Kristal terapi-2

• Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
A

angeldream

Şifada kristaller ile çalışmanın amacını anlamak için, öncelikle insan bedeni dahil dünyamızın temelde yapısında ve özünde ne kadar kristal seklinde olduğunu göz önüne almak önemlidir. Bu dünyadaki her şey temelde kristal yapıdadır ve kristaller çeşitli frekanslarla etkileşime girdiği zaman, farklı enerjiler ile çalışabilir, onlardan etkilenebilir ve onları aktarabilirler. İnsan bedeni de doğasında kristalindir. İnsan bedenindeki en geniş tek element sudur, su sıvı kristal bir formdur. Kan da sıvı kristaldir. Eser mineraller vs. hepsi doğasında kristalindir. Beyin içinde, epifiz ve hipofiz bezleri genişçe kristalin maddelerden oluşmuştur, endokrin sistemindeki diğer bezler gibi.Kristaller silikat ve oksijenden oluşmuştur ve enerjileri yükseltebileceğimiz bir aracıdır. Kuvars dünyanın kabuğunun çok yüksek bir yüzdesini oluşturur. Silikonun tek elementi ve oksijen ile birlikte, örneğin silika dioksit, gezegenin dışsal kabuğunun 75 % ini oluşturur. Diğer değerli taslar ve metaller bundan çok daha düşük miktarlarda mevcuttur.Kuvars kristalleri gerçekte daha yüksek ışık frekanslarının enerjilerini taşır. Bu frekanslar,dönüşebilirdirler. Kuvarsın bu kadar etkili olmasının nedenlerinden biri dört yüzlü şekillerden oluşmasıdır. Tetrahedronlar, dört üçgenin bir arada olmasından oluşur, piramide benzer bir sekil oluştururlar. (örneğin, üçgen tabanı olan üç kenarlı bir piramit.) Bildiğimiz gibi, piramitler enerji yükseltirler. Kristaller onların enerjisini tabanlarından alır, kendi bedenleri vasıtası ile enerjiyi yükseltirler ve sonra onu uçlarından aktarırlar.Tüm mineraller arasında en yüksek frekans kapasitelerinden birine sahiptirler. İlave olarak, kuvars çok yönlü spektrum aralığına sahiptir. O sadece beyaz ışığa kanallık yapmaz, ayrıca var oluştaki diğer renklere de kanallık yapar. Kristalin kanallık yaptığı enerjinin bir kısminin gerçekte renk olduğunu göreceksiniz.
Kristaller, her türdeki enerjiler ile çalışırlar, bundan dolayı kristaller ile çalışan herkesin kristalleri nasıl temizleyeceklerini, ve yeniden programlayacaklarını bilmeleri gerekir.
Eski uygarlıklar zamanında, kristaller ile, sadece olumlu için değil, ayrıca olumsuz olan diğer türler ile de çalışıldı. Atlantis’ in insanlık tarihinde harika bir örnek olduğunu düşünüyoruz ama, gerçekte bu doğru değildir. Atlantis zamanlarında, gezegen etrafında bir çok uyumsuz enerjiler vardı. Bu, o muhteşem uygarlığın yıkımı ile sonuçlandı. Bundan dolayı, kristaller bundan önce bir çok kez kullanıldı. Bazen, siz kristallere sahip olduğunuzda, onlar hala eski enerjiler ile çalışmalarına izin veren programları tutuyor olabilirler. Programlamanın çözülmesi, kristallerin bunu yapmasını durdurur. Programlama ve temizleme arasında fark vardır.Programlama kristalin içsel matrisine bir komut veya bir düşünce formu yerleştirir, sizin bir bilgisayarın hard diskine bir bilgi yüklemeniz gibi.Temizleme ve arındırma kristali istenmeyen enerjilerin birikmesinden temizler. Kristalleri temizlemek için en çok tavsiye edilen kristalleri tuza, deniz tuzuna koymak olmasına rağmen, bu çok geçerli bir tavsiye değildir. Tuz kristalin bir yapıdadır ve uyumsuz enerjilerin bir toplayıcısıdır. Kristaller tuzu sevmez ; tuz kristalin yüzlerinde mikroskobik çatlaklara neden olur ve su içeriği dışarı sızar. Kristallerin suyu çekilmeye baslar ve sonra çatlarlar.Öyleyse kristallerimizi nasıl temizler ve arındırırız ? Bunu biz Reiki ile yaparız. Daha önceden düşüncenin enerji olduğunu öğrendik ve niyet her şeydir. Öncelikle, bir eliniz ile kristali altından tutun ve , zihninizde bir niyet formüle edin.“Senin programın çözülüyor (veya temizleniyorsun veya arınıyorsun)”. Bunu yaparken 1. sembolü kullanabilirsiniz.
Sonra, ayni yöntemi kullanarak kristali tekrar programlıyoruz, niyet biraz farklı oluyor. Kristali her iki elinizde tutun, 1.sembolü çizerek başlayın, kristali birikmiş enerjilerden temizlemek için 2.sembolü kullanın, sonra tekrar 1.sembol. Sonra kristalin programının çözülmesini ve istenmeyen enerjilerden temizlenmesini söyleyin. “Senin programın çözülüyor (veya temizleniyorsun veya arınıyorsun diyerek Reiki verin)”. Bunu üç kere yapın. Ayrıca, onaylamalar yaptığınızda, bu onaylamaları üç kere yapmak iyi olacaktır. Orijinal program kristalden çıkarıldığında, kristali ayni yöntemi kullanarak programlarız. Bazıları komut programlarıdır ve bazıları altprogram olarak adlandırdığımız programlardır. “Sen sadece İlahi İrade ile uyum içinde, yaratıcının enerjilerine kanal olacaksın.”
“ Sen kendi kendini temizleyeceksin.”
“Sen istenmeyen enerjilere kanal olmayacaksın.”
Ayrıca, sizin dışınızda hiç kimsenin programı değiştiremeyeceğini belirten bir altprogram ile programlayın veya kristalleri başka biri için programlıyorsanız, o zaman o kişinin ismini kullanın. Çünkü dışsal enerjilerin kristallerinizin programlarını değiştirmeleri olasıdır ve eğer siz çok hassas ve farkında değilseniz bu enerjiler kristal vasıtası ile sizin alanınıza akar. Kristalinize bir çok ekstra altprogramlar yükleyebilirsiniz veya bu programları silebilirsiniz. Sadece iki buçuk santim uzunluğundaki bir kristal ayni anda binlerce programı taşıyabilir. Kristalleri, yaşamınıza giren çeşitli olayları kolaylaştırmalarına yardımcı olmaları için programlayabilirsiniz. Eğer isterseniz, şifa için onları aktive edebilirsiniz.Kristalleri doğru olarak programladıktan sonra, onları değişik şekillerde kullanmaya başlayabiliriz. Bu tip çalışma için kristallerin bu kadar iyi olmalarının nedenlerinden biri onların çok kesin/doğru ve sabit frekansları tutabilmeleridir. (kristallerin mobil telefonlarda, radyo alıcılarında, kuvars saatlerde vs. kullanılması.) Hastaya her bir elinde tutması için birer kristal verebilirsiniz, uçları yukarı kollara doğru baksın. Bu kristalleri kullanmanın bir yoludur. Ayrıca, kristalleri, hastanın üzerinde ve etrafında geometrik modeller seklinde kullanabiliriz. Bu, kristalleri şifada kullanmanın çok daha güçlü yoludur. Hastaların üzerinde kristaller ile Reiki sembollerini oluşturabilirsiniz. Çift uçlu kristaller hariç, kristallerin tüm tipleri bu tür çalışma için uygundur.Bu programlama ile suyunuzu bile programlayabilirsiniz Bunun yaptığı, yüksek titreşimli ışığı sizin hücresel yapınıza demirlemektir.

