1 Temmuz Tutulma Çalışması

backwoods

Kayıtlı Üye
Yapacağım bir çalışmayı paylaşmak istedim...

Sevgi tüm hayatını içinde barındırır. Hayatının her hangi bir anında, bölümünde içinde sevgisizliği barındıran bir davranışta bulunduysan, yamuk yaptıysan, sevgiyi tam olarak yaşayıp özümsemen mümkün olmaz. Hayatın (ki, bu madde dünyası üzerindeki varlığını o temsil eder), yaşadığın, yaşayacağın sevgiye ayna olur. Hayatında sevginin yerini artırmak istiyorsan, helalleşmelisin. Helalleşmek bazen bir başkasıyla, bazen kendinle, bazen de hayatının bir bölümüyle alakalıdır.

Önümüzdeki 01 Temmuz'da gerçekleşecek olan Bir güneş tutulması var. Tutulmalar, bizim geçmişimizi helalleşip temizleme ve geleceğimizi en hayırlı biçimde oluşturmamızı sağlayan Ay düğümleri ile bağlantılıdır.

Tutulma gününe kadar helalleşeceğiniz durumların, kişilerin ve olayların bir listesini çıkar. Ardından bu listeyi bir olumlamaya çevir. Örneğin:
" Sevgili dostum (buraya helalleşeceğin kişinin ya da kendi adını koyabilirsin), seninle birlikte bu dünyadaki gelişimimizi sağlamak için birlikte bir çok deneyim yaşadık. Bu deneyimlerimizde birbirimize bir çok faydamız oldu. Şimdi bana hakkını helal et, ben de sana hakkımı helal ediyorum. Her ikimizin de yolu açık olsun!"

ya da

"x x döneminde (x yerine yaşadığın bir deneyimin tarihini koyabilirsin) yaşadığım xx deneyimim (xx yerine yaşadığın deneyimi yazabilirsin), tekamül sürecimde gelişmemi sağladın ve görevini tamamladın. Seninle artık vedalaşıyorum ve yeni tekamül deneyimlerinde yol almayı kabul ediyorum"

diyebilirsin.

Helalleşmek, sevgiyi hayatının devamında tam olarak yaşamanı sağlayacaktır. Bu çalışmaları ne kadar gönülden, ne kadar içten yaparsan, etkisi o kadar güçlü olacaktır!

Yurda Hal' den alıntıdır...