Cin Öldürmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Cinlerin istedikleri kılığa girebildiklerini duymuştum ve bu konuyla ilgilenen herkes de aşağı yukarı bu konuyu bilir. Benim merak ettiğim konu şu: Diyelim bir cin yılan şekline büründü ve bir insan da onu öldürdü böylece cin de ölür mü_? Yani kılığına büründüğü canlı öldürülürse cin de ölür mü_? Teşekkürler...

auk__12

Kayıtlı Üye
Eğer ölürse işin işin arkadaş,ömür boyunca yaptığının cezasını çekersin,sülalecek dadanırlar(diye biliyorum).

Ruh

Kayıtlı Üye
İş
Chi Dövüş Sanatları
seni öldürseler ailen o kişinin peşinden koşmazmı.koşar.
onlarıda öyle düşün.

adı üstünde kılığa giriyo yani öldürebilir.
cin öldürmeyide hiç doğru bulmam.ama ifritleri öldürebilirsiniz acımayın :D

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
ben bir olay anlatcam
benim dedemle arkadası bundan köydeyken bir yılan öldürüyolar ondan sonra ikiside felç gecirdi fazla süre gecmeden en kadar oldugunu bilmiyorum o yılan cin olabilir belki
bide yılan öldürmek cok günahmış öyle duymuştum

La-edri

Kayıtlı Üye
Yilanin islam dininde bir mübarekligi yada bir kutsalligi yoktur, haliyle öldürdügünde günahtir dersek onu kutsamis oluruz, bazi dinlerde inege verilen kutsiyete benzer bu, islam dininde yok böyle bir sey..Yilan tehlikeli bir varliktir öldürmekde caizdir, hadisler ile sabit bu bilgi..
Ayrica bir cin yilan suretine girsin insan kortugu icin öldürsün sonrada suclu olsun bu cok mantiksiz...

darkangels

Banlı Kullanıcı
Eğer ölürse işin işin arkadaş,ömür boyunca yaptığının cezasını çekersin,sülalecek dadanırlar(diye biliyorum).

Bende öyle biliyorum şahsen, bütün sülalene dadanırlar.Sonu pek iyi bitmez gibi geliyor...

taakuk

Banlı Kullanıcı
Cinler somut değil, soyuttur. Yalnızca bazı ayet ve sureler eşliğinde yakılabilirler. Sadece ödünç aldıkları canlının bedenine zarar verdiğiniz için size zarar verirler. Eğer size zarar vermiyorsa (bu yılan dahi olsa) onu öldürmeyiniz. Kainatta herşeyin bir yaradılış nedeni var.
Sevgi ve ışıkla kalın...

Mouse

Kayıtlı Üye
arkadaşım bu şekilde öldürürülmez sadece onları öldürmek için yakman gerekiyor buda kuran-ı kerimin bazı dualarıyla mümkün... ama peşini bırakacaklarını zannetmem : )

Ori

Kayıtlı Üye
Bir cinin bu şekilde öldürüleceğine inanmıyorum. Kılığa bürünmek konusuna gelince böyle bişey olamayacağı kanısındayım.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Bir yılanı sıradan bir insan da öldürebilir.
Ama bir cini, varlığı öldürmek alim kişinin işidir.

İyi veya kötü bir cini ola ki bir şekilde öldürmek= cinayettir.

Çünkü musallat olmuş kötü bir cin;
birgün doğru yolu ve güzelliği bulma ihtimali de vardır.
İşte bu yüzden kötü olana bir şans daha vermek gerekir.

Zaten bir cini öldüren bir daha iflah olmaz derler.
Yani bunun dönüşü pek de hoş olmayacaktır.

Ayrıca rivayet şeklinde şöyle bir bilgi de duymuştum:

Bir yılan öldürüldüğü zaman bunu çok uzak bir mesafeye atılmalı.
Nedeni ise, diğer yılanların o mekana dolar, öç almasıymış.
(böyle bir olay başıma gelmediği için gerçek midir bilmiyorum.)

ryder

Kayıtlı Üye
yılanlar öc alır bu doğru.Başka bir bedene girmiş cin ölürse,onun ailesi de o kişinin ailesine ve bunu yapan kişiye musallat olur.Bir arkadaşımın annesine musallat olan bir cin vardı.Kendim şahidim musallat olaylarına.Hocaya gitmişler ve hoca da karga kılığına girmiş bir cini kazayla öldürdüğünü söylemiş.
Bir arkadaşımızda cinlerin soyut bir varlık olduğunu söylemiş.İyi demiş,hoş demiş fakat soyutluktan çıkıp somut bir varlıkla bütünleşiyor.Dolayısıyla böyle birşeyin mümkün olabileceğini düşünüyorum..

