Telepati yetegine sahip misiniz ?

La-edri

Kayıtlı Üye
Mırıldandığınız şarkı radyoda çalınmaya başlarsa, aklınıza gelen kişiyle yolda karşılaşırsanız veya canınızın çektiği meyveyi arkadaşınız getiriyorsa siz bir telepatsınız demektir.

- Telepati, kişiler arasında bir fikir ya da duygunun hiçbir araç kullanılmadan iletilmesi, biçiminde tanımlanabilir. Pratik hayatın içinde farkında olmadan telapati yeteneğimizi sık sık kullanırız. Bazen şaşırtıcı tesadüfler şeklinde dikkatimizi çeker, Fakat, yine de bunun üzerinde fazla durmadan gülüp geçeriz.

Mesela çalmakta olan telefonun kimden geldiğini tahmin etmek, mırıldanmakta olduğumuz şarkının radyoda çalınmaya başlaması, aklınıza gelen kişiyle yolda giderken karşılaşmak, canınızın çektiği meyveyi ya da herhangi bir şeyi arkadaşınızın getirmesi gibi daha pek çok örnek sayılabilir. Ve bütün bunların tesadüf olduğunu düşünüp önemsemeyiz. Aslında bütün bu tuhaf tesadüfleri telepati olarak tanımlayabilir ve dikkat ettikçe bu yeteneğimizin gelişmesini sağlayabiliriz. Hepimizde az ya da çok derece derece ortaya çıkan telepatinin düzenli bir çalışma sonucu gelişmesi mümkün.

Telepati üzerine çeşitli gruplar oluşturulup yapılan çalışmalar hâlâ sürdürülüyor. Bu çalışmaların arasında 1930 yılında yayınlanan “Zihni Radyo” adlı kitabın ortaya çıkmasını sağlayan deneyler son derece ilgi çekici. Upton Sinclair, eşi Mary Craig ve grubun diğer üyeleriyle birlikte yaptıkları çalışmalar yüzelliyi aşan telepatik resim çizme deneylerini kapsıyor. Daha sonra Sinclair bütün bunları “Zihni Radyo” adlı kitapta toparlamış. Ve konu hakkında Albert Einstein, grubun yaptığı çalışmaları zaman zaman izlemiş ve kitabın önsözüne şöyle demiş;

“Bu kitapta dikkatli ve sade bir biçimde ortaya konulan telepatik deney sonuçları, bir doğa araştırmacısının düşünülebilir olarak kabul ettiği sonuçların çok ötesindedir. Öte yandan upton Sinclair gibi öylesine dürüst bir gözlemci ve yazarın okurlar dünyasını bilinçli bir şekilde kandırmakta olduğunu düşünemeyiz bile, kendisinin doğruluğu ve güvenilirliği kuşku götürmez.”

Evet, anlatılanlar öğrendiğimiz gerçeklerden öylesine farklıdır ki, Einstein güvenilirli üzerine konuşmak ihtiyacı duymuş.

Fakat, bir de literatüre geçmiş olan ünlü telapatlar var. Ve onların yüzlerce insanın gözü önünde gerçekleştirdiği telepati gösterileri… Bunların arasında biri var ki, telepatiyi ispatlamak için yaşamış gibidir.

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük telepatı olarak kabul edilen Wolf Messing (Hitler Almanya’sından telepati yeteneğini kullanarak Rusya’ya kaçmış ve kendini kabul ettirerek çeşitli gösteriler yapmıştır) düşünceleri okuma yeteneğinin herhangi bir doğaüstü ya da gizemli yanı olmadığını söylüyor ve telepatiyi nasıl gerçekleştirdiğini şu sözlerle ifade ediyor; “Kendimi önce belirli bir gevşeklik haline sokuyorum. Bu hal içerisindeyken, duygu ve güç topladığımı hissediyorum. Bundan sonra telepatiyi gerçekleştirmek artık kolay oluyor. Hemen hemen her düşünceyi zaptedebilirim. ‘Verici’ye dokunduğum zaman gönderilmekte olan düşünceyi genel parazitten ayırt etmem kolaylaşıyor. Fakat, temas benim için bir ihtiyaç oluşturmaz.”

Messing telepatik iletişim kuracağı zaman neler hissettiğini çok açık anlatıyor. Zihnimizi gevşettiğimiz ve düşünmekten vazgeçtiğimiz sırada pasif duruma geçiyor ve dışardaki düşünce dalgalarını yakalayabiliyoruz. Ancak, bunların kendimize ait olup olmadığını pek tabii anlayamıyoruz. Ancak, Messing gibi ayırtedebilecek derecede telepati yeteneğimizi geliştirmiş olmamız gerekiyor.

