büyünün etki sistemini klasik netteki bilgiler haricinde ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

deveninnalı

Kayıtlı Üye
eveet.öncelikle büyü nedir?bana göre şuana kadarki tecrübelerimden kaynaklı diyorum kutsal kitap karıştırmadan,tam bir şarlatanlıktır.
ikinci olarak büyü eğer varsa(bence yok),etki sistemi nasıl çalışır?
cinler büyüde var mıdır?
varsa nasıl hareket ederler?karşı tarafın iradesini nasıl değiştirirler?
cinler eğer büyücü ile çalışıyorsa neden aptal büyü tarifleri vardır?istisnasız her büyü aptalca işlemlere sahip.
cinler büyücü hedef kişi arasındaki bağıntı nedir?
aptal tarifler olmadan cinler çalışmıyor mu?öyleyse büyücünün gücü nerededir?
eğer illa tarif gerekiyorsa neden gerekiyor?
sorular çok oldu ama bunu klasik he sitede olan bilgiyle değil de kendi tecrübesi ile anlatacak majisyenler yada büyü yaptıranlar anlatırsa neler yaşandığını bende anlamış olacağım ki siteye üye olmamdaki temel amaç buydu.
ha bide unutmadan örnek bir kaşık büyüsünde niye kaşıklar illaki vardır neden olmalıdır?yani cin çalışıyorsa niye malzeme lazım olur?

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Sitede bunlar bölümler halinde anlatılmıştır (doğu majisi& wicca).
Çalışma prensibinin ayrıntılarını ise bu işin üstatları dahi anlatmaz.

Özetle siz şimdiden araştırmaya başlayın.
En azından bazı şeylerin genel bilgisine ulaşabilirsiniz.

deveninnalı

Kayıtlı Üye
Sitede bunlar bölümler halinde anlatılmıştır (doğu majisi& wicca).
Çalışma prensibinin ayrıntılarını ise bu işin üstatları dahi anlatmaz.

Özetle siz şimdiden araştırmaya başlayın.
En azından bazı şeylerin genel bilgisine ulaşabilirsiniz.

tşk ederim.ben istisnasız tüm klasik bilgileri okudum ve gerçekten boş ve sıkıcı!benim daha çok detay yada şöyle söyleyim kişisel tecrübelerle anlatılacak bilgiler istiyorum.kimse hangi cinle dost ve kime nasıl iş yaptırır onlar değil derdim bana sadece şunu söylesin cin büyü ve büyücünün kendi cini nedir ne değildir?büyücünün kendi cini varsa neden malzemeler kullanılır direk emir komuta yokmudur ha eğer emir komuta yoksa o nasıl bir emrindeki cindir ki malzemeyle iş yapar yada malzemeyle iş yapan cin nedir?tşk ederim anlayış ve saygın için.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
1. Wicca gücünü doğadan alır.
(merak ettiğiniz bu değil diye anladım).

2. Cinli uygulamalar havas uygulamasına girer.
Ben havasla ilgilenmediğim için net bişey diyemeyeceğim.

Hüddam edinmiş bir kişi size bilgi verse daha doğru olur.

Ama uygulamada kullanılan tütsü gibi şeyler cine sunulan bir armağan
diye düşünüyorum.

origanum

Yönetici
Sayın deveninnalı,
Sitemiz için uygun bir üye değilsiniz. Hem düşünce yapısı olarak hem de yazışma üslubunuz olarak. İstediğiniz bilgiler ancak bir ustanın yanına çırak olarak girdiğinizde öğrenebileceğiniz ve görebileceğiniz türdendir. Ama yaydığınız frekans nedeniyle hiç bir usta sizi yanına almaz, bu meslek için uygun olmadığınız gibi her yerde ulu orta açığa çıkmayan bilgileri öğrenmeye hatta artık açıklanmasında sakınca olmayan bazı bilgilerin bile verilmesine uygun değilsiniz. Kendinize çeki düzen vermeniz ve sitemiz içinde uygun davranmanız için sizi uyarıyorum aksi halde üyeliğiniz sonlandırılacaktır. Burası inanmayanların mahalle serserisi ağzıyla konuştuğu bir yer değildir. Kimseye, genç majisyenlere bile hazır bilgilerin verilmediği, herkesin araştırmaya teşvik edildiği, gayet ciddi ve katı kuralları olan asla saygısızlığa tahammül edilmeyen bir sitedir.