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Konuyla ilgilenen tüm arkadaşlara çok teşekkürler, sorunun cevabını tam alamadım ancak kafamda bir şeyler oluştu.

wiktor

Kayıtlı Üye
bir yerde okumuştum kaynak bulursam yazarim başka şekle girmiş cinlerin olup olmadığını öğrenmek için var olan varliğa 3 kere gitmesini dilemen gerekir gitmediği taktirde onu öldürebilirsin.

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
La-edri'nin dediklerine katılıyorum. Bir canlıyı size zarar vermediği sürece öldürmek zaten yanlıştır fakat canlı size zarar vermişse sizde öldürmekten başka çare bulamadıysanız ve bu canlının içincde Cin varsa..... Anlıyıcağınız sizin öldürmek istediğiniz size zarar veren canlı. İçinde Cin olup olmadığını bilemezsiniz.

Salaman

Banlı Kullanıcı
cinler yılan halinde yada akrep halinde vb. kılıklarda anlaşılmasa bile tedbir için ve korkudan dolayı öldürülebilir rasu ekremin eşi de öldürmüştü akrep veya yılan kılığında cin gelip kuran okumalarını dinlemesi halinde öldürdü sona cinler onu mahkemeye çıkardı oda kendini savundu ve her 2 siyahı öldürün gibi bi hadis olduğunu söyledi bu hadis doğru olmasaydı yada söylenmeseydi o da o cin gibi öldürülecekti kısasa kısas yani ama kasıtlı öldürülürse yani yakılırsa kişinin içine giren musallat olan filan yakıldığında onun dışardaki dostları var ve tetiktedir sana dokunamasada soyundan birilerine dokunacak tabi yakan kişi ehl ise başları önde defolurlar... selametle ben yeniyim

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Daha hiç bi cinle münasebeti olmamış şahısların böyle soruları sormak nereden akıllarına geliyor anlamıyorum...

Wolf

Banlı Kullanıcı
Eğer o hayvanın bahsettiğiniz varlık olduğunu düşünüyorsanız,Üç kere sesli bir şekilde ''Allah rızası için git.'' söyleyin.Eğer size ter bir tarafa doğru yol alıp giderse,bırakın.Gitmeyip,özellikle size doğru yönelirse öldürün.

Tabi öldürmenin cezası şudur:Gece uyurken sizi kendi mahkemelerinde sorgularlar.Siz bunu farketmezsiniz,çünkü o siz değil ruhunuzdur.Sizin kendi içinizdeki öldürürken beslediğiniz duygulara bağlı olarak(yazık oldu,ölsün gitsin vs.) duygulardan yola çıkarak yargılanırsınız.

Saprohil

Kayıtlı Üye
Bir yılanı sıradan bir insan da öldürebilir.
Ama bir cini, varlığı öldürmek alim kişinin işidir.

İyi veya kötü bir cini ola ki bir şekilde öldürmek= cinayettir.

Çünkü musallat olmuş kötü bir cin;
birgün doğru yolu ve güzelliği bulma ihtimali de vardır.
İşte bu yüzden kötü olana bir şans daha vermek gerekir.

Zaten bir cini öldüren bir daha iflah olmaz derler.
Yani bunun dönüşü pek de hoş olmayacaktır.

Ayrıca rivayet şeklinde şöyle bir bilgi de duymuştum:

Bir yılan öldürüldüğü zaman bunu çok uzak bir mesafeye atılmalı.
Nedeni ise, diğer yılanların o mekana dolar, öç almasıymış.
(böyle bir olay başıma gelmediği için gerçek midir bilmiyorum.)

Şahmeran efsanesine benziyor şu rivayet.Çünkü şahmeranın'da öldürüldüğü bilinmiyormuş eğer bilinirse yılanlar Tarsus'u basarmış.

Eldarya

Banlı Kullanıcı
Cin öldürebilirseniz sonrasında sizi rahatsız edecek diğerlerindende çok zor olsada bir ihtimal kurtulabilirsiniz ama bunun cezası insan öldürmeden az olmayacaktır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...