Uzun Zamandır Düşündüğüm Bir Öneri

Sennin

Kayıtlı Üye
Merhabalar;
Fazla uzatıp sizi yormadan konuya gireceğim.Sitede bazı bölümler için bilgilendirici konular açılıp sabitlense herkes için daha iyi olmazmı ?Örnek olarak Falcılık.Nedir,nasıl yapılır,kimler yapabilir,ilahi dinlerdeki yeri (islam,hristiyanlık vb.),neler yapılabilir,neler yapılamaz.... gibi sorulara cevap olacak ayrıntılı hazırlanmış bir konu herkesin bu tip konular hakkındaki bilgisini artırır,gereksiz konu açılımını bi nebzede olsa engeller,adminlerin aynı soruyu bin kere cevaplamasınıda engeller.Ayrıca site daha düzenli olur.
Konuları admin,mod yada yöneticilerin önerip onayladığı kişiler açarsa konular daha güvenilir olur.Düşüncelerinizi bekliyorum eğer böyle bi şey yapılacaksa elimden geldikçe yardımcı olurum.
İyi forumlar.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Eğitim sistemimiz de bu yüzden çökmüyor mu zaten. Anlayan yorumlayan araştıran öğrenci modeli yerine bilgileri hazır alan ezberleyen öğrenci modeli var Türkiye'de. Burada zaten çok büyük hatalar yapıldığında sitemizin görevlileri hayır yanlış biliyorsunuz doğrusu budur diye düzeltiyorlar. Fakat uygulasanız da iyi ya da kötü hiç bir sonuç alamayacağınız yanlış bilgileri sizin ayırt etmenizi bekliyorlar. Bu sayede her uygulamayı teker teker ezberlemeniz yerine tümevarım yoluyla neyi nasıl yapacağınızı sizin bulmanız lazım. Size balık verilmiyor balık tutmak öğretiliyor kısaca.

Sennin

Kayıtlı Üye
Sayın erlkonig;
Söylediğiniz çok doğru.Bende araştırmadan yana olan bir insanım.Ancak bu tip hassas konularda bilgilerin doğru ve güvenilir olması gerekiyor.Araştırıp bulduğumuz(tabi bulabilirsek) bilgilerin bir çoğunun doğrumu olduğunu bilemiyoruz.Olayı öğrensek bile aklımızda bir soru işareti mutlaka kalıyor.Site yöneticileri geçekten güvenilir olduklarını kanıtlamış,ayrıca benim bu konularda en çok güvendiğim kişiler.Bu nedenle böyle bir konunun herkeze faydası olacağı kanaatindeyim.Umarım açıklayabilmişimdir.
İyi forumlar.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Açıkladınız ben de bunu gayet iyi anladım. Siz anlamadınız. Yanlış bilgiler gerekliyse düzeltiliyor. Çok önemsiz bir hataysa kafanızdaki soru işaretlerine sizin çözüm bulmanız isteniyor zaten.

mally

Kayıtlı Üye
Sitemizdeki bölümlerde açılan konular en yeniden eskiye, yani yeni açılanlardan ilk açılan konulara doğru gidiyor. İlk sayfalarda yeni açılan konular mevcut. İlgilendiğiniz bölümdeki temel olarak kabul edilen bilgileri edinmek isterseniz, bölümün sonuncu sayfasından veya ilk açılan konuları tarihlerinden takip edebilirsiniz.

Sevgi ve ışıkla.

Sennin

Kayıtlı Üye
Konu biraz karıştı galiba.Benim bahsettiğim her bölüm için açılacak bölüm hakkında bilgi verecek bir konu.Bu konu yanlış bilgiler öğrenilmesini engelleyeceğinden iyi olacak gibi geldi.Sizin dediğiniz gibi hatalar bir şekilde düzeltiliyor yada bizim düzeltmemiz isteniyor.Ancak adminler düzeltme yapmadan önce konuya bi çok kişi bilgisi olsun olmasın cevap veriyor ve işler çok karışıyor.Benim bunu önermekteki amacım buydu.