nasıl wicca olabilirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

miedit

Kayıtlı Üye
nasıl wicca olabilirim??Yardımcı olurmusunuz lütfen??

Joizazaa

Banlı Kullanıcı
Bende wicca olmak istiyorum...Ve tabiiki müslümanım..Bu işin dini olmaz ama sonuçta günah ama yinede öğrenmek istiyrum...

Charmed

Kayıtlı Üye
hayır pekala da dini vardır. cadı ile karıştırıyor olabilirsiniz. cadı bir dine bağlı kalmadan maji zanaatini hayata geçiren kimsedir. istenilen dinden olabilir. ingilizcede witch olduğundan wicca ile karıştırılmaktadır. wicca ise doğanın kudretine ve çok tanrılığa (Tanrı ve Tanrıçalar) inanan bir dindir, yine bir ışık dinidir ve tek bir yasası vardır.

Hernandes

Banlı Kullanıcı
İş
Doktor
Olmak istediğiniz şeyin ne olduğunu bilmiyorsunuz daha wicca bir dindir bu dine mensup kimselere wiccan denir. İki dine mensup olamayacağınıza göre Witchcraft olmayı düşünebilirsiniz çok farklı şeyler değildirler.Witchcraft lar inandığı dinle beraber bu işi götürebilirler.

wicca, eski paganizme dayanan bir dünya dinidir. wicca, tek başına, eski dinin ve erken büyücülüğün yeniden inşasıdır. köklerinin nereye dayandıgı kaynakların zulüm sebebiyle gizlenmesi veya yokedilmesinden dolayı tam olarak bilinmemektedir.
genellikle wiccanlar tanrı ya da tanrıçaya taparlar. bunlara, farklı kültürlerde verilmiş milyonlarca isim vardır. mitolojide tanrı ve tanrıçalara, belirli karakteristik özelliklerine göre isim verilirdi. günümüzde ise onları amaclara en uygun biçimde adlandırıyorlar.
wicca, dogal ve aslen dengesel kavramlar üzerine kurulmuştur. herşeyin ruhsal bir hayatı vardır; insanların, hayvanların, bitkilerin hatta bir taşın bile. herşey aydınlık ve karanlık, gündüz ve gece,iyi ve kötü,erkek ve dişinin zarif dengesinin bir parçasıdır. tanrı ve tanrıça bile hem yaratıcı hem yokedicidir.hayat verir,büyütür ve geri alırlar..

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Evet Wiccalık bir dindir. Hem Müslüman hem Hristiyan olamayacağınız gibi hem Müslüman hem de Wicca olamazsınız. Wiccalıkta inanılan bir çok Tanrı ve Tanrıça vardır. Halbuki siz tek Tanrılı bir dine mensupsunuz. Takım tutar gibi de din değiştirilmez.

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Bazı şeyler için hayatından önemli parçaların gitmesine izin vermek gerek eğer bunu gerçekten istiyorsanız sanırım dininizden vazgeçebilirsiniz zaten büyünün günah olduğunu bilen ve büyücü olmak istiyen bir müslüman dinine ne kadar bağlıdır bilemem

B

miedit

Kayıtlı Üye
ya da ben wicca olmaktan vaz geçtim açıkcası ben bi müslümanım ve bununla gurur duyuyorum ve dinimi değiştirmek istemiyorum ama yinede yardımlarınız için teşekkürler...

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Seçiminin ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğu hakkında yorum yapmak bana düşmez tabi. Ama bence ilginiz varsa bu dini de araştırın. Çok fazla Müslüman, İslam dinindeki cehennem ve günah inancından korktuğu için samimiyetsiz bir şekilde o dini benimsiyorlar. Dininizi değiştirmeyecek olsanız bile ufkunuzu geliştirmek sanırım hiç bir dinde günah sayılmaz. ;)

miedit

Kayıtlı Üye
gerçekten dediğiniz gibi çok kararsızım ama korkumda var tabii ama yinede araştırıyorum :)

ekirek24

Kayıtlı Üye
Seçiminin ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğu hakkında yorum yapmak bana düşmez tabi. Ama bence ilginiz varsa bu dini de araştırın. Çok fazla Müslüman, İslam dinindeki cehennem ve günah inancından korktuğu için samimiyetsiz bir şekilde o dini benimsiyorlar. Dininizi değiştirmeyecek olsanız bile ufkunuzu geliştirmek sanırım hiç bir dinde günah sayılmaz. ;)
gerçekten doğru haklısınız korku çoğu düşünceyi bastırıyor bilinçaltında isteniyor dini baskılar ağır basıyor birçok sebep olabilir toplumsal yargılar cehennem korkusu temel bilgi eksikliği sayılmayla bitmez

Chery

Kayıtlı Üye
Bence doğaya tapmak kötü bir şey değil.Ayrıca bence inandığımız din ne olursa olsun ölüme kadar o dinle yaşamak zorundayız diye bir şey yok .Sonuçta herkesin kendi özgür iradesi var .Yani seçim sizlere bırakılmış.Tabii bu benim düşüncem...

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bence doğaya tapmak kötü bir şey değil.Ayrıca bence inandığımız din ne olursa olsun ölüme kadar o dinle yaşamak zorundayız diye bir şey yok .Sonuçta herkesin kendi özgür iradesi var .Yani seçim sizlere bırakılmış.Tabii bu benim düşüncem...

Bence de öyle ama günümüzde Tek Tanrılı dinlerde ebeveynler çocuklarına sevap inancından çok günah inancını empoze ediyorlar. Bilinçli olarak yapmıyorlar belki de bunu ama durum böyle. Şunu yaparsan sevap kazanırsın demek yerine aksini yaparsan günah olur diyorlar. Haliyle bu çocuğun sürekli zihnini dolduruyor. Yetişkin bir insan olduğunda bile kişi sanki o dinden başka bir dini benimseyemezmiş gibi hissediyor. Çünkü bunu cehenneme tek yönlü bilet almakla eşdeğer tutuyor.

Chery

Kayıtlı Üye
Bence de öyle ama günümüzde Tek Tanrılı dinlerde ebeveynler çocuklarına sevap inancından çok günah inancını empoze ediyorlar. Bilinçli olarak yapmıyorlar belki de bunu ama durum böyle. Şunu yaparsan sevap kazanırsın demek yerine aksini yaparsan günah olur diyorlar. Haliyle bu çocuğun sürekli zihnini dolduruyor. Yetişkin bir insan olduğunda bile kişi sanki o dinden başka bir dini benimseyemezmiş gibi hissediyor. Çünkü bunu cehenneme tek yönlü bilet almakla eşdeğer tutuyor.

Kesinlikle , sizinle aynı fikirdeyim.

GizliGece

Banlı Kullanıcı
müslümanlığa göre dinde zorlama yoktur fakat cennete girebilmek için müslüman olmak gerekiyormuş bu çok - eleştiriyor gibi görünüyorum farkındayım özür dilerim ama saçma geliyor :/

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
müslümanlığa göre dinde zorlama yoktur fakat cennete girebilmek için müslüman olmak gerekiyormuş bu çok - eleştiriyor gibi görünüyorum farkındayım özür dilerim ama saçma geliyor :/

Burada inancınız ne olursa olsun diğer dinlerle ilgili konularda saçma demek yasaktır. Hem yasak olmasa bile saygı duyulması gerekir. :)

Chery

Kayıtlı Üye

Ne yani Hristiyan olanlar cennete gitmiyor mu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...