Gizli İlimler Hazinesi Olayi

wiktor

Kayıtlı Üye
Dershaneden tanıştığım Ramazan adında çok samimi bir arkadaşım vardı. Ramazan bana bi gün bizim köye bi gidelim, sana köyü gezdireyim hem de ailemle tanışırsın derdi. Bende tamam müsait bi zamanda evden izin alır gideriz demiştim.

Neyse ÖSS sınavına yirmi gün kala yorgunluğumuzu atmak için kendi kendimize tatile girmeye, gezip eğlenmeye karar vermiştik. Ramazan fırsat bu fırsat dedi. Git babana durumu anlat dedi. Bende durumu babama açıkladım. Arkadaşımın köyüne gitmek için bana izin verirmisin dedim.o da tamam üç dört gün birlikte gezebilirsin dedi.

Ramazan’ı buldum ve köylerine gittik. İşte ailesiyle tanıştık. Çay filan içtik derken Ramazan gel dışarı çıkalım dedi.Biraz gezdikten sonra tekrar eve döndük.

Ramazan’ın ailesi biraz zengindi.Behçelerin de iki tane ev vardı. Evin birisi eski,diğeri yeni yani oturdukları evdi.

Ramazan gel eski eve girelim eski eşyalara bakalım dedi. Neyse girdik eve. Eski gaz lambalarına, çakmaklara, tüfeklere baktık. Girdiğimiz odada eski kırmızı koltuklar, eski bir vitrin, dolaplar sandıklar vardı. Bi kaç eşyaya da baktıktan sonra sandıklara geldi sıra. Ramazan ve ben ayrı birer sandık aldık. Açtık sandıkları. İkimizinkinden de kitaplar çıktı. Kitapları karıştırırken içlerinden bi kitap gözüme çarptı. Kitabı elime aldım zor çıkardım sandıktan. Adeta dökülüyordu. Kitabın kalınlığı 30-40 cm vardı. Yeşil ciltli ve başlığı GİZLİ İLİMLER adlı bi kitaptı.

Kitabı aldım ve koltuğa oturdum. Karıştırmaya başladım. Kitabın içeriği cinler, ruhlar, dualar vb. korkutucu kavramlar. Kitabı okurken başım ağrımaya başladı. Ramazan bana bi hap bul dayanamayacağım dedim. Neyse kitabı okuyorum. Hem korkutuyor hemde heyecan veriyor. Bu arada ramazan da başka şeylerle uğraşıyor. Kitap cin çağırmadan ruh çağırmadan filan bahsediyordu. Bir saat kadar kurcaladım kitabı. Son sayfasına baktığımda korkudan ölecektim. Ne mi yazıyordu. Bu kitabı okurken başınız ağrıyabilir yazıyordu.

Bi titreme geldi bana. Geriye yaslandım. Kulaklarıma uğuldama geldi. Ramazan'a gösterdim kitabı. O da inceledi. Başınız ağrıyabilir yazısını ona da gösterdim. Hayret etti. Kitapta yazanlardan ruh çağırmayı yapalım dedi. Ertesi gün şehre dönüp yapacaktık. Akşam oldu yatma vakti geldi.Üzerimdeki yorgunluk gitmemişti.Ben uyuyamadım korkuyordum. Ramazan uyumuştu. Onu kaldırdım. Ben uyuyum sonra sen uyu dedim. Işığı filan yaktırıp başımda beklettim. Ben uyuduktan sonra oda uyumuş. Sabah olunca şehre döndük. Bizim evde kitabı açtık tekrar inceledik. Kitapta yazan Ruh çağırmayı yapacaktık. Ramazan dedi yalnız ikimiz olmaz bi kaç kişiye de söyleyelim dedi. Bir arkadışımıza daha söyledik.

Kitabı açtık. Ruh çağırmayla ilgili gerekli eşyaları temin ettik. Eşyalar ise; yemek tepsisi büyüklüğünde cam parçası ve iki adet metal kapaktı. Karanlık bir odada cam parçasının üzerine kapakları koyduktan sonra iki kişi parmağını koyacak diğer kişi kitaptaki duayı okuyacaktı.

