Merhaba yeniyim burda birkaç sorum var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ryuuzaki

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar, ben yurtdışında okuyorum öncelikle esma ve zikir konuları bu faydalı dualar çok ilgimi çektiği için üye oldum buraya, ama şöyleki; forumlara 2-3gündür bakıyorum ve bazı uyarılar görüyorum "o dua büyü onu okuma sakın, ayetel kürsi okuma gerekmedikçe (hayatımda ilk defa bu gece 50 kere okudum) zikiri bilmeden çekme ruhanilerin oyuncağı olursun veya bunun gibi birsürü uyarı..."
Doğruya doğru ben namaz kılmayı bile bilmiyorum daha ama öğrenmeye çalışıcam en kısa zamanda fakat bu konular ilgimi çekiyor.
Etrafımda danışabileceğim bir türk müslüman yok başka ülkelerden var ama atıyorum mezhep farkı var veya yolları farklı, usülleri farklı, benim gibi hiç bu konulardan anlamayan birine ne önerirsiniz bir yol gösterin, yanlış işler yapmak istemiyorum ve darda olmasam böyle şeylerle uğraşmazdım veya kaderde varmış artık nerden ilgilenmeye başladım bende anlamadım herkşey kendiliğinden gelişti.
Neyse, önerisi, fikri olan birileri varsa birşey yazarlarsa sevinirim, bu yollara hiç girmeden vazmı geçmek acaba iyi olan?

ReviL

Kayıtlı Üye
Buyur Bana Danışabilirsin

Türk Müslüman :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Üyemize önerileri olacak kişilerin bu başlık altında yazması , site kuralları gereğidir. Konu özel mesajlara taşınmamalı.
Ayrıca burada paylaşılan önerilere diğer üyelerimiz de fikir belirtip, faydalanabilir.

bloodlife

Kayıtlı Üye
mezhep farklılık göstermez fakat dinde farklılıklar olabiliyor tercih yapmalısın ilk önce

origanum

Yönetici
Selam arkadaşlar, ben yurtdışında okuyorum öncelikle esma ve zikir konuları bu faydalı dualar çok ilgimi çektiği için üye oldum buraya, ama şöyleki; forumlara 2-3gündür bakıyorum ve bazı uyarılar görüyorum "o dua büyü onu okuma sakın, ayetel kürsi okuma gerekmedikçe (hayatımda ilk defa bu gece 50 kere okudum) zikiri bilmeden çekme ruhanilerin oyuncağı olursun veya bunun gibi birsürü uyarı..."
Doğruya doğru ben namaz kılmayı bile bilmiyorum daha ama öğrenmeye çalışıcam en kısa zamanda fakat bu konular ilgimi çekiyor.
Etrafımda danışabileceğim bir türk müslüman yok başka ülkelerden var ama atıyorum mezhep farkı var veya yolları farklı, usülleri farklı, benim gibi hiç bu konulardan anlamayan birine ne önerirsiniz bir yol gösterin, yanlış işler yapmak istemiyorum ve darda olmasam böyle şeylerle uğraşmazdım veya kaderde varmış artık nerden ilgilenmeye başladım bende anlamadım herkşey kendiliğinden gelişti.
Neyse, önerisi, fikri olan birileri varsa birşey yazarlarsa sevinirim, bu yollara hiç girmeden vazmı geçmek acaba iyi olan?

Sayın ryuuzaki,
Öncelikle sitemize hoşgeldiniz ama sanırım nereye geldiğinize emin değilsiniz. Bu site müslümanlık veya diğer dinlerin dualarının ya da uygulamalarının öğretildiği bir site değildir. Aksine rahatsızlığını duyduğunuz büyü uygulamalarının bilgisinin verildiği bir eğitim sitesidir. Üyelerimiz gelmişken sitemizde daha da bilgilensin diye yakın branşlarda da paylaşımlar yapılmakta bazen de kafalarını dağıtsın diye farklı konular da verilmektedir ama bu durum bazı kişiler tarafından yanlış anlaşılmakta ve bizim dini bilgi veren ya da tartışılan bir platform olduğumuzu düşünmektedirler. Türk ve müslüman olarak danışacağınız siteler mevcut internette ama burada hiçbir milliyet, din, dil, ırk, cinsiyet üzerine tartışma yapılamaz. O yüzden sorunuzu burada değil de daha uygun sitelerde sorarsanız bilgi edinebilirsiniz.
Dua mı büyü mü kısmına gelirsek bunu sitede daha önce açıklamıştık gerçi ama yazdıklarımız nedense okunmak zahmetine katlanılmadan tekrar tekrar soruluyor. Herkes kendine özel cevap yazılsın istiyor ama bu sitenin bir düzeni var ve herkes de uymak zorunda. İçinizden gelerek ettiğiniz her türlü dua duadır, ister kendi dilinizde edin, ister mensubu bulunduğunuz dinin kutsal kitabından içinizden geldiği gibi okuyun. Ama işin içine formül girdi mi büyüdür. Filan ayet şu zaman şu adet okunacak dendi mi bariz büyüdür. Büyünün kuralı gereği o kişinin enerjisi işin içine katılacaktır bu nasıl olur, kişinin adı, anne adı, doğum tarihi gibi özel bilgileri sayısal değere çevrilir ve okuma sayısına katılır. Pek çok büyü sistemi vardır, temelde hepsi aynıdır esasında, mantık birdir. İslam dinine mensup kişiler kendi inanmadıkları bir pagan tanrı veya tanrıçasından istemezler isteyecekelrini ya da onların dualarını etmezler elbette, bu yüzden Kuran ayetleri okunur, bir hıristiyan kendi kitabı olmayan Kurandan ayet okuyarak büyü yapacak değil elbette, herkes kendi inancına, yakın olduğu sisteme, dualarına göre büyü uygulamasına tabi olur.
Bu arada konuyu açtığınız yer de yanlış. Doğu majikal uygulamalarına ait paylaşımların olduğu yer burası, yani islami unsurların kullanıldığı bir büyü uygulaması yaptı iseniz ya da yapımına katıldı iseniz bu bölüme paylaşabilirsiniz bilginizi. Böyle bir şey yapmadınız değil mi? O halde bu bölümün bir altında bulunan maji ile ilgili sorularınız bölümüne yani soru sormanıza izin verdiğimiz alana taşıyorum yazınızı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...