Aybars

Kayıtlı Üye
Sizce büyü yoksa bu siteden derhal çıkın çünkü bu site size göre değil inandığınız şeyleri yapın.
Ayrıca sadece bu yazınızda değil diğer konulardaki yazılarınızda anlaşılıyorki sizin bir geyik sitesi aramanız lazım...

Burası sokak siteside değil..

deveninnalı

Kayıtlı Üye
niye bu bilgileri öğrenmek için büyü sitesine değil de nereye üye olunucak.burası alenen bir büyü sitesi.elbette sorup öğrenmek isteyeceğim.bilmeyen yada anlatmak istemeyen anlatmaz.usta dediğiniz adamlar çevremde yok olsa zaten onlardan yaşayarak öğrenirdim.üslubu bilerek öyle seçtim 'alenen' rahat ve net cevabı verecek sorular için seçtim.lütfen şu üslup uyarısını yapmayın.yani bu sitenin bir farkı olmalıysa klasik ötesi şeylerin verilmesi llazım.bir cin daveti verilir yapmayın etmeyin e ama niçin veriyon diyince bilgi amaçlı ama nasıl bir bilgi niye yapma etme diyon diye hiç bi mantık çalıştıran insan sormuyor kızgınlığım buna.paylaşımlar tam ve net olarak verilmeyecekse birşeyler ya şarlatanlıkdır yada bilgisizliktir bu benim şahsi görüşüm lütfen siz de saygılı olun üslubuma göre sorunun cevabını verirsiniz yada yok kardeşim biz birşey bilmiyoruz diyip konuyu kitlersiniz yada birisi çıkıp bişeyler söyler.benim burdaki bilgi isteğim özellkle deneyimli kişilerden bi anı niteliğinde olan bi tane büyü yapımında olay anlatması olabilir.

Whymee

Kayıtlı Üye
İş
Kaptan
biri bu görgüsüz arkadaşa artık müdahale etsin modaratörlere sesleniyorum

ne oldugunu bile bilmedigi şeylere dil uzatan ve bizlere şarlatan diyerek hakarette bulunan bu arkadaşı lutfen uzaklaştırınız Saygılarımla...

deveninnalı

Kayıtlı Üye
sizlere şarlatan demedim yazının içeriğine bakın lütfen!üzerinize kızgın ve nefretle alındığınıza göre sanırım can yaktınız :)merak etme o ben değilim.sadece konu belli eğer uzaklaştırılırsam siteniz çoluk çocuk sitesine döner.sadece doğruları söylüyorum küfür etmiyorum.üzerine alınan alınır :))

DreamDuality

Kayıtlı Üye
@deveninnalı

Şuanda siteye yeni yeni alışmaya çalışıyorsunuz.
Bizle biraz daha zaman geçirdikten sonra yaptığınızın
yanlış olduğunu sizde anlayacaksınız.

Size anlatmak istedikeri şudur esaseında.

1.Kimseye kolay bilgi verilmez.
Öğrencinin bu süreçte araştırıp, soruşturması istenir.

2. Kendiniz bir noktaya geldiğiniz halde dahil sırlara vakıf olamazsınız.
Yani öğretmen- öğrenci prensibiyle çalışsanız dahil bu böyle.
Bir noktaya kadar sizi getirirler,
sonra kendi yolunuzda ilerlemeniz için yalnız bırakırlar.
Tüm sırlarını da sonuna kadar açıklamazlar.

3. Uygulamalar neden tam verilmiyor.
Bu tamamen sosyal sorumluluk ve sağduyudan geliyor sanırım.
Tehlikeli uygulamaları yapcak olan insanların kendilerine
zarar vermemeleri için uygulamalar eksik veriliyor.

