Büyü hakkında...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Yabancılar
Büyünün sadece bildiğiniz, tanıdığınız kimseleri etkileyeceğini sanmamalısınız. Büyü tanıdığınız veya tanımadığınız herkesi etkileyebilir. Ancak her gün üstüne büyüyü engelleyici dualar okuyan veya büyüye mani olacak muska taşıyan kişileri etkilemez. Eski zamanlarda korkunç büyüler yapan tiplerin bazı usullere başvurarak yabancıları da bağladıkları söylenmektedir. Yani bir kadın, bir rastlantı sonucu gördüğü bir erkeği, büyücünün yaptığı sihir sayesinde ayağına getirtebilmektedir. Eski çağlarda bu tür durumlara sık rastlanırmış. Yalnız bazı büyülerin ömür boyu sürmesine karşılık, bazıları da geçicidir.

Büyü Tazeleme
Bazı büyülerin ömür boyu sürmesine karşın, bazıları bir ay ya da bir yılda etkisini kaybeder. Mesela biber yakarak birinde arzu uyandırmak mümkün olabilir fakat bu geçici bir istektir. Bunun devam etmesi için bu büyüyü tekrarlamak gerekir. Buna karşın kaşık büyüsü ömür boyudur. Domuz büyüsü de yine bulunup temizlendiği anda etkisini kaybeder. Bu tür büyülerin tekrarlanması durumunda etkili olurlar. Yani büyüler ömür boyu ve kısa süreli olmak üzere ikiye ayrılırlar.

İnternetten alıntı

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
hicbirşey sonsuz degildir diye düşünüyorum ve hani her büyünün bir süresi var
mesela kimi büyü 44 gün sürerken kimi 96 gün sürüyor
bugunu kadar hic süresiz büyü ile karsılaşmadım
mesela hani sabahleyin korunmak icin dua yaptıgımızda bile akşama kadar korunursunuz diyo yeniden okumamız gerektigini söyleniyor bu yüzden böyle düşünüyorum.

origanum

Yönetici
Eksik kısımları tamamlayayım. Engelleyici dua okuyanın veya muska taşıyanın büyüden etkilenmeyeceğini söylemişsiniz bu yanlış. Öyle kişiler vardır ki o korumaları kolayca delebilir. Bu durumda koruma taşıyan korumazsız biri kadar etkilenmese de, negatif etki üzerine yapışır, örneğin ölüm büyüsü yapılsa ölmez ama bir süre bitkin olur, birkaç gün yataktan çıkamayacak kadar olabilir. Başka kötü bir uygulama yapıldıysa gene hafif şekilde etkiyi hisseder, başağrısı olabilir, halsizlik, başka organlarda ağrı, sızı olabilir, mutlaka bir etki hissedilir. Tabi bu durum güçlü bir korumaya sahipseniz olur. Yetersizse veya majisyen çok etkili biri ise büyüsü mutlaka tutar, en azından istediği etkiye yakın bir etki elde eder, tam etki olmasa bile. Bu işin bazı ince hesapları vardır. Ortalık yerde açıklanmayan.
Diğer soruya gelince, büyüler ömür boyuluk da olabilir, bunun için majisyene bu isteğinizi söylemeli ve yüklü bir servet ödemeye hazır olmalısınız.

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Teşekkürler Sayın Origanum, o zaman büyüler ve büyülerden korunmak için yapılan uygulamalar yapan kişiye göre etkisi, kalitesi, süresi ve parası değişiyor diyebiliriz..

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ben de bu konu hakkında bir şey sormak istiyorum. Majisyen öldükten sonra devam eden büyüler de var değil mi?

Alametifarika

Kayıtlı Üye
Herkese büyü yapan medyumun sevgilisine yaptıgı büyülerin tutmadığını duyunca çok şaşırmıştım... "medyumsun Gücün yok dingilsin ayarın yok " demek istedim ona..
İnanç,Bilgi ve Enerji Meselesi Bana göre

origanum

Yönetici
Teşekkürler Sayın Origanum, o zaman büyüler ve büyülerden korunmak için yapılan uygulamalar yapan kişiye göre etkisi, kalitesi, süresi ve parası değişiyor diyebiliriz..

Evet aynen öyle. Meşhur sözümüzü hatırlatayım:
Etkili büyü yoktur, etkili büyücü vardır.

origanum

Yönetici
Herkese büyü yapan medyumun sevgilisine yaptıgı büyülerin tutmadığını duyunca çok şaşırmıştım... "medyumsun Gücün yok dingilsin ayarın yok " demek istedim ona..
İnanç,Bilgi ve Enerji Meselesi Bana göre

Kişinin yeteneğini bilmiyorum belki güçlüdür belki sahtekardır ama bir de şöyle bir söz var:
Terzi kendi söküğünü dikemez.
Genelde majisyenler kendi işlerini yapmaz başkasına müşteri olarak giderler. Evrensel enerji prensiplerine göre bazen kendine iş yapamaz insan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...