Tarot destesinden kağıt çıkarma

Katarina

Kayıtlı Üye
Tarot destemde elektiriğimin uyuşmadığını düşündüğüm bir kaç kağıdı çıkardım.Bunlardan bir taneside ölüm kartı görünce tüylerim resmen diken diken oluyor.Sizce bu kartta desteden çıkartılabilir mi bir sakıncası varmıdır?

kipooo58

Banlı Kullanıcı
Tarot destemde elektiriğimin uyuşmadığını düşündüğüm bir kaç kağıdı çıkardım.Bunlardan bir taneside ölüm kartı görünce tüylerim resmen diken diken oluyor.Sizce bu kartta desteden çıkartılabilir mi bir sakıncası varmıdır?
O kart ölümü senin nasıl algıladığın la ilgili bence.ölüm aynı zamanda yeni bir başlangıçtır.Tüylerinin diken diken olmasına gerek yok doğrıu bir yorumlamayla kartları her şey düzelecektir.Bence çıkartmamalısın çünki ölümde var bu bir gerçek.:Angel_anim:

Katarina

Kayıtlı Üye
Kesinlikle katılıyorum burada ölümden algılanan bir son bir bitişin ardından gelecek başlangıçtır.Fakat enerjimin tutmadığını düşnüyorum bu kağıtla benim sorunum orda aslında yoksa kağıdın ifade ettiği değil.Anlamı güzel olan kağıtlarda çıkardım destemden.

Azarmghiel

Kayıtlı Üye
İş
Danışman
Bir şekilde beğenmediğimiz kartları desteden çıkarıp, bakmaya devam etmek gibi bir durum ne yazık ki Tarot için mümkün değildir. Her bir kart destenin bütünlüğü ve bakıcının ruhsal yetileri üzerine bir çarktır bi nevi. Tabiri caizse makineyi bozmadan içinden parça sökülmez.

Katarina

Kayıtlı Üye
Sayın urum ; bu şekilde bir uygulamanın olabileceğini söylemişti hatta kendisinin de bu şekil baktığını söylemişti.Benim merak ettiğim bu kart büyük arkana kartı.Acaba bu kağıtlarda desteden çıkabilir miydi?

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Kartlar sizin yüklediğiniz anlamlar doğrultusunda size bir şeyler ifade eder. Ancak hayatta iyi şeyler yaşandığı gibi kötü şeyler de yaşanıyor. Doğada iyi ve kötü hep dengededir. Maji ya da tarotta da bu denge bulunmalıdır bence.

Azarmghiel

Kayıtlı Üye
İş
Danışman
Sayın urum size dilediğiniz kartı desteden çıkarabilirsiniz gibi bir açıklama yaptıysa bence çok ciddi bir yanılgı içerisinde kendisi.

Katarina

Kayıtlı Üye
Sayın urum; bu şekilde bir açıklama yapmıştı.
tercih sizin içinizden ters yorumlamak gelmiyorsa yorumlamayın. örneğin benim kartlarım 101 tane birde 44 tane olanda var. kartlarımı ben seçiyorum eklemeler yada çıkarımlar yapıyorum. kendi yöntemimle bakıyorum hoş ben 12 senedir bakıyorum. zamanla olacaktır. kartlara bakın uzun uzun bakın elinizdeki kitapcığı okursunuz tamam ama ona bakıp yorum yapmayın. kartlarınızla oynayın.

Bana sorarsanız bana mantıklı geldi.Sonuçta sizin enerjinizle açılıyor.Ama yinede keskin bir ayrım bu yüzden de merak ettim.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bence siz Urum'un söylediğini yanlış yorumlamışsınız. Tarotla ilgilenenlerin bazıları kartların ters anlamlarını yorumlarken bazıları yorumlamaz. Ama içinden hoşuna gideni seçip hoşuna gitmeyeni ayırma durumu söz konusu olamaz. Eğer hep iyi şeyleri görmek istiyorsanız fala bakmanın ne anlamı var ki.
Ayrıca deste bir çok sembolizmi içinde barındırır. Kadın - erkek, bilinç - bilinç altı, dört element, iyi - kötü... Bütün semboller de doğada olduğu gibi denge halindedir. Siz bu dengeyi bozarsanız destenizi dilsiz bırakırsınız. Size hiç bir şey anlatmaz.

Azarmghiel

Kayıtlı Üye
İş
Danışman
Buyurun siz dilediğiniz şekilde bakın da bazı konuların bazı kuralları vardır bu kainatta böyledir birtek tarot için geçerli değil.Örneğin belirli majikal uygulamaları belirli gün ve saatlerde yapmak gibi.Umarım ne demek istediğim biraz daha net anlaşılır bu örneğimle.Tabi hür irade dileyen dilediği gibi baksın.

Katarina

Kayıtlı Üye
Azarmghiel biraz sert bir mizacın var herhalde.Tabikide dilediğim şekilde bakıcam.Ben fikirlerinizi sormak istedim merak ettim çok normal bir şey bu.
Forumlarında amacı budur.Size tavsiyem biraz daha sevgi dolu insanlara vede forumlara yaklaşmanız.Bir kaç yorumunuzu daha okudum genel tarzınız bu

Azarmghiel

Kayıtlı Üye
İş
Danışman
Sert mizaç?Bağırıp çağırdığımı ya da küfür-argo vb cümleler kurduğumu sanmıyorum.Ya da dalga geçer bir tavır takındığımı.Ha pardon bir konuda hafif dalga geçtim ''2 majisyen saldım'' cümlesi nedeniyle.Ancak bu tepkim de bir kişiyi yere batırmak değil yıllardır faal bir biçimde içerisinde bulunduğum ''parapsikoloji'' alanına olan saygımdandır.Sevgiler.

Katarina

Kayıtlı Üye
Yok 2 majisyen konusunda bende gülümsediğimi belirttim zaten.Ben genel olarak böyle bir yapı hissettiğim için sizde bunu söyledim.Buyrun diz dilediğiniz gibi bakın sözünün arkasından gelen açıklama aslında dileğim gibi bakılmayacağının açıklamasaydı.

Azarmghiel

Kayıtlı Üye
İş
Danışman
Ben kendi mesajımdaki buyurun dilediğiniz gibi bakın kısmında bi kinaye falan yapmaya çalışmadım esasında.Sonuçta birşekilde kişi kendisini daha iyi hissedecekse istiyorsa 2 kartla baksın bu kişinin tercihidir.Ha şimdi birisi belki çıkar hem bakılmaz diyorsun hem isterse iki kartla bakar diyorsun böyle tezat olmaz gibisinden bir cümle kurabilir.Ben isterse iki kartla baksın derken bunun doğru olduğunu belirtmiyorum ''isterse'' diyorum.Şimdiden açıklamasını yapayım dedim ne de olsa her cümlemde bir gerginlik aranıyor nedense:)İyi bir akşam dilerim...

kıss1

Banlı Kullanıcı
desteden 1 kağıdı çıkarman tüm desteyi bozman anlamına gelir iyisiyle kötüsüyle tüm kağıtları kabullenmek zorundasın