4. Tabır- hal- hareket
En basit bir arkadaş topluluğunun dahil bir seviyesi vardır.
Kıraathaneye bile gitseniz bir sohbet etme şekli vardır.

Buranın sohbet- chat sitesi olmmasından dolayı
Keyifhane dışındaki bölümlerde laubali tavırlar hoş karşılanmıyor.
(bu yöneticilerimizin takdiri).

Ben bile forumdaki yazıların asla silinmediği bildiğimden
konuşma üslubumundan ve yaşımdan beklenmicek bir
ciddiyetle düşüne düşüne yazıyorum.

Madem burada olmak bizlere bişey katıyor,
o halde yöneticilerin kurallarına da uymak zorundayız.

5. Ya hayata karşı çok dolusunuz,
ya da başkalarının dolduruşuna gelerek bizleri yoruyorsunuz.

Aldığınız nickten ve sözlerinizden bunun böyle olduğu izlenimini edindim.

6. Saygı
Saygı herkese karşı saygıdır.
Türü ne olursa olsun saygının olmadığı yerde sıkıntı başlar.
Siz saygı gösterdikçe insanların sizlere karşı tavırları da değişecektir.
İnsanlara taş atarsanız size gül atmazlar.
Bu reel hayatta olduğu gibi sanal alemde de böyledir.

Origanum yöneticimiz size uyarısını yaptıktan sonra
bana bişey yazmak düşmezdi.
Ama belki bir yararı olur diye düşündüm.

Kavga edip deşarj olmak herkesin hakkı tabi.
Ama burda tercihi size bunu yapanlardan yana kullanmanız gerekir.
Bizler size hiçbir kötülük yapmadık, canınızı yakmadık.

Bu muamelenizi biz haketmedik, o yüzden hedefiniz yanlış diyorum.

deveninnalı

Kayıtlı Üye
peki madem şöyle diyeyim üslubumdan dolayı özürdiliyorum siteden.amacım polemik yaratmak yada işin sırrını bilmek değildi aslında.sadece anlamsız malzemeler nasıl bu kadar etki yaratabiliyor yani bunun bir güvü olmalı öyle değil mi?o güçler nasıl irade değiştirmede rol oynuyor?yani atıyorum bi arı dili yada başka birşey bir kaşık vs. bunların kendine dermanı yokken bir güç o etkiyi nasıl yaratabiliyor tabi herşey Allah cc izni ile elbette ama o güç nerede işte esas sorum budur ?üslubum için de özellikle belirtmiştim bilerek seçtim diye ama siteniz için uygun olmadıysa özürdiliyorum sorum çünkü üslubumdan çok önemli.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
@deveninalı
Güç kişinin adandığı yola bağlı kaynaktan gelir.

Müslümanın duasının gücü Rabbinden gelir.

Wiccanın gücü doğadan- elementlerden gelir.

Satanistin gücü iblislerden gelir.

Havas uygulamasının gücü cin aleminden gelir.

Enerji çalışmasında güç kişiden bir başkasına iletilir.

Bunu radyo frekansları gibi düşünebilirsiniz.
O kişinin enerjisine niyetine göre bir kanala bağlanıyor diyebilirim.