ÇAKRALARA GÖRE TAŞLAR

AYAK ÇAKRALARI
Dumanlı kuvars, siyah obsidyen, kahverengi kaplan gözü, (siyah ve gri olan taşlar.

KÖK ÇAKRA
Kırmızı yakut, jasper, garnet ( lal)

SAKRAL ÇAKRA
Akik, karneol, pudra taşı, agat.

SOLAR PLEXUS
Amber, citrin, topaz,kedi gözü (cat’s eye)

KALP ÇAKRASI
Zümrüt,malahit,crisokol, crisopras, aventurin, yeşim, yeşil jade, rosen quarz, rodonit.

BOĞAZ ÇAKRASI
Crisokol, kalsedon, amazonit, safir, aquamarine, lapis, sodalit.

ALIN ÇAKRASI
Ametist, sugulit,ametrin, flüorit.

TAÇ ÇAKRA
Rengi beyaz olan bütün taşlar.

KRİSTALLER
Dişi – erkek
Lazer
Jeneratör
Fantom
Smoky
Çubuk kristaller
Aile ve bebekli kristaller

*Kristallerin sivri ucu yang , küt ucu yin enerjisi taşır.
*Tamburlanmış kuvars yavaş enerji verir. 7 li terapi uygulamasında çakralardaki negatif enerjileri emer. Aurası ince olan insanlarda rahat uygulanır.
*Uçları içeri olunca enerji artar. Dışarı olunca negatifi atar.

Alıntı

DreamCatcher

Kayıtlı Üye
İş
Ä°thalat ihracat
Forumda arastirdim ve bilginiz cok sanirim bu konuda bu sebeple size sormak istedim.
Benim gittigim bir uzman bana ametist in benim durumum icin cok uygun oldugunu soyledi ve ben ametist bir olye takiyorum.
Bu kolyeyi zaman zaman cikarmamgereken durumlar oluyor.
Ama bugun cikarttigimda asiri isindigini fark ettim.
Bunun nedeninin son bir kac negatif enerjinin yogunlugu oldugunu dusundum.Oncelikle bu dusuncem dogrumudur onu sormak istiyorum,
ve eger boyle ise tasimi kaya tuzu konulmus suda bekleterek temizlemem yeterli olurmu?
Cevabiniza simdiden tesekkurler.