Bu sembolün anlamını bilen?

Ereschkigal

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, sizden yardım istemek için geldim aslında bu foruma. Pek forumlarda takılmıyorum ama buranın ortamı hoşuma giderse yazın burada vakit geçirmeyi planlıyorum. :)

Gel gelelim sorunuma,
Ben bir kolye görmüştüm bundan 2 yıl önce yazın izmire gittiğimde, tam dükkanın girişindeydi ve sadece bi tane kalmıştı, kolye çok hoşuma gitmişti. ama anlamını bilmediğim için almamıştım, ardından geçen yaz gittiğimde kolye tek kalmasına rağmen hala oradaydı. ben de aldım. ama hala anlamını bilmiyorm.
Sonra bugün Yalovada gezinirken aynı kolyenin yüzüğünü gördüm, ondan da tek kalmıştı. Aldım. ama hala anlamını bilmiyorum ve merak ettim.
Yardımcı olursanız sevinirm :)

Resimler pek kaliteli değil, hemen telefondan çekiverdim :)

birisi yüzük, diğeri kolye. :)

sphoto0071.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
Bence anlamı yok gibi, Afrika'yı anlatan filmlerden esinlenmiş olabilirler....

Ereschkigal

Kayıtlı Üye
Fakat kolyeyi aldığım yerde satılan tüm kolyeler mitolojik şeylerdi ve hepsinin bir anlamı vardı.. Anlamsız olduğunu düşünmüyorum.

whitedemon

Kayıtlı Üye
Bence afrikayla pek alakası yok.Gözler çekik burun da ağız gibi küçük ancak uzun sanki asya yada anadoluya ait bi izlenim vermiş.Çünkü Afrikalıların burnu ve ağzu büyük olur dikkat ettiyseniz.Galiba kafasında bir taç var ve yüzünün iki yanına püskülleri inmiş.Ancak anlamını bilemiyorum bana tanrıça gibi geldi :D

Sennin

Kayıtlı Üye
Banada mitolojideki bir tanrıça gibi gelmişti :D

Kolyenin kenarları ağaç köklerine benziyor.Kolyedeki yüz ise genç ve güzel bir kız yüzüne benziyor.Bu nedenle Yunan mitolojisindeki Daphne olabileceğini düşünüyorum.Belkide Aphrodittir.Daphnenin hikayesini araştırın belki yardımcı olur :)

Aphroditle Venüsün yunan mitolojisindeki karşılığıdır.Dediğim gibi Venüs-Aphrodit yada Daphne :) :)

Ereschkigal

Kayıtlı Üye
Mitolojideki bir Tanrıça olması lazım, yani aşağı yukarı öyle biliyorum. Ama tam olarak hangisi bilmiyorum :/

tuanadolunay

Kayıtlı Üye
Mitolojik bir tanrıçadır. Arkadaşımızın dediği doğru venüsün yüzüdür bu güzel şeyleri simgeler bolluk sevgi aşk :)

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Ne olduğunu bilmiyorum ama bunun bir Türk ya da Moğol yüzü olduğu kesin görünüyor.

janet

Kayıtlı Üye
Satın aldığınız yer size ne olduğunu söylemedi mi?
En doğru bilgiyi onlar verir, tabi bilinçli satıcıysa

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Kesinlikle bir tanrı yada onun gibi bir şeyi ifade eden mitolojik bir simge olmalı..Fotoğrafı kopyalayıp arattım ama pek bişe çıkmadı :(

Agita

Kayıtlı Üye
Bu güzel lolan diye bilinen bir senboldür.4000 yıla yakın yaştaki bir türk mumyasıdır.Yüzü hala çok güzeldir ve saçları kopmamış hatta kiprigi bile durmaktadır.Lolan yüzüyle ölümden sonraki güzellik simgeleniyor...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Buddha tasvirlerinden birine çok benziyor. Muhtemelen de tam kalıp çıkmadığından böyle olmuş. Daha net fotoğraf koyun daha kesin söylerim. Bu şekilde %90 Buddha.

darkm@ster

Banlı Kullanıcı
İş
asker.
Bu uygurların diktikleri balbalardaki insan yüzlerine çok benziyor..