Define

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

morofka

Kayıtlı Üye
Es-Selamu aleykum

Sevgılı arkadaslar bugun sızlerle birşey paylaşmak ve onerı bılgılerınıze ıhtıyacım var.

Ben arkadaşımla araçla dağda zevkıne ılerken eskı kılıse olduguna kanaat getırıdıgımız bır yapı var dı onunde ıse 5 ile 10 arası topraga yarı gomulmuş eskı yayla evıne benzeyen taştan evler vardı . Durduk bu kılıseye dogru ılerledık ve kapı tarafının yukarısına dogru baktıgımız da tahtadan haç işareti vardı.İçeri gırdığimizde bu yapının içerisi yarıya kadar toprak doluydu ama kılısenın sadece kapı tarafı yıkılmamış diğer 3 cephe yarıya kadar yıkılmıştı .

Sizce burda bir hazıne olabılır mı nelere dıkkat etmelıyım neleri aramam ne yapmam gerek

Yardımcı olursanız çok memnun kalırım ...
(konu yanlış yere açılmışsa özür dılerım )

Saygılar...

LikeADewiL

Kayıtlı Üye
Es-Selamu aleykum

Sevgılı arkadaslar bugun sızlerle birşey paylaşmak ve onerı bılgılerınıze ıhtıyacım var.

Ben arkadaşımla araçla dağda zevkıne ılerken eskı kılıse olduguna kanaat getırıdıgımız bır yapı var dı onunde ıse 5 ile 10 arası topraga yarı gomulmuş eskı yayla evıne benzeyen taştan evler vardı . Durduk bu kılıseye dogru ılerledık ve kapı tarafının yukarısına dogru baktıgımız da tahtadan haç işareti vardı.İçeri gırdığimizde bu yapının içerisi yarıya kadar toprak doluydu ama kılısenın sadece kapı tarafı yıkılmamış diğer 3 cephe yarıya kadar yıkılmıştı .

Sizce burda bir hazıne olabılır mı nelere dıkkat etmelıyım neleri aramam ne yapmam gerek

Saygılar...

İçeriyi araştirmadan birşey öğrenemezsiniz.Ve eğer bi define varsa onun mutlaka koruyuculari vardir.Onlari uzaklaştirmaniz gerekiyor.Defineyi aldiktan sonrada uzaklaştirdiğiniz varliklari olduklari yere geri getirmeniz gerekiyor.Umarim işinize yaramiştir ;)

morofka

Kayıtlı Üye
Sölediğim gıbı sadece işaret olarak o kılısenın kapısının ust tarafında kı hac işareti ...

İlgin için teşekkurler.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Kilisenin kapısının üstünde haç olması gayet normal.
Hristiyanların evlerinin duvarında da haç olur.

Bulursanız tarihi bir tablo, kadeh vs.. bulabilirsiniz.
Tabi yağmacılardan geriye bişey kalmışsa.

morofka

Kayıtlı Üye
Kilisenin kapısının üstünde haç olması gayet normal.
Hristiyanların evlerinin duvarında da haç olur.

Bulursanız tarihi bir tablo, kadeh vs.. bulabilirsiniz.
Tabi yağmacılardan geriye bişey kalmışsa.

Evet ev olabılır ama mantıkla dusundugum zaman o sızın dedıgınız ev o evlerın bıraz daha ustune dagın yuksek ucuna dogruydu ama haklı da olabılırsınız gırerken yada orda bısey var mı dıye okuyacagımız bı dua vardı hatırlayamadım onu yapsam nasıl olur ?

DreamDuality

Kayıtlı Üye
@Peterpan
Sizin bildiğiniz dua hangisi bunu ben nasıl bilebilirim??
Zihninizdekini okucak bir güce sahip değilim.

Ama bir yapıya ne olursa olsun izinsiz gireceksiniz.
Bu durumda tabi bir ön hazırlık veya korunma adına bişey
okumasının faydası olur.

ermanakca

Banlı Kullanıcı
dostum makinen yoksa hiçboşa uğraşma ama hislerimi sorarsan içtarafta kapının sağına birbak derim

morofka

Kayıtlı Üye
UyeOlmalısın:

Öncelıkle sızın yanıtınıza cevap vereyım ben oylesıne gezerken gordum ve bunu paylaştım ha bu arada bir musluman altın bulamaz gıbı bır hadis mı var emir var lutfen konuya kişiselliğinizi katmayın.

ermanaakca:

