Meditasyonda sorun?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

0denizhan0

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Arkadaşlar ben meditasyon yaparken tam gözlerimi kapatıyorum kendi içime odaklanıyorum nefes al ver falan yaparken gözlerim aniden istemsiz titremeye başlıyor titremeler hızlanıyor ve sonra gözlerim kasılıyor aşırı ve öyle kalıyor.daha sonra rastgele resim kareleri geçiyor falan.

benim anlamadığım bu kaslmalar sadece gözlerimde oluyor. neden oluyor ve bu neyin göstergesidir arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Uyuyor numarası yaparken de bazen insan uzun süre gözleri kapalı kalamaz bir yerden sonra göz kapakları titremeye başlar. Gözlerinize direk ışık vuran bir ortamda yapmadan deneyin meditasyonlarınızı. Bir de o resimler ben de oluyor. Zannediyorum bu zihninizi susturduğunuzda bilinç altınızdakilerin hücum etmesi.

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Hızlı göz hareketi insan rüya görürken meydana gelirmiş ve başka bir yazıya göre paranormal olaylar duru görü gibi yada daha farklı olaylarda hızlı göz hareketi aktif olurmuş haberin olsun...

morofka

Kayıtlı Üye
Bence yaptıgınız medıtasyonun işe yaradıgının gostergesıdır ...

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Gördüğünüz resim kareleri bilinçaltınızdan geliyordur.,
Ayrıca meditasyon sırasında gözler kapalıyken eğer gerçekten zihninizi susturmayı başarabilseniz, göz kapaklarınız hareket etmez. Kapalı göz kapaklarının altındaki gözün hareketi zihnin devrede olduğunu belirtir. Herhangi bir şey düşünmeyin, sadece nefesinizin sesini dinleyin.
Duru görü veya diğer spiritüel çalışmalarla meditasyonu karıştırmayın. Meditasyon tamamen zihnin sesini kısmak için yapılır ki, sonrasında sezgiler devreye girsin. Görüntü veya düşünceler hücum eder,bu normaldir ancak olta atıp onlara takılmayın. Önemli olan düşünceler geldiğindee seyirci kalabilmektir. Bunu başarabildiğiniz andan itibaren transa dahi geçersiniz.

0denizhan0

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Uyuyor numarası yaparken de bazen insan uzun süre gözleri kapalı kalamaz bir yerden sonra göz kapakları titremeye başlar. Gözlerinize direk ışık vuran bir ortamda yapmadan deneyin meditasyonlarınızı. Bir de o resimler ben de oluyor. Zannediyorum bu zihninizi susturduğunuzda bilinç altınızdakilerin hücum etmesi.

sevgili arkadaşım ışıklı ortamda olur demişsiniz ancak normal karanlıkta da yaptığımda göz kapaklarımda istemsiz kasılmalar oluyor ve sonra adeta kitleniyorlar. bir şekilde çözeceğim.

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkürler dikkate alacağım

simera

Kayıtlı Üye
göz kapaklarında titreme bende de oluyor ama sonra kendilğinden duruyor ve ya gözlerim açılıyor.paranormal derken ....korktum şimdi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...