Ve tabii ki, bütün yetenekler gibi telepati de çalışmalar sonucu geliştirilebilir. İşte size çok eğlenceli ve geliştirici bir telepati oyunu;

Suçlu kim?

Grup halinde oynanacak bu oyun hem eğlenceli hem de telepati yeteneğini geliştirici.

Hemen her yaş grubundan herkes sınırsız sayıda katılabilir. Katılım oranı ne kadar yüksek olursa, o derece eğlenceli ve geliştirici olacaktır.

Oyuna katılan kişilerin sayısı kadar kağıt hazırlanır. Bu kağıtların rengi ve ebadı aynı olmalıdır. Ayrıca not almak için önünüzde başka kağıtlar bulundurmalısınız.

Sonra bu kağıtlardan birinin üzerine “Tanık” bir başka kağıdın üzerine de “Suçlu2 yazılır.

Kağıtların hepsi dikkatle katlanır ve bir çanağın ya da torbanın içine konulup karıştırılır.

Oyuncular teker teker torbanın içinden birer kağıt çekerler ve diğer oyunculara göstermeden bakıp üzerine kendi adlarını yazarlar.

Tanık kağıdını çekmiş olan kişi bunu diğer arkadaşlarına gösterir. Geriye suçlu kağıdı kalmıştır. Suçlu kağıdını çeken de kimseye bir şey belli etmez ve o da kağıdın üzerine adını yazar. Sonra herkes elindeki kağıdı katlar ve tanığa verir. Tanık kağıtlara tek tek bakar ve suçlunun adını okuduktan sonra kağıtların hepsini tekrar torbaya atar.

Sonra sırtını iskemleye yaslayıp gözlerini kapatır ve gevşemeye çalışır. Daha sonra suçlunun adını zihninin içinde ritmik biçimde tekrarlamaya başlar.

Aynı zamanda suçlunun adını harf harf zihninin içinde ışıklı olarak yazmaya çalışır. (Kişinin imajinasyon yeteneği zayıfsa, yani zihninde resim olarak göremiyorsa, o zaman ritmik olarak adı tekrarlaması yeterlidir. Tabii bu arada başka hiçbir şey düşünmemesi gerekir.)

Oyuna katılmış olan diğer oyuncular da aynı şekilde gevşemeye çalışırlar.

Hem bedenlerini, hem de zihinlerini gevşetirler ve zihinlerinde belirecek olan adı beklemeye başlarlar. Sonra herkes önündeki boş kağıda belirlediği adı yazar.

Tanık herkese tek tek suçlunun adını sorar. Doğru cevabı verenlere bir puan verilir.

Daha sonra oyun tanık kağıdı konulmadan yeni kağıtlarla devam edilir.

Boş kağıtların arasında sadece “suçlu2 kağıdı vardır. Tanık olma sırası önceki tanığın yanındaki kişiye geçer. Ve böylece herkes bir kez tanık olmak suretiyle oyuna devam edilir. Herkes tanık olduktan sonra puanlar sayılır ve en yüksek puanı alan kazanır.

Bu oyunu oynamaya ilk başladığınız günlerde puanlar düşük olacaktır. Fakat, aynı kişilerle oynamaya devam edecek olursanız zaman içinde telepati yeteneğinizin büyük bir hızla geliştiğini anlayacak ve çok şaşıracaksınız.

alinti..

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Artık hırsız polis yerine bunu oynaya bilirim. :)

darkangels

Banlı Kullanıcı
Evet çok güzel bir paylaşım olmuş.Bazen dönem dönem bana çok oluyor.İçimden ne geçerse oluyor.En son çizim kursuna gittiğim gün kurs iptal olmuş.Bende eve dönerken içimden hava çok güzel bugün handeyi mi arasam bişiler yapsak diye geçirdim.Birden biri bana dokundu bir baktım hande.Oda beni arıcakmış içimden hep yolda karşılaşmayı istedim dedi çok ilginç. :) oyunu ayrıca denemek istiyorum :)

gümüş

Kayıtlı Üye
"Mırıldandığınız şarkı radyoda çalınmaya başlarsa, aklınıza
gelen kişiyle yolda karşılaşırsanız veya canınızın çektiği
meyveyi arkadaşınız getiriyorsa siz bir telepatsınız demektir.