Kitap, yapılacakların aklı bilinci yerinde korkusu olmayanların yapmasını söylüyordu. Gelecek ruhun söylediklerimizi veya soracaklarımızı yapacağını daha sonra itaat etmeyip bizi korkutacağı söyleniyordu. Örnek olarak da; mesela gece yolda gidiyorsunuz, bir adam gördünüz. Adama doğru yaklaştığınızı farz edin. O adam değil aslında ruhtur.O da sizi korkutacaktır diyordu. Yani en sonunda kafayı bozdurur diye yazıyordu. Onun için çok tereddütteydik.

Neyse arkadaşlar yapalım dedi. Akşam bizim evde toplandık.Işıkları kapattık. Eğer ruh gelirse ya üniversiteyi kazanacakmıydık yada ÖSS soruları ne diye soracaktık. Cam parçasını yere koyduk. Kapaklarıda koyduk. Ramazan ve bende parmaklarımızı kapaklara koyduk. Öbür arkadaşımızda kitaptaki duayı okuma ya başladı. Korkudan terlemeye başladık. Öbür arkadaşımız kekeleyerek konuşmaya başladı. Yapamadık. Korkuyu yensek yapacaktık. Birde karşımıza ne çıkacak onuda bilemiyorduk. Başaramadık.

Ertesi gün kitabı Ramazan’a verdik git götür diye. Ben götüremem sizde gelin dedi. Bizde gelemeyiz dedik. Sen götür dedik. Sonra Ramazan Köye gitti. Annesinin anlattığına göre Ramazan eve geldi diyor eski eve çıktı diyor. Uzun bi süre gelmeyince bende meraklandım gidip bi bakayım diyordu. Sonra gitmiş. Bizim Ramazan odanın ortasında kitap önünde diz çökmüş ve gözleri kapalı bir şekilde duruyormuş. Annesi Ramazan diye seslenmiş. Hiç ses çıkmamış. Bi kaç dakika sonra annesi Ramazan’ın aklını yitirdiğini anlamış. Evet Ramazan aklını yitirmişti. Bu basit bi şey değil koca bi insan telef olmuştu.

O günden sonra benimde uykularım bozuldu. 5-6 ay uyuyamadım. ÖSS yi de kazanamadım. Ara sıra Ramazan’ın yanına gidiyordum. Derdinin devasını kimse bulamamıştı.

çünkü ruh çağırdığınızı sanırsınız ama ruh gelmez cinlerin ey büyüğü en yaşlısı heryuşin gelir
ruh çağırma seyansında deneyimsiz çaylakları seçer ve ona musallat olurlar
eğer geri gönderemezseniz ebediyen sizinle olacaktır.

Sizlere tavsiyem bir gün olurda Gizli İlimler adı altında bir kitap görürseniz yanına bile yaklaşmayın...
Alıntıdır..

imas

Kayıtlı Üye
ben de buna benzer bir kitap ismi vermek isterim ama sorunlar olur dıye paylaşmak ıstemıyorum....

wiktor

Kayıtlı Üye
ben de buna benzer bir kitap ismi vermek isterim ama sorunlar olur dıye paylaşmak ıstemıyorum....
bu kitap bir çok insan tarafında bilinmektedir içerik bakımında sizin bildiğiniz kitabın ismini yazar misiniz yada özelde pm .

LikeADewiL

Kayıtlı Üye
Bu senaryoda sorun kitap değil.Kitap bende de var.Tek sorun insanlarin kitabi ellerine geçirdiklerinde kendilerini tanri sanmalari.Herşeyi yapabilirim herşeyi edebilirim gibi bi yargiya düşüp başlarina birsürü bela açabiliyorlar. ;) Kitaba suç atilmaktan vazgeçilmelidir.Suçlanicak birisi varsa böyle ciddi ve önemli kitaplari bilmeden etmeden kurcalayanlarda...

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Benim bildiğim tek bir obje(kapak) olur.
Herkes parmağını bu obje üzerinde birleşitirir.

