Nazarmı degdi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
s.a 1aydır filan dudagım yara icinde yemek yerken ve su icerken acı cekiyorum
arkadaslarım akrabalarım olsun dudaklarımın büyük olduklarını ve güzel olduklarını söylüyorlar
şu 1 aydır nedense:
ah senin dudakların niye bu kadar büyük gibi laflar ettiler
yok senin dudagın büyük güzel gibi laflar ettiler:D
dudagım yara icinde bir aydır dua ettim filan gecmiyor acaba nazarmı diye düsünüyorum daha doktora gitmedim ama dudagım daha fazla acımaya basladı lütfen birşey biliyorsanız söyleyin

şimdiden teşekkürler.

andrah

Kayıtlı Üye
vitaminsizlikten öyle yaralar çıkıyor benim dudağımdada var 10 gündür falan çok acıyor.Geçmiş olsun

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
teşekkürler konuyla ilgilendiginizden
vitamin eksikligi olcagını sanmıyorum cünkü cok limon meyve yerim.

ChiReiki

Kayıtlı Üye
nazarda degmiş olabilir kesin birşey sögleyemem.

La-edri

Kayıtlı Üye
Nazar olabilir tabiki, tavsiyem, birisi Sizi öven seyler söylüyor ise icinizden Masallah söyleyin.. Gecmis olsun

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Vectavir adlı çok küçük bir merhem var dudak yaraları için eczanelerden temin edebilirsin aynı durum bende de mevcuttu doktor verdi. Çok güçlü bir antibiyotik küçüçük bir krem şeklinde kesinlikle çok iyi gelecektir... Geçmiş olsun.

Ken

Kayıtlı Üye
Açıkcası ben streslendiğimde çıkıyor sadece. Genelde birşey için hayalkırıklığına uğramışsam çıkar. Ama şükür ki bu aralar yaşamıyorum. Çok vitaminsiz kaldığım zamanlar da oldu, askerdeyken çok da mikrop içeren ortamlarda bulundum ama uçuk sadece hayalkırıklığı, birşey için aşırı üzüldüğümde meydana çıktı bende. Tabii ki sizdeki etkisini bilemeyeceğim. İnşallah en kısa zamanda şifa bulursunuz...

armasis

Kayıtlı Üye
İş
biyolog/biyoloji öğretmeni
Vectavir uçuk kremi, eğer dudağınızdaki yara uçuksa kullanabilirsiniz. Vectavir yerine Asiviral adlı kremi de kullanabilirsiniz uçuk için, kabuk bağlamasına izin vermeden küçülterek yok ediyor.

Eğer dudağın iç kısmında kenarları beyaz ortası kırmızı yuvarlak şekilli yara varsa büyük ihtimalle pamukçuk denilen durum vardır. Diş çekimlerinden sonra verilen gargaralar işe yarıyor. Karadut, böğürtlen, çilek gibi meyveler veya bunların pekmezleri çabuk iyileşmesini sağlıyor.

Yine de benim tavsiyem önce bir doktora gidip sorunu tam olarak öğrenmeniz. İlaçların hiçbiri doktora danışılmadan kullanılmamalı. Umarım bir an önce kurtulursunuz, geçmiş olsun.

auk__12

Kayıtlı Üye
ağız içindeki yaralar için tuzlu su ile gargara yapabilirsiniz biraz acılıdır ama kesin çözüm verir,karadut ta iyi geliyormuş diye duymuştum aktarlara sorabilirsiniz :)

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
acı si filan artık boşver yemek yerken zevk almıyorum artık:) bu aşkam deneyecegim teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...