- Telepati, kişiler arasında bir fikir ya da duygunun hiçbir
araç kullanılmadan iletilmesi, biçiminde tanımlanabilir.
Pratik hayatın içinde farkında olmadan telapati yeteneğimizi
sık sık kullanırız. Bazen şaşırtıcı tesadüfler şeklinde
dikkatimizi çeker, Fakat, yine de bunun üzerinde fazla
durmadan gülüp geçeriz.

Mesela çalmakta olan telefonun kimden geldiğini tahmin etmek,
mırıldanmakta olduğumuz şarkının radyoda çalınmaya başlaması,
aklınıza gelen kişiyle yolda giderken karşılaşmak, canınızın
çektiği meyveyi ya da herhangi bir şeyi arkadaşınızın
getirmesi gibi daha pek çok örnek sayılabilir. Ve bütün
bunların tesadüf olduğunu düşünüp önemsemeyiz. "

O an mırıldandım bir şarkı ve radyoda çalınmaya başladı.
Rüyamda ne alaka dedim ve hatta hiç bilmediğim bir konu gördüm ve bir kaç gün sonra TV programı ya da kitapçıda rafları süsleyen kitaplar arasında gördüm
Bir şarkıyı ansızın mırıldanma başladım ve paylaşım sitelerine baktığüımda tek mirildanan ben değilmişim, anladım.

Sözgelimi normalde renk alışkanlıklarım siyah,kahve ve bejdiyse ve bir sabah uyandığımda artık yeşil ve mavi renklerini istediğimi farkettiysem ve bir iki hafta sonra bütün reyonları evvelki dönemler aksine mavi ve yeşille donanmış dördüysem

Gibi vakaların

X kişiyi düşündüm ve o beni aradı
Y kişisi beni düşündüğü için ben onu aradım
Barda gördüğüm ama tanımadığım A kişisine yoğunlaştım ve o bana geldi merhaba dedi
Tam da Z yi düşünürken yolda karşılaştım
Ya hut suçlu kim oyundaki kurulu iletişimden
Veya zaten bir şekilde ilişkide olduğumuz insanları arada mesafe olmasına rağmen hissetmekten farklı bir şey olmalı ve değerlendirilmeli diye düşünüyorum, aynı değil çünkü

Perina

Banlı Kullanıcı
Acaba diyorum nette bir siteyi keşfetmek de bir çeşit telepati olabilir mi?:) Mesela benim mabedi bulmamı bu durum açıklayabilir mi? Hiç tanımadığım insanlar beni neden çağırsınlar öyle değil mi? Sanırım bu fikir ve ruhsal benzerlik olsa gerek..Bunun insanları birbirine çekmesi..

Libertatis Requisitions

Kayıtlı Üye
Merhaba son günlerde kız arkadaşımla aynı aynda aynı şeyi söyler olduk ynı şarkıları aynı anda 2-3- kez aynı anda ıslıkla çalmaya başladık samimi bir arkadaşımla aynı zamanda bir şey hakkında hem fikir olduğumuzu aynı anda söyledik telefonuma mesaj gelmediği halde birazdan mesaj gelir diye elimi telefona attğımda mesaj geliyor bir haftadır mesaj gelmeyen diğer hattımın telefonu cebimde duruyordu "telefonumu çıkarayım belki mesaj gelir" diye kendi kendime söylendim telefonuma mesaj geldi okuldaki derslerde hocaların nasıl cümle kuracağını yavaş yavaş çıkarabiliyorum vizelrimde de biraz yardımı dokundu bu işin nedir telepti mi yapyırum yoksa başka birşey midir yardımcı olursanız sevinirim

Teşekkürler...

duygu12345

Kayıtlı Üye
evet bndede çok oluyor birgün yolda gidiyordum 5 yıldır görmediğim arkim bir an aklımdan geçti 2 adım attım sadece pat karşımda :) şoka girdim... ne zaman tele bakma ihtiyacı duysam 1 dk 2 dk önce aranmışım yada msj elmiştir. yada elime teli alırım anında msj gelir :) birisi bnm arkadamdan konuşsa anında hissederim rüyama girer. yada üstüne gelirim.d hislerimin kuvvetli olduğunu biliyorum sonunda ne olduğunuda görmüş oldum yazı için teşekkürler :)

sun shine

Kayıtlı Üye
Telepatide karşımızdaki insanı etkilemek daha mı kolaydır? Yani açıkça şunu sormak istiyorum, geçen gün karşımdaki kişiyi telepati yoluyla yönlendirdiğimi düşünüyorum, yani benim istediğimi yaptı. Ama o kişiye uzak olsaydım bu şekilde etkileyemezdim diye düşünüyorum. Doğru mu düşünüyorum? Uzaklık etkileme şiddetini azaltır mı bu telepatide?