Sizse özellikle iki kapak kullanımından bahsetmişsiniz.
Diğeri yedek miydi acaba?

imas

Kayıtlı Üye
Bu senaryoda sorun kitap değil.Kitap bende de var.Tek sorun insanlarin kitabi ellerine geçirdiklerinde kendilerini tanri sanmalari.Herşeyi yapabilirim herşeyi edebilirim gibi bi yargiya düşüp başlarina birsürü bela açabiliyorlar. ;) Kitaba suç atilmaktan vazgeçilmelidir.Suçlanicak birisi varsa böyle ciddi ve önemli kitaplari bilmeden etmeden kurcalayanlarda...

bazı noktalarda sana katılıyorum ama sunları da eklemek ısterım

1 musallat acemice yapılan davetlerde korkuyla karısık oldugu için biraz daha etkili olur

2 hiç bir kitapta yazılanlar insanlara tövbeler olsun kendisine tanrı duygusu vermez (eğer ööyle olsa idi o kştapları yazanlar kendilerini tanrı ilan ederdi)

3 korkuyla okundugu için musallat gelmez ise bile bir kişinin o esnada seslenip sizi çagırması musallat yada hüddamın gelmiş gibi korkulması

4 bilmeden cahilce herşeyi okumak insanların aklını karıstırır ve belki ceviren eden yanlıs ceviri yapmıssa ki cogunlukla musallat sebebleri bunlardır

LikeADewiL

Kayıtlı Üye
2 hiç bir kitapta yazılanlar insanlara tövbeler olsun kendisine tanrı duygusu vermez (eğer ööyle olsa idi o kştapları yazanlar kendilerini tanrı ilan ederdi)

Anlatmaya çaliştiğim insanlar bu tarz kitaplarda gördüklerini tam tamına uygularsa her istediğini yapabileceğini düşünüyor.Çünkü insanız ve hata yapmaya çok açığız.En basitinden aşk büyüsü diyelim.Onu istiyoruz bunu istiyoruz kimi istediğimizi kendimizde bilmiyoruz ama bu tarz kitaplar sayesinde istediğimizi elde edebileceğimizi düşünüyoruz.Tabiri caizse her tarafta Eros'un çakmalari beliriyor.Tabikide kimse Allah olamaz.Bu olayda kimsenin haddine kalmamiştir.Ama bilgisizlik böyle şeyleri düşünmeye,kaynaklar ise bu tarz şeyleri yaptirmaya yöneltiyor arkadaşim.

imas

Kayıtlı Üye
Anlatmaya çaliştiğim insanlar bu tarz kitaplarda gördüklerini tam tamına uygularsa her istediğini yapabileceğini düşünüyor.Çünkü insanız ve hata yapmaya çok açığız.En basitinden aşk büyüsü diyelim.Onu istiyoruz bunu istiyoruz kimi istediğimizi kendimizde bilmiyoruz ama bu tarz kitaplar sayesinde istediğimizi elde edebileceğimizi düşünüyoruz.Tabiri caizse her tarafta Eros'un çakmalari beliriyor.Tabikide kimse Allah olamaz.Bu olayda kimsenin haddine kalmamiştir.Ama bilgisizlik böyle şeyleri düşünmeye,kaynaklar ise bu tarz şeyleri yaptirmaya yöneltiyor arkadaşim.

anladım su eros tipleri de baya son zamanlarda cogaldı haklısın :9

ben senı eleşstırmek için deil sadece cahilliğin sebebleri oldugunu soylemek istedim ...

LikeADewiL

Kayıtlı Üye
anladım su eros tipleri de baya son zamanlarda cogaldı haklısın :9

ben senı eleşstırmek için deil sadece cahilliğin sebebleri oldugunu soylemek istedim ...

Tabikide eleştirmek için söylemedin bunun farkindayim belirttiğin üzere düşüncelerime katildiğini ve eklemek olduklarini belirtmişsin sorun yok yani :D Mitolojiye Türklerden çok fert katilacak diye düşünüyorum . Göreceğiz.