gümüş

Kayıtlı Üye
niye bu bilgileri öğrenmek için büyü sitesine değil de nereye üye olunucak.burası alenen bir büyü sitesi.elbette sorup öğrenmek isteyeceğim.bilmeyen yada anlatmak istemeyen anlatmaz.usta dediğiniz adamlar çevremde yok olsa zaten onlardan yaşayarak öğrenirdim.üslubu bilerek öyle seçtim 'alenen' rahat ve net cevabı verecek sorular için seçtim.lütfen şu üslup uyarısını yapmayın.yani bu sitenin bir farkı olmalıysa klasik ötesi şeylerin verilmesi llazım.bir cin daveti verilir yapmayın etmeyin e ama niçin veriyon diyince bilgi amaçlı ama nasıl bir bilgi niye yapma etme diyon diye hiç bi mantık çalıştıran insan sormuyor kızgınlığım buna.paylaşımlar tam ve net olarak verilmeyecekse birşeyler ya şarlatanlıkdır yada bilgisizliktir bu benim şahsi görüşüm lütfen siz de saygılı olun üslubuma göre sorunun cevabını verirsiniz yada yok kardeşim biz birşey bilmiyoruz diyip konuyu kitlersiniz yada birisi çıkıp bişeyler söyler.benim burdaki bilgi isteğim özellkle deneyimli kişilerden bi anı niteliğinde olan bi tane büyü yapımında olay anlatması olabilir.

Bilgi vermek, bilgilendirmekle o konuda tam ilim sahibi yapmak hatta uygulatmak arasında fark var diye düşünüyorum.

Burada ben "büyü ile entellektüel boyut harici" ilgili değilim bildiğim kadar ama evet zaman zaman bazı konular var uygulamak icin kesinlikle değil-en azından şimdi böyle, ama doymak için fazlasını arıyorum ve o zaman bulamadığımda siz gibi ama niye? diyorum. Sizi anladığımı sandığım tek nokta burası ama bunu yansıtma şekliniz yanlış. Önce kimse size bunu açıklama mecbriyetinde değil, böyle bir borç yok. Böyle bir borç olmadığı için kendinizi alacaklı ilan etmenin anlamı da yok. Sadece negatif çekersiniz ve gördüğüm kadarıyla çekiyorsunuz da. Bundan hoşlanıyor olmanız -eğer hoşlanıyorsanız, sizin probleminiz ama eğer niyetiniz

"benim burdaki bilgi isteğim özellkle deneyimli kişilerden bi anı niteliğinde olan bi tane büyü yapımında olay anlatması olabilir"

cümlesinde yatıyorsa bunu o deneyim sahiplerine şarlatan,usta denilen, bilgisiz vb gibi uygunsuz ve fazlasıyla şımarıkça yakıştırmalardan uzak durarak yapmanız ve mümkünse agresif duygulardan arınmış nazik ifadeler kullanmanız amacınıza ulaşmanızı kolaylastırır düşüncesindeyim.

deveninnalı

Kayıtlı Üye
Bilgi vermek, bilgilendirmekle o konuda tam ilim sahibi yapmak hatta uygulatmak arasında fark var diye düşünüyorum.

Burada ben "büyü ile entellektüel boyut harici" ilgili değilim bildiğim kadar ama evet zaman zaman bazı konular var uygulamak icin kesinlikle değil-en azından şimdi böyle, ama doymak için fazlasını arıyorum ve o zaman bulamadığımda siz gibi ama niye? diyorum. Sizi anladığımı sandığım tek nokta burası ama bunu yansıtma şekliniz yanlış. Önce kimse size bunu açıklama mecbriyetinde değil, böyle bir borç yok. Böyle bir borç olmadığı için kendinizi alacaklı ilan etmenin anlamı da yok. Sadece negatif çekersiniz ve gördüğüm kadarıyla çekiyorsunuz da. Bundan hoşlanıyor olmanız -eğer hoşlanıyorsanız, sizin probleminiz ama eğer niyetiniz

"benim burdaki bilgi isteğim özellkle deneyimli kişilerden bi anı niteliğinde olan bi tane büyü yapımında olay anlatması olabilir"

cümlesinde yatıyorsa bunu o deneyim sahiplerine şarlatan,usta denilen, bilgisiz vb gibi uygunsuz ve fazlasıyla şımarıkça yakıştırmalardan uzak durarak yapmanız ve mümkünse agresif duygulardan arınmış nazik ifadeler kullanmanız amacınıza ulaşmanızı kolaylastırır düşüncesindeyim.

tamam pekala haklısın.lütfen en son yazdığımı okur musun?kimseye şarlatan demedim demedim.şarlatanca birşey mi büyü yoksa harbi varmı demek istedim orda ki şarlatan demek de normal olmalı ama demedim bu kadar açıklama yeter size.tşk ederim ilginiz ve cevabınız için sağolun anlayışınız için.

origanum

Yönetici
biri bu görgüsüz arkadaşa artık müdahale etsin modaratörlere sesleniyorum

ne oldugunu bile bilmedigi şeylere dil uzatan ve bizlere şarlatan diyerek hakarette bulunan bu arkadaşı lutfen uzaklaştırınız Saygılarımla...

