi kaleminizi alın ve tütsü dumanının içinden geçirin. En güzel yazınızla, aklınızı kullanarak, en çok elde etmek istediğiniz şeyi yazın. Metninizi kısa tutmaya çalışın. Belki tek tek, ‘Bellek’, ‘Anlayış’ ya da ‘Yoğunlaşma’ veya üçünü birden yazmak isteyeceksiniz.
o Bu listenin altına adınızı ve soyadınızı yazın. Eğer birden fazla adınız varsa, en çok sevdiğiniz, en rahat kullandığınız adınızı yazın.
o Hepsinin altına, günün tarihini ve Merkür adını kaydedin.
En alta, Ayın simgesini ve Ayın bulunduğu burcun simgesini çizin (İkizler ya da Başak).
o Yazınızda acele etmeyin; tamamladıktan sonra kalemi ve günceyi, aynı durumda, aldığınızda bulundukları yere koyun. Şimdi oturun, gevşeyin ve yeniden tütsü dumanına bakın. Yaşamınız boyunca duyumsadığınız tüm gerginliğin, altınızdaki döşemeye boşaldığını varsayın.
Büyü yapılmıştır.
o Sihirsel çemberi iptal edin, mumları söndürün ve odayı olağan durumuna getirin.
Bundan böyle, aklınızın yeni fikir ve esinlere açık bulunduğunu, bellek gücünüzün arttığını, kendinizin ve başkalarının sorunlarını kavrama yeteneğine sahip olduğunuzu ve genelde, Merkür gücünün aklınızda canlı kalıp sizi daha yüce zihinsel başarı hedefleri ne doğru çektiğini göreceksiniz.
Bir kez daha gevşeme ve boşalma vakti geldi. Kafanızı, bir anda karmaşık bir kitaba daldırma hevesinize karşı koyun. Kendinize, en azından, anlamsızlıklarla dolu bir saat tanıyın. Bulabildiğiniz en saçma televizyon programını izleyin; çayınızı için; bir çocuk kitabı bulup okuyun. Yeni uyandırılmış zihinsel gücünüz, yaşamınız boyunca sizinle birlikte olacak; gelecek gün, hafta, ay ve yıllarda filizlenip büyüyecektir. Her büyüde olduğu gibi önemli olan, bu ilk anlarda sıradan uğraşlarla kendinizi ‘dünyasal’ hissetmenizdir.
Son Öneriler
o Daha önce siz hiç ilgilendirmeyen birtakım şeyler ve konularla ilgilenebilirsiniz. Örneğin, boş vakitlerinizi kent kitaplığında geçirebilir ya da evde uzanıp eskiden yapamadığınız şekilde, derinlemesine ve dikkatlice, düşüncelere dalabilirsiniz. Beyninize girenin, çıkarken daha güçlü bir etkiye sahip olduğunu keşfedip, iletişim kurma yeteneğinizin daha güçlü ve dolaysız bir hal aldığını göreceksiniz. Unutmayın ki, hiç kimse her konuda uzman olamaz ve bilgeliğin kökleri alçakgönüllülükte yatar.
Sonuca iyice erişebilmesi için, büyüye birkaç haftalık, hatta aylık bir süre tanıyın!

[color=red:5r1dv4b2]Not: bu uygulama su karakuşundur aslında bir çok batı büyü ekollerinin uygulamalarının birleşmesidir. yani uydurmadır . ben dolandırıcı olarak tanımlıyorum kendisini örnek olsun ve haberiniz olsun diye siteme ekledim[/color:5r1dv4b2]

urumhamatahayil

tuuuce88

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Daha okurken tahmin ettim Su Karakuş'un olduğunu. Bu tarifler sitesinde çok yüksek fiyatlara satılıyor üstelik.:smash:

denizm_34

Banlı Kullanıcı
merkür yagını nerde bulabilirim ki ?? :'(

Oddie

Kayıtlı Üye
Paylaşım için teşekkürler gerçekten de bu tip dolandırıcılardan uzak durmak lazım büyü yapacağım diye yanlış etkilerle sonuçlanmasın ya da kendimizi madara etmeyelim (=(=