Ben bugun yıne gittim kilisenın koşesinde bir kucuk bir delik vardı.Bir ınsan girebıleceek kadar ordan bıraz ılerledık arkadaşla sonra içerisi koskocaman bir kapalı stadyum gıbıydı ve elımız de fener vardı içeri de söndü silah vardı tutukluk yaptı ve kucuk kucuk merdıvenler vardı ve sağ ve sol aşırı karanlıktı adımımızı atmadan aşağıya ındık kucuk bır kapı vardı ordan dışarı cıktık .İşin garıp yanı ıceride fenerlerın yanmaması sılahların tutukluk yapması ve merdıvenlerden ınerken sağımıza ve solumuza taş attığımız zaman o taşın sesını hıç duyamadık dışarıdan ayna ıle kucuk bır sekılde gırışın agzını genışlettık ıcerıye ayna ıle ısık tuttuk fakat merdıvenler ışıklandı ama merdıvenlerın sağına ve soluna aynayı tuttugumuzda ışık da orayı gostermedı ya orası çok derın ısık gıttı gıdecegı kadar goremedık yada orası buyulu ...

Siz neler dusunuyosunz ....

İlgınız için teşekkurler.

morofka

Kayıtlı Üye
DreamDuality:
İçeriye gırerken okuyacagımız dualar bunlar dıye bılıyorum ben.
1 Defa Euzu Besmele Çektikten Sonra 7 Defa Ayetel Kürsü Okuyun. Her Okuduğunuz da O Bölgenin Sağına Soluna Her Yerine Okuyun Çember İçine vs Alın.

kipooo58

Banlı Kullanıcı
Es-Selamu aleykum

Kardeşim kilisenin sağ yada sol ön kapısında duvarda sadaka için eskiler para kanalı yaparlardı onun için ilk önce bak bakalım ön tarafta öyle bir yer varmı varsa;o kanal seni paralara ulaştırır haliylede papazın odasına ulaşırsın paradan ziyade kitap bulursan banada haber verirsen sevinirim ve daha neler neler seni bekliyor allah bilir unutma o söylediğim kanal aşağıya iner onu bul sana yeter.:Angel_anim:

morofka

Kayıtlı Üye
UyeOlmalısın ;
Teşekkurler :)

kipooo58;
Senın soledıgın nasıl oluyor mesela ; Ben oraya gıttım kapının onunde durdudm ıyıce bır baktım duvar normal duvar oyuk felan deıl .Benım o kapı sag ve sol tarafında yerlere mı bakmam gerekıyo oyuk bulmam için ...

Gizlİksir

Banlı Kullanıcı
Kilisenin etrafında taşların (büyük kayaların falan) üzerine bak define varsa işaretler olabilir ve incir ağaçları falan varsa onların etrafında araştırma yap

morofka

Kayıtlı Üye
Memuneh ;
Bu soledıgım kılıse ormanın yamacında dagın ucunda ve aşagıda nehir gıdıyor , yanı ıncır agacı yok ama taşlara bı bakarım

Ilgınız ıcın tesekkur ederım ...

kipooo58

Banlı Kullanıcı
UyeOlmalısın ;
Teşekkurler :)

kipooo58;
Senın soledıgın nasıl oluyor mesela ; Ben oraya gıttım kapının onunde durdudm ıyıce bır baktım duvar normal duvar oyuk felan deıl .Benım o kapı sag ve sol tarafında yerlere mı bakmam gerekıyo oyuk bulmam için ...

Ozaman orası kilise değil .Bence tarihini iyice araştır kardeşim bütün kiliselerde sadaka için sağda yada solda duvarda bir kanal olur.Her haç olan yer kilise olmaz iyice araştır .varsa resimleri koy yorumlayalım eğer site yöneticileri izin verirlerse o işlerde uzman sayılırım:):sifone:

volkanc

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar define bulmak kolaydır belkide değildir ama asıl iş defineyi çıkarmakda yani şöyle oluyor define gömülmeden önce lanetlenmiş olabilir laneti kaldırmak için dualar veya yöntemler vardır pek bilgim yok

Ben doğuda büyüdüğüm için genellikle doğuda define arayıcıları çoktur genellikle define bulduğumuz zaman yanımızda hocalar alimler falan götürürdük laneti öyle kaldırırdık fakat büyüklerimden dinlediğim kadarıyla lanet kaldırıldı zannediliyor fakat defineyi çıkaranların başına binbir felaket geliyor o yüzden fazla defineyle uğraşmayın derim bilginiz yoksa..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...