İfrit Kül Oldu

LikeADewiL

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar size Ayetül kürsi nin faydasini gösteren bir olayi elimde bulunan kaynaktan aktaracağim. Hiç şüphesiz işinize yarayacaktir.

Anlatıldığına göre adamın biri sahibi belli olmayan harap terk edilmiş bir eve yerleşerek oturur. Gece olunca evin içinde şiddetli gürültü ve sarsıntı ile uyanır. Güçlü ve korkunç birinin kendisine doğru yaklaştığını görerek olayı şöyle anlatmıştır:
Bu sırada çok ürkmüş ve korkmuştum, bir ilham sonucu Ayetül kürsi aklıma geldi, okumağa başladım, karşımdaki hayalette yerinde durarak okuduklarımı kelime kelime tekrarlıyordu. Bu Ayetin (Ve hüvel Aliyyül azim) son cümlesini okuyunca karşımdaki korkunç kişi, bu cümleyi tekrarlamadı, bir kaç kez bu cümleyi tekrarlayınca, okumayıp gözden kayıp oldu. Bütün gece kendisini görmedim. Sabah olunca evi dolaştım, o zatın durduğu yerde bir yığın kül gördüm. Hayrete düşmüştüm. Bu olayı yakın dostlarımdan olan salih bir zata anlattım, bu zat bana şöyle demişti:
-Gece gördüğün kimse sana zarar verecek bir ifritten başka bir şey değildir, sana ilham edilen Ayetle onu yakıp kül ettin demişti.
Ben bu salih şeyhin tavsiyesi üzerine bu Ayeti kendime (Vird) yapıp gece gündüz okumağa başladım. Böylece bu Ayetin azametli hayır ve bereketini görmüş oldum, diye anlatmıştır.

Kaynak: Şems-ül Maarif

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
güzel paylaşım buna benzer birşey daha okumuştum ondada şeytanlar arkasına bakmadan kacıyorlardı hacı kuranı okurken

Saprohil

Kayıtlı Üye
Normal şeytanlar kaçar.Güçlüleri adama saldırır.Küçük çocuğa yapıştır tokadı kaçar.Ama iri yarı adama yapıştır oda bir vurur yumruğu :D