Nefes Teknikleri ile Gözleri İyileştirmek

Elfangel

Kayıtlı Üye
Göz Sinirlerinin Hassasiyetini Artırmak

Bir yere oturun ve kendinizi rahat hissetmeye çalışın. Ellerinizi dizlerinizin üzerine bırakmış, omurganız dik, bedeniniz ve özellikle yüzünüz tam olarak gevşemiş olsun. Bir süre burnunuzdan nefes alıp ağzınızdan vererek zihninizde bulunan gereksiz bütün düşünceleri sonlandırıncaya kadar solumaya devam edin.

Şimdi çalışmaya başlamak üzere burnunuzdan nefes alıp vermeye başlayın. Bir süre nefes alış verişlerinizi izleyerek soluğunuzu takip edin. Burun deliklerinize havayı çekerken serin, çıkarırkende nisbeten daha sıcak olduğunun farkına varın. Burun deliklerimize çektiğimiz havanın dışarı verdiğimiz havadan daha serin olduğu hissetme farkındalığımızı gözlerimize taşıyacağız.

Burnunuzdan nefes alıp vermeye devam ederken bütün dikkatinizi gözlerinize verin. Bu defa hava hareketleri sonucunda oluşan serinlik ve sıcaklık farklılığını gözlerinizde algılamaya ve hissetmeye çalışın. Bunu yaparken gözlerinizin açık ya da kapalı olması fark etmez. Ancak gözleriniz kapalı olduğunda dış faktörlerden daha az etkileneceğiniz için dikkatinizi gözlerinizde toplamanız daha kolaylaşır. Bu solumanın amacı göz sinirlerinizin hassasiyetini artırmaktır. Çok çabuk ve inanılmaz sonuçlar vererek görmenizi iyileştirir.

Gözlerinizden nefes almayı öğrenin

Bir aşama sonrası gözlerinizden nefes almakla ilgilidir. Burnunuzdan nefes alıp vermeye devam ederken imajinatif olarak göz çukurlarınızdan nefes almayı hayal edin. Havanın, burun delikleri yerine göz çukurlarından içeri girdiğini hissetmeye çalışın. Gözlerinizden havayı çekmeye çalışırken gözleriniz aydınlanır ve daha iyi görmeye başlarsınız. Gözünüzden hava çıkartmaya çalıştığınızda ise her nefeste gözünüzün önündeki perdeler gider. Minik noktacıklar kaybolur. Gözlerinizdeki yorgunluk ve gerilim azalır. Görmenizi engelleyen bütün sebepler ortadan kalkmaya başlar.

Nefes alırken hissedeceğiniz serinlik gözlerinize ferahlık ve kuvvet getirecek, verirken hissedeceğiniz sıcaklık bütün olumsuzlukları gözlerinizdeki bütün sertliği ve engelleri dağıtarak yok edecek. Bu nefes çalışmasını bütün gün her yerde ve istediğiniz kadar yapabilirsiniz.

Alıntı

Sennin

Kayıtlı Üye
Güzel bir yöntem.Paylaşım için teşekkürler.

işlemci

Kayıtlı Üye
Paylaşım için teşekkürler. harika bir yöntem

fabulă

Kayıtlı Üye
İş
Öğretmen
Tam olarak nasıl bir iyileşme bu? 2 derece miyopum bende işe yarar mı ki?

EsTaPo

Kayıtlı Üye
Miyop ve hipermetropta işe yarar da asitgmatta sonuçsuz kalır, teşekkürler paylaşım için...

gümüş

Kayıtlı Üye
Yerimde deniyorum , bu öneri (nefes )göz kuruluğu için de faydalı olur gibime geliyor ( benim problem ;) Ama disiplin kazanmak lazım gelecek. Teşekkürler

Astigmat için ben de yukarıda sorulanı yenileyeyim, buna gözlük- çizdirmek harici başka ne önerilebilir acaba ?

