Beyin frekansını arttıran zikirler

• Konbuyu başlatan Üye silindi 15237
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 15237

Günlük zikir formülü düzenli yapılması halinde, beyindeki açılımlar sonucu sonuçları en geç 3 ay içerisinde ortaya çıkacaktır. Başlangıç olarak ilk birkaç isimle zikre başlayabileceğiniz gibi; saymak zor geliyorsa saatle de yapabilirsiniz... Ayrıca; bunları yapmak zor geliyorsa sadece "MÜRÎD", "NUR" ve "KUDDÛS" isimlerini bir süre için saymadan dahi zikredebilirsiniz. Bu listedeki rakamları, vaktiniz olmadığı zamanlar, daha azaltarak da yapabilirsiniz, hiç bir mahzûru yoktur.
Önemli olan, sabah uyandıktan sonra başlayıp, gece uyumadan önce bitirilmesidir.

100 Allâhumme eğınniy alâ zikrike ve şükrike ve hüsni ibâdetik.
Anlamı: Allahım seni zikretmemi, sana şükretmemi ve güzel bir şekilde kulluk etmemi arttır, kolaylaştır.

300 Lâ ilâhe illâ ente subhaneke inni küntü minez zâlimiyn
Anlamı: Senden başka hiçbir ilah yoktur sen bütün noksanlıklardan münezzehsin muhakkak ki ben nefsime zulüm edenlerden oldum.

300 Kuddûs'üt tâhîru min külle sûin
Anlamı: Her kötülükten arı-kayıtsız

300 Rabbî , zıdnî , ilmen ve fehmen ve îmânâ
Anlamı: Ey herşeyin nuru ve hidayetcisi; beni karanlıklardan nura çıkar.

3600 El Mürîd
3600 El Kuddüs
3600 Ya Fettah
3600 Ya Nur

alıntıdır

• Beğendim
Tepkiler: Ruh

ruhname

Kayıtlı Üye
ya kuddüs esmasının ebced değeri 170 olarak biliyorum ben burada neden 3600 ?

BaD_bOy

Kayıtlı Üye
Teşekkürler paylaşım için ahmed hulusi'nin güzel bir çalışması.

efendi82

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar olay özet olarak şu şekilde dir. Allah C.C. nun ALLAH ismi şerifesi tüm esmayı içine alan bir isimdir. İnsan ALLAH dediğinde 99 esmanın insan ruhaniyetine ve bedenine kattığı değer +1 dir. Fakat esmaların karşı gelen isimleri ile anmak nokta atışlı gelişim sağlar. Örneğin Bir insan Allah diyerek ibadete olan düşkünlüğünü 10 Senede geliştirebilir ise günde 3600 kez El Mürîd ismini zikrettiğinde düzenli olarak tabiki İbadete olan düşkünlüğü ve azmi 3 Ay ile 8 ay arasında maksimum seviyeye ulaşır. Ben bunu bizzat denedim. Birde Ya Kahhar esması ise şehvete olan düşkünlüğünüzü minimal değere çekmektedir. Normal şartlarda minimal değere ulaşmak için belkide 2 sene Ya Allah demek gerekir. Bende bu reçeteyi konuyu açan muhterem arkadaşımızın okuduğu kaynaktan okudum. Kaynak internette kısa aramalar sonucu ulaşılabilir durumdadır. Teşekkürler

BİRTSEN

Kayıtlı Üye
Ebced sayısı kadar mı okumak lazım eksik yada fazla olursa ne olur?