Lanetli Yerler Bölüm 1.

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Point Hicks Deniz Feneri

Avustralya'nın doğu kıyısında bulunan bu deniz fenerinin korucusu 1947'de gizemli bir şekilde kaybolur. Sonraları bir çok ziyaretçi geceleri korucunun bot seslerini duyduklarını iddia etti. Bu arada korucunun hayaletinin halen kapı kollarının parlatıp temizlediği de söylentiler arasında.

Stanley Hotel

Stanley Buharlı otomobillerinin kurucusu Freelan O. Stanley'in adını alıyor. Stanley'in hayaletinin sık sık otelin bilardo odası ve barını ziyaret ettiği söyleniyor. Konuklar otele hiç çocuk kaydolmamasına rağmen gece koridorlarda gürültü yapan çocuklardan şikayetçi.

Bhangarh Hisarı – Hindistan

Rajasthan’da Jaipur ve Alwar arasında bulunan bu hisarın ilginç bir efsanesi var. Bir kara büyü ustası olan Singhia herkesin burada öleceğini ve ruhlarının sonsuza kadar orada hapsolacağını söyler. İlginç nokta ise bu bölgede ne zaman bir ev yapılsa çatısı çöktüğü için çatısız yapılıyor olmasıdır. Gece olduğunda burada bulunanların geri dönemediği söylentisinin yanı sıra hükümetin, gün batımından sonra buraya ziyareti yasakladığını da belirtmek gerek!

Dominician Hill (Dominik Tepesi) Baguio - Filipinler

Bazıları savaşta ölen insanların ruhlarının, bazıları da tedavi görmekte olan ve yaşama umudu olduğu halde burada ölen hastaların ruhlarının burayı ele geçirdiğini düşünüyor. Gece boyunca kapı ve cam çarpması, tabak kırılma sesi ve çığlıklar duyulduğu söyleniyor.

Amityville

Amityville, New York'ta bulunan evin eski sahipleri gece vakti çalınan bando sesi, cızırtı, garip kokular bazen de siyah garip bir yaratığın varlığından söz ediyorlar.
Alıntı.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Hepsi de çok güzel görünüyo. Kimse istemiyosa hepsi benim olabilir. :D

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Bhangarh Hisarı'na gün batımından sonra da gitmeyi ister miydin? Ben istemezdim doğrusu!

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Oranın sokakları da lanetli pek farkeden bir şey olmayacak :D:D baksana civara yapılan evlerin çatıları bile çöküyormuş!!

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Böyle bir olayı 20 yıl önce Erzincan_Kemaliye'de ben de yaşadım. Kiralık tuttuğumuz ev 150 yıllık idi. İçinde yaşamış olan aile çok huzursuzluklar içinde bir hayat sürdürmüşler.
Eski ahşap bir evdi. Eşim sık sık göreve gittiği için görümcemle kalırdık. Başka kiralık ev bulamadığı için eşim sesleri duyduğu halde duymamış gibi davranırdı. Sürekli iç kapıların tokmakları vurulur ve yemekler yenirdi. Kapıları kapattığımız zaman çok öfkelenirlerdi. Evde çeşmeler açılır ve ayak sesleri gelirdi. genelde yatak odasında yere atılan bir şeyin sesi gelirdi.
Bir gün ev sahibine sordum: Bu tür sesler galiyor diye. O da bana ''Babam iki eşliydi ve annemle diğer eşi sürekli kavga edip birbirlerinin yataklarını diğer odaya götürüp atarlardı'' dedi. O evde 3 ay kalabildik.
Sevgi ve ışıkla kalın...

Gerçekten çok korkunç, eminimki o üç ay sizin için oldukça zor geçmiştir.. Geçmiş olsun diyelim.

La-edri

Kayıtlı Üye
Böyle bir olayı 20 yıl önce Erzincan_Kemaliye'de ben de yaşadım. Kiralık tuttuğumuz ev 150 yıllık idi. İçinde yaşamış olan aile çok huzursuzluklar içinde bir hayat sürdürmüşler.
Eski ahşap bir evdi. Eşim sık sık göreve gittiği için görümcemle kalırdık. Başka kiralık ev bulamadığı için eşim sesleri duyduğu halde duymamış gibi davranırdı. Sürekli iç kapıların tokmakları vurulur ve yemekler yenirdi. Kapıları kapattığımız zaman çok öfkelenirlerdi. Evde çeşmeler açılır ve ayak sesleri gelirdi. genelde yatak odasında yere atılan bir şeyin sesi gelirdi.
Bir gün ev sahibine sordum: Bu tür sesler galiyor diye. O da bana ''Babam iki eşliydi ve annemle diğer eşi sürekli kavga edip birbirlerinin yataklarını diğer odaya götürüp atarlardı'' dedi. O evde 3 ay kalabildik.
Sevgi ve ışıkla kalın...

Cok ilginc.. gecmis olsun

Sennin

Kayıtlı Üye
Dragon Fable adında bir oyun vardı.Oyunda Amityvall diye biyer vardı (Yazılışından emin değilim :) ).Böyle karanlık biyerdi.Meğersem lanetliymiş :) :)