Russian Real Pyrokinesis (English Subs)

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Pyrokinesis (Zihin gücü ile ateşe hükmetme yetisi.)

Rus kaynaklı 5 part şeklinde uygulamalı ve ingilizce olarak anlatılıyor.Türkçe alt yazısı yok fakat yapabilecek veya bulabilecek bir arkadaş paylaşırsa sevinirim.Videolar ingilizce olmasına rağmen izleyin efendim sebebi bir sürü teknik yapıyor ve başarılıda oluyor...(Son videoda direk uygulama yapıyor.)

http://www.youtube.com/watch?v=Ug-oWE6B-DA

http://www.youtube.com/watch?v=YUIvvpzbfzA&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=E5mjnSJ8c40&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=ux9uKrVH3cw&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=lXUNDz6HoHI&NR=1

Ek olarak birde sadece uygulama yapılan bir part daha var.

http://www.youtube.com/watch?v=KmSS7zYyApE&NR=1

ecz55

Kayıtlı Üye
x-men de var böyle bir adam:D ama güzel bir şey sağol.

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Yöneticilere kolaylık olsun tekrar hatırlatayım teşekkür mesajlarını + rep verirken teşekkür ederseniz böylece konu kirliliği olmaz...

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Adam sürekli İiiiiiiiiiiiiimuuuu diyor acaba bunun bir anlamı var mı_?

mumunisi

Kayıtlı Üye
Arka planda mercek var.Odanın heryeri güneşli olmasada,kısmi yerlerinde güneş var.Yakma işlemi yaparken, kamera çok dar açıdan çekim yapıyor.Ve adam kağıdı yakarken parmaklarını gezdirmiyor,kağıdı gezdiriyor.Çünkü mercek sabit.Güneş ışığı aynayla yansıtıldığı için.
Çocukken, büyüteçlerle bizde böyle kağıt yakardık.

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Arka planda mercek var.Odanın heryeri güneşli olmasada,kısmi yerlerinde güneş var.Yakma işlemi yaparken, kamera çok dar açıdan çekim yapıyor.Ve adam kağıdı yakarken parmaklarını gezdirmiyor,kağıdı gezdiriyor.Çünkü mercek sabit.Güneş ışığı aynayla yansıtıldığı için.
Aslında o ihtimali ben de düşündüm ve ilk iki nesneyi yakarken kesinlikle öyle düşündüğümü belirtmeliyim ancak daha sonra ışık göremedim sanırım haklısınız kamera oyunu..

Azarmghiel

Kayıtlı Üye
İş
Danışman

Videodaki şahsın gerçekten yapıp yapmadığı ayrı bir konu da, madem siz de çocukken büyüteçle kağıt yaktınız o zaman büyüteçin odak noktasının tutulduğu cisim üzerine görüntüsel olarak düştüğünü bilirsiniz. Kağıt ya da bardaklarda odak noktasını şahsen görme şansım olmadı. Eğer siz görmeyi başardıysanız gözüktüğü yeri belirtirseniz sevinirim. Ancak benim kanaatim bir hile varsa bile bu büyüteç ya da mercek değil. Ki siz de büyüteçle kağıt yaktığınıza göre şunu da bilmelisiniz, en uygun koşullarda bile büyüteçle kağıdı yakmak videodaki adamın yakma işlemini gerçekleştirdiği süreden çok daha fazla vakit almaktadır.

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Videodaki şahsın gerçekten yapıp yapmadığı ayrı bir konu da, madem siz de çocukken büyüteçle kağıt yaktınız o zaman büyüteçin odak noktasının tutulduğu cisim üzerine görüntüsel olarak düştüğünü bilirsiniz. Kağıt ya da bardaklarda odak noktasını şahsen görme şansım olmadı. Eğer siz görmeyi başardıysanız gözüktüğü yeri belirtirseniz sevinirim. Ancak benim kanaatim bir hile varsa bile bu büyüteç ya da mercek değil. Ki siz de büyüteçle kağıt yaktığınıza göre şunu da bilmelisiniz, en uygun koşullarda bile büyüteçle kağıdı yakmak videodaki adamın yakma işlemini gerçekleştirdiği süreden çok daha fazla vakit almaktadır.
Benim cevap vermeme gerek kalmamış yorum için teşekkürler...

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci

Ama bakın biz her şeyi parapsikolojiye dökmek yerine önce bilimsel düşünüyoruz. Siz öyle yapmıyor musunuz yoksa? :)

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Senin bilimsel düşünme,n videonun gerçek olmadığı manasına çıkar varsa bir nedenin videonun gerçekliğini bozacak söyle ama yoksa lütfen bilimsel düşünmeni kendi içinde gerçekleştir. Sonra yaz buraya adam gibi bir nedenle...

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Senin bilimsel düşünmen videonun gerçek olmadığı manasına çıkar varsa bi nedenin videonun gerçekliğini bozucak söyle ama yoksa lütfen bilimsen düşünmeni kendi içinde gerçekleştir sonra yaz buraya adam gibi bi nedenle...

Ben kendisine yönelik bir yorum yaptım yoksa videonun gerçekliğini yorumlamıyorum. ;)

Yorumlamıyorum değil sorgulamıyorum diyecektim. Nitekim Sayın Azarmghiel'in yaklaşımı sitede hep bu şekilde olmuştu.

morofka

Kayıtlı Üye
iiimuuu diyor adam Rusça öyle konsantre oluyor demek ki. Bız yapsak hadi ateş çoğal felan desek ya da hadiiii yüksel havaya v.s ateşi kontrol edebiliriz. :D