Günes2

Banlı Kullanıcı
O kitap bendede var her türlü şey var içinde hatta bi tane deil 3 tane :) o arkadaş mutlaka eve gidince yapmak istemiştir merak uyanmıştır ve yanlış birşeyler yapmıştır.bende o tür kitaplar olmasına rağmen hiç bişey çağırmadım ama istiyorum açıkcası malzemeleri bulmak zoruma gidiyo :D

wiktor

Kayıtlı Üye
O kitap bendede var her türlü şey var içinde hatta bi tane deil 3 tane :) o arkadaş mutlaka eve gidince yapmak istemiştir merak uyanmıştır ve yanlış birşeyler yapmıştır.bende o tür kitaplar olmasına rağmen hiç bişey çağırmadım ama istiyorum açıkcası malzemeleri bulmak zoruma gidiyo :D
orjinal mi sende ki ?

LikeADewiL

Kayıtlı Üye

Sorun malzemeler değil arkadaşım. Eminönüne gidersin hepsini fazlasiyla bulursun. İşin zor olan tarafi güçlü bir imani sağlamak için harcayacağin çaba. Bu cidden zorlar. Güçlü bir iman kolay sağlanan bişey değildir. Uzun bi çalişma ve özveri gerektirir.

LikeADewiL

Kayıtlı Üye
orjinal mi sende ki ?

Kitabın sahtesimi olur ? :D Korsan kitabı duydumda orjinal mi fln ilginç.Kitabın yazarı Mustafa İloğlu hazirladiği bu eser 8 ciltten oluşup 2 koca kitaptan meydana geliyor.Ve satışları yasaklanmıştır.Eğer kitap eline geçerse veya elinde bulunduran arkadaşlar varsa kitabın ön tarafında satışnın yasaklandığını ibaresini görebilirler.

wiktor

Kayıtlı Üye
Kitabın sahtesimi olur ? :D Korsan kitabı duydumda orjinal mi fln ilginç.Kitabın yazarı Mustafa İloğlu hazirladiği bu eser 8 ciltten oluşup 2 koca kitaptan meydana geliyor.Ve satışları yasaklanmıştır.Eğer kitap eline geçerse veya elinde bulunduran arkadaşlar varsa kitabın ön tarafında satışnın yasaklandığını ibaresini görebilirler.
orjinalden kastim eğer takip etmişseniz ki takip etmemişsiniz :D kitap yasaklandıktan sonra içeriği ile oynanmiş piyasada olanlar eksik içerikler bulunduruyor

ChiReiki

Kayıtlı Üye
Bizde Gizliİlimler Kitapları Var 4 Tane Bikere Açıp Okuyordum Babam Çok Kızdı Cinler Çarpar Ugraşamazsın Bu Yaşta Okuma Diyerek Kitapları Kaldırdı Sona Vefkler Vardı Cinle Vefk NE Alaka Dedigimde Sus Dedi Babam Haklıymış Harbi :D Ugraşmayın Bögle Gizliİlimle Fln.

LikeADewiL

Kayıtlı Üye
orjinalden kastim eğer takip etmişseniz ki takip etmemişsiniz :D kitap yasaklandıktan sonra içeriği ile oynanmiş piyasada olanlar eksik içerikler bulunduruyor

benim bulduğum kitap adamin elinde son kalan sayili miktardaki kitaplardandi.Sanmıyorumki içeriği değiştirilip bi kitap satilsin ;) İncelediğimde de içerisindekiler gayet tamdı arkadaşım.

Bizde Gizliİlimler Kitapları Var 4 Tane Bikere Açıp Okuyordum Babam Çok Kızdı Cinler Çarpar Ugraşamazsın Bu Yaşta Okuma Diyerek Kitapları Kaldırdı Sona Vefkler Vardı Cinle Vefk NE Alaka Dedigimde Sus Dedi Babam Haklıymış Harbi :D Ugraşmayın Bögle Gizliİlimle Fln.

Bu yaşta okuma sonraki yaşlarda oku sonra çarpil öylemi ? :D

klaus89

Banlı Kullanıcı
O kitaptan 2 tanede bende var içinde çok fazla büyü tılsım ve dualar var