Bertiyye ( TETLİHİN )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Joizazaa

Banlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm. Öncelikle berhetiyyenin tehlikeli olduğu duydum ve zaten hiç okumayıda denedim..Berhetiyye şerhinde "TETLİHİN ismini ... adedince okuyanı allah zengin etmeden ölmez" yazıyordun..Bu zikiri yapmanın bir zararı olurmusun..Allah korusun bir irtibat söz konusu olmaz değilmi malum mahlukatlarla...

Yardımcı Olursanız Sevinirim...

avelmi321

Banlı Kullanıcı
Bak kardeş şimdi burda herkes der ki bunları arapça esma hüsnayla aynı derecede tutar ve sanırlar ki karşılığı denk gelecek alakası yok.Bunların daha ne olduğu bilinmeyen bir dua.En güzeli Esma hüsnadan bir çalışma yapmandır.Yoksa musallata uğrucaksın.Dikkatli ol.

polyushka

Kayıtlı Üye
acaba bu konu da aklımda soru işareti bırakmıyacak kadar bilgisi olan var mıı. nasıl yapıldığı ile ilgili tabi.... yoksa esrarlı olduğunu biliyorum. mesela benim asıl sormak istediğim. benim araştırdığım kadarıyla önce ısraf ı imar sonra 7 kere tahassun ve sonra berhetiyye okunuyor tabi bundan önce 7 gün perhezi var. ama sonra ayrı olareak berhetiyye kelimelerinin ayrı ayrı adedleri var o adedleri okuyabilmek içinde yukarda yazdıklarımı yapmam gerekiyor mu. ve de eğer ki karşıma bir şey çıkarsa (ne olduğunu bilemiyorum şuan) dileğimi, hacetimi arapça mı söylemem gerekecek yoksa beni anlıcak mı. sadece kelime adedlerini okusak olur mu yani?

sarmaşık

Kayıtlı Üye
Öncelikle bu sürekli musallata uğramak konusunda insanları dikkat kesmekten vazgeçin.....İkincisi bazı kişilerin de bilmedikleri konuda çalışma yapmaya kalkmamalarıdır....Kolay değil bu işler , hemen okumayla zenginlik ummak, dileğine kavuşmak,birini etkilemek, birini cezalandırmak vs....düşünsenize bunlar bu kadar kolay olsaydı nasıl bir hayatın içinde olacağımızı....

Joizazaa

Banlı Kullanıcı
Berhetiyye ile ilgili döküman olan yokmu eline...Zir zatın şimdi aklıma gelmedi berhetiyye şerhi diye bir kitabı var pdf olarak indirdim ama arapça orada ne gibi bilgil var acaba ?

ufulij

Kayıtlı Üye
Arkadaşım bunlar göründüğü kadar kolay değildir.Ben Berhetiyyenin bedelleri vardır diye biliyorum.Lütfen dikkatli olalım bu konularda!

Joizazaa

Banlı Kullanıcı
Bedeller derken mesela? Bu berhetiyye ne hikmetse insanı batırırda, çıkarırda anladığım kadarıyla..Biraz detaylara inebilirmiyim..Berhetiyye çok gizemli bir dua ..Lütfen netteki klasi bilgileri paylaşmıyalım onları okudum zaten...

polyushka

Kayıtlı Üye
bende burdan indirdim gayet detaylı gözüküyor e kitaplarda 7 sayfalık fasikül....

enes1229

Kayıtlı Üye
bencede bu konuda bizi aydınlatsın büyüklerimiz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...