cinler ve insanlar (yaşanmış olaylar 2)

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
bir adam cemaatle yatsı namazını kılmak üzere evden çıktı bir daha dönmedi
bunun üzerine hanımı ömer (r.a) gitti ve durumu anlattı. ömer (r.a) kadının söyledigi sözü dogru olup olmadıgını akrabasından sorup araştırdı kadını dogruladılar ömer (r.a kadının) 4 sene beklemesini emretti
kadın 4 sene bekledikten sonra hz ömere gelip durumu anlattı hz ömer yine kadının akrabasına sordu ve kadını yine dogruladılar. bunun üzerine
hz ömer kadının evlenmesine izin verdi

derken öbür kocası çıka geldi ömer b. el-hattab a durum aksetti hz ömer
içinizden biriniz uzun zaman kayıp olur
hanımı onun hayatta olup olmadıgını bilmez sonra da yapılan işlere itiraz eder
deyince adam: mazurdum ey emirül- müminin dedi
-neydi özrün anlat bakalım
-yatsı namazını kılmak üzere evden cıktım yolda cinler beni kaptıkları gibi bulundukları yere götürdüler onların yanında uzun zaman kaldım sonra mümin cinler aralarında savaş çıktı müminler maglup ve esir oldular bende o esirler arasındaydım bana sordular:

-senin dinin nedir
-müslümanım dedim bunun üzerine bana
-ister bizimle kal ister yurduna dön (muhayyersin dediler bende yurduma dönmeyi tercih ettim gece bişr adındaki cin gündüz de isar- ırih bana eşlik ettiler ve onların sayesinde vatana dönebildim
-pekala ne yerdin orada
-üzerine allah adı anılmayan herşeyi
-ne içerdin
-cedef icerdim (cedef yemen tarafında gelen hic susatmayan otun adıdır)

HZ ömer onun mazur oldgunu görünce
ister vedigini mehri geri al ister kadınına sahip çık dedi

buda başka bir hikaye
CİN ÇAĞIRMA (+18)
Birgün arkadaşım dilara'da kalmaya gittim.Evdede ailesi yoktu canımız çok sıkılıyordu televizyon izliyoduk arkadaşım dilara bana cinlerle ilgili hikayeler anlatmaya başladı. çok korkmuştum.sonra dilara cin çağıralım diye ısrar etti bende kıyamadım kabul ettim etmez olaydım. kağıtları dizdik mumlar yaktık filan duayı okuduk. Geldiysen evete git dediiiik ve elektrikler kesildi.ben bağırmaya başladım.iyiki mumları yakmıştık snki içine cin girmişti cine geldin mi dedik fincan birden hareketlendi bize ölüceksiniz dedi ben o an korkudan altımı işedim dilara bana gülmeye başladı
ben ona nie gülüon dedim. birden telefon çaldı dilara bana açma yoksa ölürsün dedi çok korkuyordum ağlamaya başladım.sonra cepim çaldı arayan annemdi merak etmiş bizi evden aradım niye açmıyosunuz dedi bişey diyemedim al beni arkadaşımdan dedim ve telefon kapandı arkadaşım bana bakıp duruyordu gözleri sanki kıpkırmızıydı çok korkuyordum ne yapacağımı bilemedim dilara ya su içeceğimi söledim tamam dedi ve koşmaya başladım kapıyı açıp kaçtım yalın ayak eve geldim babam işte olduğu için annemin yanında yattım ve olan biteni herşeyi anlattım anneme annem onları sabah aradı telefonu kimse açmıyordu annem dilaranın annesini cepten aradı nerede olduklarını sordu ve annesi anneme1 hafta önce ailece k tatile çıktıklarını söledi ben bu olan bitene çok şaşırmıştım PEKİ O EVDEKİ KİMDİİİİİ

şimdide ben yaşadıgım olayları anlatacam:)

çok degil bundan 2 hafta önce filandı
akşam saat 10 veya 11 dışarı cıkmıştım ekmek almak icin çöplük vardı geçtigim yerde bir anda siyah bir kedi önümden hızlıca geçti ve ben diger çöplügün arkasına baktım hicbirşey yoktu kesinlikle cindi
bir anda kayboldu

bunu ben yaşamadım ama kuzenim yaşamış cin olabilir belki ben o olay oldugu zaman 10 yaşında filandım herneyse işte

bizim köy çok sessiz bir köy her köy oldugu gibi kuzenim o zaman benim yaşımdaydı yani 15 yaşındaydı kuzenim tek başına ava cıkıyor elinde tüfek filan geceliyin 11- 12 saatlerinde bizim orada sökü diye bir yer var bu arada tavşan filan bulurum diyi gidiyor bir anda önüne bir kedi cıkıyo bu kediye ateş ediyo daha sonra bu korkuyo tabi hemen eve filan geliyo anneme söylüyo böyle böyle diye annemde korkma bişey olmaz diyo bu üst kata cıkıp uyuyo o gecede
rüyasında hep kötü rüyalar görüyo o gün daha dogrusu hic tam uyuyamıyo bile kalgında camın önünde bir baykuş varmış (sabah dogru) ondanda korkmuş:D hemen annemin yanına gitmiş yine ondan sonra kediyi vurdugu yere gitmişler oraya bakmışlar vurdugu yere hicbir ceset yok.

kaynak:internet,cinlerin esrarı, kendim:D

darkangels

Banlı Kullanıcı
Gece gece korktum vallahi :) Ben hiç gerçekte cin görmedim ama birara hep rüyalarımda görüyordum.Sevgilim vardı o zamanlar ve o dönem hep rüyalarıma giriyorlardı.Kimi zaman sevgilimin içine girdiklerini görüyordum, kimi zaman hamile olduğumu.Sevgilimle sebebsiz yere ayrıldım, ayrıldıktan sonra bir daha böyle rüyalar görmedim.Bir daha da hayatımda hiç kimse istedimse de olmadı.Beni cinler ve cin hikayeleri hep korkutmuştur, bazen bana musallat olduklarını düşünüyorum.Cin konusunda aman diyorum

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
ikinci olay çok ürkünç ve de korkunç..

hemde nasıl:)

Gece gece korktum vallahi :) Ben hiç gerçekte cin görmedim ama birara hep rüyalarımda görüyordum.Sevgilim vardı o zamanlar ve o dönem hep rüyalarıma giriyorlardı.Kimi zaman sevgilimin içine girdiklerini görüyordum, kimi zaman hamile olduğumu.Sevgilimle sebebsiz yere ayrıldım, ayrıldıktan sonra bir daha böyle rüyalar görmedim.Bir daha da hayatımda hiç kimse istedimse de olmadı.Beni cinler ve cin hikayeleri hep korkutmuştur, bazen bana musallat olduklarını düşünüyorum.Cin konusunda aman diyorum

o cinler sana aşık olmuştur belki zamnında ondada olabilir.

darkangels

Banlı Kullanıcı
Bilemiyorum aslında kabullenmek istemiyorum ama bende öyle düşünüyorum.İyi bir hocaya gitmem lazım :(