Elfangel

Kayıtlı Üye
Bu yazıda önerilen çalışmalar nefesle ilgili, yani enerjisel boyutta olan çalışmalardır. Yani bir anlamda bu çalışmaları yaparak kendi kendinizi şifalandırmaya çalışıyorsunuz. Bu çalışmaların temelinde de inanç ve niyet yatıyor. Bu tekniklerin astigmat göz kusurunda işe yaramayacağını söyleyen üyemiz sanırım bu teknikleri göz egzersizleri ile karıştırdı. Genellikle hızlı okuma ile ilgili kitaplarda ve bilgisayar programlarında göz egzersizlerine yer verilir. Ve bu egzersizlerin sadece hızlı okuma konusunda değil, miyop ve hipermetrop gibi göz kusurlarının giderilmesinde de faydalanıldığı belirtilir. Bu egzersizler göz kasları ile ilgili egzersizlerdir. Biliyorsunuz miyop ve hipermetrop göz kusurları göz yuvarlağının uzaması ya da kısalması ile oluşur. Böylece görüntü sarı lekenin önünde ya da arkasında oluşur ve olması gerektiği gibi göremeyiz. Bu egzersizler sayesinde göz kaslarını güçlendirerek görmemizi düzeltebiliriz. Ancak bu egzersizlerle astigmat kusuru için işe yaramayabilir, çünkü astigmat korneanın ve göz merceğinin özelliğinin bozulmasından dolayı oluşur. (Tabi miyopi ve hipermetropinin bir de mercek kırıcılığına bağlı olan çeşitleri var, bunlarda da egzersizler işe yaramayabilir)

gozkusurlari.jpg

Ancak konuda belirtilen çalışmalar astigmat için de yapılabilir.

Bu kadar açıklamadan sonra şunu söyleyebilirim, niyetinizi belirleyin, sebat edip çalışmalarınızı yapın ve inanın. Mutlaka karşılığını alacaksınız.

Daha iyi görebildiğiniz günler diliyorum, sevgi ve ışıkla...

vivalavida

Kayıtlı Üye
Açıklama için teşekkürler sevgili Elfangel. Her şey niyet ve inanç dediğiniz gibi, ama takdir edersiniz ki bir şeye tam olarak ikna olmadan, bilip bilmeden hiçbir uygulama da yapılmamalı.

Teşekkürler, sevgiler.:)

Amazontanrıça

Kayıtlı Üye
3.5 derece miyopum.Son bir senedir de gözlerimde enfeksiyon oluşmaya başladı ve lensi bırakmak zorunda kaldım.Gözlerim sürekli kanlanıyor,iğneler batıyor,ilaçları kullanıyorum kendini biraz toparlıyor sonra tekrar eski haline dönüyor,ilaçların yan etkileri de cabası.Ne zaman geçer bilemiyorum.Doktor sürekli tekrarlar diyor.Bu hastalık hangi zihinsel problemimden meydana geldi bilmiyorum ama bi türlü iyileştiremiyorum.Midem ve dişerimden sonra gözlerim de aşırı hassaslık sorunu ile karşı karşıya.Benim sorunum aşırı hassaslık aslında.Bu çalışmayı yaptığımda gözlerin hassaslaşacağı iyileşme sağlanacağı yazılmış.Benim için de geçerli olur mu bu çalışma?Zira benim hastalıklarım genelde hassaslıktan oluşuyor sanırım

codzombi

Kayıtlı Üye
3.5 derece miyopum.Son bir senedir de gözlerimde enfeksiyon oluşmaya başladı ve lensi bırakmak zorunda kaldım.Gözlerim sürekli kanlanıyor,iğneler batıyor,ilaçları kullanıyorum kendini biraz toparlıyor sonra tekrar eski haline dönüyor,ilaçların yan etkileri de cabası.Ne zaman geçer bilemiyorum.Doktor sürekli tekrarlar diyor.Bu hastalık hangi zihinsel problemimden meydana geldi bilmiyorum ama bi türlü iyileştiremiyorum.Midem ve dişerimden sonra gözlerim de aşırı hassaslık sorunu ile karşı karşıya.Benim sorunum aşırı hassaslık aslında.Bu çalışmayı yaptığımda gözlerin hassaslaşacağı iyileşme sağlanacağı yazılmış.Benim için de geçerli olur mu bu çalışma?Zira benim hastalıklarım genelde hassaslıktan oluşuyor sanırım

Denemekten zarar gelmez :)

Ha bu arada meditatif halde yeşil ve mavi enerjinin gözlerine aktığını orayı onardığını daha iyi gördüğünü imajine et , sürekli bu çalışmayı yap , ben bazı sıkıntılar için bu tekniği kullanıyorum , %67 falan olumlu yönde etkiliyor. İnanmak şart.

[XTR] Similar Threads