Midesi Yemeği Kabul etmeyen Ve her zaman Gaz yapan kişiler

• Konbuyu başlatan Üye silindi 15237
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 15237

Midesi Yemeği Kabul etmeyen Ve her zaman Gaz yapan kişiler Nane yaprağı ile limon kaynatıp içmelidir.Bizzat tecrübe olundu.

origanum

Yönetici
Bu konunun yeri rukye değil bitkisel tedavilerdir. Taşıdım. Nane mideye iyi gelen bir bitkidir. Gaz sorunlarına anason, rezene gibi bitkiler iyi gelir.

Yadesu

Kayıtlı Üye
Iştah açıcı bır özellığı yokkı nane çayın
Mıdeyı rahatlatır,ama kılo aldırmaz.
Bıraz ıştah açan B12 vıtamını,oda yüksek dosıs.

Ruh

Kayıtlı Üye
İş
Chi Dövüş Sanatları
deneyeceğim bunu sağol paylaşımın için , abdest gidiyoda :-

AphraeL

Kayıtlı Üye
Anason ve rezene dışında gaza iyi gelen başka çaylar var mı? Bu ikisi çok kötü, midem almıyor..

origanum

Yönetici
En etkilisi bunlardır, bazı hassas kişilerde alerji yapabilir. Kimyon ve kişniş de midevi ve gaz söktürücü etkiye sahiptir. Zaten hepsi aynı bitki ailesine mensup. Yemek sonrası mideye iyi gelmesi, hazım sorunlarını gidermesi için kişniş şekeri icad edilmiştir Osmanlılar zamanında. Aynı badem şekeri gibi kişniş tohumlarının üzeri o beyaz şekerle kaplanıyor. İstanbul'da Hacı Bekir pastanelerinde var bildiğim, bu geleneksel şekeri başka yer satar mı bilmiyorum.
Bu iş için bazı çay tarifleri var ama içinde gene bu bitkiler var, tadları da pek iyi değil.

taakuk

Banlı Kullanıcı
Paryaşan diye bir bitki , meyve ağaçlarının sakızları ve çamsakızı da mideyi rahatlatıyor.

mega_boy

Kayıtlı Üye
Ben böğürtlen sallama çay içiyorum midemde hazımsızlık yada yanma(ekşime) oluduğunda.

La-edri

Kayıtlı Üye
Mide gazi icin kimyon yaglari var icmekten ziyade karina masaj yapilir, biz bebeklere tavsiye ederiz ve hep olumlu sonuc aldik..