Üye saygısızlığı yüzünden değil ama başka bir forum yasağını çiğnediği için bir süreliğine yasaklandı. Önce kişiye süre tanırız davranışlarını düzeltmesi için, bir miktar düzelmişti de son yazdıklarına bakılırsa en azından burada nasıl davranılması gerektiğini anlamıştı ancak başka bir üyeye iletişim bilgisi vermek ve bunu her yerde söylememize rağmen uymamak affetmediğimiz bir davranıştır.

gümüş

Kayıtlı Üye
tamam pekala haklısın.lütfen en son yazdığımı okur musun?kimseye şarlatan demedim demedim.şarlatanca birşey mi büyü yoksa harbi varmı demek istedim orda ki şarlatan demek de normal olmalı ama demedim bu kadar açıklama yeter size.tşk ederim ilginiz ve cevabınız için sağolun anlayışınız için.

Malzemelerle ilgili kişisel görüşümü söyleyeyim ama önce tek satırla bu düşünceye nasıl ulaştığımı ifade etmek istiyorum. Maji / majisyen konularında ara ara üstat ,usta vb gibi çok çok iyi olanların aracı malzemeye ihtiyac duymadan da yapmak istediklerini yapabildikleri yazılı. Demek ki malzemeler şart değil onlar sadece kolaylaştırıcı elementler.

Bu durumda misalen tütsülenmiş ejderha kanı, bilmem kaç tane kuşun dili, x sayıda karakedinin falan organından çekilmiş 2 mg kanla karılmış peri tozu ile 7899 yarasadan toplanmış ter tanecikleri gibi tarifler bu boyuttaki akıllarımıza aykırı gelse de malzemelerin var olduğuna inanmak ve aramak bir anlamda maji yapmaya meyilli kişinin istek ve kararlılığını test gibi oluyor ve majisyen ya da aday, bu arayış esnasında zannediyorum farkında olmadan yapmak istedği oluşum için gerekli dalgaları yayıyor. Malzemeler ve temin süreci bu dalgaların yayılması veya etkili olması için gerekli zemin oluşturma ötesinde olsa olsa ayrıca adak görevi görür çünkü iyi ya da kötü evrenden ya da evrendeki oluşumlar arasında size yanıt verebilecek olanından bir talebiniz var ve bazen talep karşılığı bir şey sunmanız gerekebilir.

Kişilere rızası dışı yapılan büyülerin uzun süreli etkin olamayacağı çok yazıldı ama tabii mesela sert örnek vodoo ve türevleri de var, adam ölünce etkisinin uzun-kısa olması üzerine söylenecek fazla şey kalmıyor, ölen öldü , kalan sağlar bizimdir yaklaşımı o büyü yapılan kişinin rızası dışı öldüğü gerçeğini maalesef değiştirmiyor ama bu noktada kendimce korunma duvarı dediğim büyü yapılacak kişinin kendi savunma kalkanlarının ( nasıl etki ediyor sorunuza yanıt) da güçlü olması gerektiği düşüncesi ağır basıyor. Bunu inanç, iman, aura vb isimlerle anmak mümkün. Aynı şekilde yukardaki gibi tılsım muska vb gibi araclarla desteklemek te mümkün ama yine kişisel düşüncem en güzeli aracı ihtiyacının araca bağımlılığa dönüsmemesidir.

Kendimce vardığım sonuçlar kendi yolculuğumun şu zaman dek ki izlenimleridir, kesinlik içermez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...